Wpis z mikrobloga

Pracuję w sklepie w jednym z krajów skandynawskich. Dziś 08:50 coś tam rozkładam, podchodzi do mnie na odległość dosłownie ~15 cm czarnoskóry młodzieniec i pyta czy mam pożyczyć ładowarkę do iPhone. Odpowiadam, że niestety nie i kieruje się dalej. Ten idzie za mną i dalej dopytuje. Mówię, że żadnej tu nie mam i nie sprzedajemy tutaj takich rzeczy. To on w takim razie czy mogę mu zamówić taksówkę, mówię źe nie za bardzo jak mu bardzo zależy to może pogadać z szefem. Na to się odwraca i idzie wziąć redbulla. Podchodząc ponownie do kasy chce kupić jeszcze snus.
- oki, masz legitymacje?
- co?
- czy masz przy sobie legitymację, ID?
- ID? Głupi jestes?! No głupi jesteś?!
Ja już z lekką konsternacja "z czym masz problem, muszę kontrolować wszystkich którzy wyglądają na mniej niż 25 lat"
Legitymacji nie miał ale wcześniej mówił że ma 26 lat... Na odchodne przy drzwiach rzucić coś czego nie zrozumiałem w 100% ale chyba że będzie czekał na dworze (?) (Czy to groźba, nie wiem)
Pytam go czy może powtórzyć, ten odpowiada że dobrze słyszałem co powiedział. Pytam nastepnego gościa w kolejce czy wie co powiedział, o co mu chodzi. Nie wie. Nie słyszał niby (miał airpodsy) ale mnie już tak...

Mieszkam w tym kraju już jakiś czas i to prawie zawsze z młodymi ciemnoskórymi chłopakami są takie problemy. Dosłownie prawie zawsze oni powodują takie dziwne akcje. Mam już dość tego kraju i takich ludzi. #emigracja #skandynawia
  • 24
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@DosKapp4: W Norwegii sa swiry i wariaci niezaleznie od pochodzenia i koloru skóry. Tak się kończy łatwy dostęp do narkotyków w tym kraju. Jedna wizyta w centrum Oslo i samemu można się przekonać;) mnie wczoraj zagadał o psa mlody ciemnoskory chlopak. Przegadaliśmy chyba z 15 minut o psach i pokazywał mi zdjęcia swojego staffika. A tydzień temu moja kolezanke w środku Oslo zwyzywał mlody i rodzony Norweg o blond wlosach;) Takze
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@DosKapp4: no niestety, często ci co pracują w sklepie, a tym bardziej Ci którzy pracują w Joker czy innych sklepach co czesto så w centralnych miejscach miast, spotykają duzo takich przypadków. No i inny aspekt takich problemów w Norwegii jest taki, że system robi za mało by wyciągnąć chłopaków z złych towarzystw, za późno interweniuja w osiedla s których zaczyna się źle dziać oraz boja sie mówić o problemach w wielu
@kaminami: W sklepie to była pierwsza tego typu sytuacja. Przynajmniej gdy ktoś zaczął się robić agresyny. Ale tak to prawda, każdy wie ile narkotykow i innych tematów się dzieje choćby na Grønland. Policja też prawie nic nie robi z takimi przyjemniaczkami.

Ci który nas zaatakowali na ulicy, nie będą najpewniej mieli żadnej kary poza notatką w papierach bo jeden był tak mlody, że nie może być karany a na resztę nie
@DosKapp4: W takie grupy nigdy się nie patrzy i nie zwraca się uwagi, chyba że kogoś atakują i chcesz uratować. Ale z same hałasowanie czy coś takiego to nigdy w życiu. Może masz inne podejście, ale uwierz mi, że nie warto. Świata nie zmienisz. Tylko narażasz się na problemy zwracając uwagę. Ja bym sobie odpuscil zwracanie uwagi. Mówi się, że it takes a village to raise a child, ale nie warto
@DosKapp4: dodam jeszcze, ze nie ma sensu rozmowa z rodzicami, nie ważne czy to norweskie dziecko czy innego pochodzenia. Znam oba przypadki terroryzowania innych osób przez dziecko, a rodzice NIGDY nie widzą problemu. Tylko barnevernet może ich przestraszyć.