Wpis z mikrobloga

Tak samo jak nie ma jednej osoby która udowodniła istnienie Nadciśnienia tętniczego oraz ChADu


@Lohengrin:
Wydaje mi się, że lekarz dowodzi istnienia nadciśnienia u swojego pacjenta każdorazowo podczas diagnozy. Wykorzystuje w tym celu takie coś, jak na obrazku. Nie słyszałem, żeby nadciśnienie było diagnozowane wyłącznie na podstawie wywiadu z pacjentem, ale chyba się zgodzisz, że nie byłby to najlepszy pomysł.
Pobierz Flypho - >Tak samo jak nie ma jednej osoby która udowodniła istnienie Nadciśnienia tę...
źródło: and-ua-611-cisnieniomierz-elektroniczny-1-szt.2
@Flypho Dokładnie tak. Przy czym jednorazowy wynik i tsk jesr rzadko wymierny.
A jakie proszę powiedz mi są przedmiotowe metody diagnozowania schizofrenii? Albo dystymii? Albo ChADu właśnie (po który nie sięgnąłes, a który wymienilem)? Są takie?
A może jednak używa się WYWIADU, po wykluczeniu zaburzeń na tle organicznym jak np używki?
No nie ma, ale ty o tym nie wiesz bo nie jesteś lekarzem, nie pracowałeś w szpitalu, proboiesz rzeźbić z googla.
A jakie proszę powiedz mi są przedmiotowe metody diagnozowania schizofrenii? Albo dystymii? Albo ChADu właśnie (po który nie sięgnąłes, a który wymienilem)? Są takie?


Nie ma. Dlatego leczenie zaburzeń psychiatrycznych jest trudne, nieskuteczne i zdane na subiektywny osąd psychiatry. I to wszystko podlane bardzo wątpliwym założeniem, że pacjent jest z psychiatrą absolutnie 100% szczery. Wyniki terapii także są mierzone jedynie przez jego deklaracje co do stanu samopoczucia i ew. obserwację zachowań przy
@Flypho Skąd masz dane, że leczenie zab psychicznych jest nieskuteczne? Czasem jest trudne, a czasem łatwe. Wszystko zależy od przypadłości i stanu pacjenta jaki przyjeżdża na oddział (dokładnie tak samo jak w jakiejś puomunologii). I dokładnie tak samo mamy procedury i algorytmy.
Pacjent nigdy nie ejst szczery niezależnie od specjalizacji (chociaż np schizofrenicy sa często szczerzy do bólu).
Chciałbyś stosować metody matematyczne do ludzkiej psychiki co ejst nierealne, proszę się z tym
Skąd masz dane, że leczenie zab psychicznych jest nieskuteczne?


A ile chorób psychicznych współczesna medycyna potrafi całkowicie wyleczyć? Jest chociaż jedna?

Chciałbyś stosować metody matematyczne do ludzkiej psychiki co ejst nierealne, proszę się z tym Pogodzić.


Nie. Leczenie pacjentów to leczenie pacjentów i nie musi się odbywać zgodnie z metodą naukową. Nawet nie powinno, bo tylko ograniczałoby możliwości leczenia. Nigdy nic takiego nie napisałem. Jeśli założenie, że istnieje tożsamość płciowa jest pomocne
@Flypho To ty mysosiz, że wszyscy moi pacjenci są chorzy terminalnie i będę z nimi pracował do końca życia? Xd
Może cię to zszokuje ale zab psychiczne są wyleczalne np rozpowszechniona obecnie depresja. U zdecydowanej większości przypadków rok dwa terapii i jest ok.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Flypho o wiesz co to pubmed, chwali się.
Ale mój drogi jedna praca to nie ewangelia. No i nawet jeśli - w 40% nie mamy tej remisji.
Tobie się wydaje, że tylko 100% wyleczen to naprawdę wyleczenie? Nie masz pojęcia o medycynie.
nie istnieje coś takiego jak płeć psychiczna. Jest po prostu płeć. Cała reszta to zaburzenia


@TurboDynamo: Oczywiście, że jest. Zamiast oglądać patostreamy i wypisywać bzdury, polecam trochę edukacji. Co więcej wpływ płci psychologicznej ma ma istotny wpływ na funkcjonowanie i pojawianie się zaburzeń w zachowaniu w różnych sytuacjach życiowych
Nie mój drogi, w ICD11 nie ma słowa disorder (kod HA60, możesz sobie spraeszic). Nie leczy sie takich pacjentów z powodu wyłącznie takiego stanu.


@Lohengrin: no tak transseksualizm to nie jest zaburzenie, i dlatego że to nie jest zaburzenie to się go leczy operacjami xD śmieszna ta wasza woke religia.

Jesteś w ogóle lekarzem, że glosisz takie tezy ex cathedra?

Xddd może ty się przedstaw kim jesteś skoro głosisz antynaukowe tezy