Wpis z mikrobloga

@krzysssss: @Piskariota15 przez agencję pracuje za granicą więc mam wypłaty tygodniowe. Niestety, problem jest w tym, że w tej pracy w której jestem naprzymmowali tyle osób, że mnie nie planują bo mają za dużo ludzi w sezonie wakacyjnym. W efekcie maksymalnie pracowałem 4 dni (normalnie tutaj pracuje się 6 zazwyczaj). Któregoś tygodnia też nie zaplanowali mnie przez wszystkie dni do pracy i z następnej wypłaty mi odjęli dodatkowo za zakwaterowanie.

Kiepsko,
@viciu03:

Kiepsko, bo moja największa wypłata tygodniową przy takiej ilości pracy to 275 euro


To się nawet nie opłaca wyjeżdżać XD A gdzie jesteś ? Pewnie Holandia ?
@Piskariota15: nie, sam znalazłem i ogarnąłem ten wyjazd więc to w sumie moja inicjatywa, sam pojechałem. Jeden to w sumie dychę starszy ode mnie i w gorszym czasie mi pożyczył kiedy jeszcze się uczyłem a drugi po prostu korków z matmy udzielał żebym maturę przyzwoicie zdał po technikum. A że kasy nie miałem to umówiliśmy się że wyjadę i mu oddam. Liczył sobie 50 zł za godzinę a mieliśmy z 34
@viciu03: Boże gdybym miał to dałbym Ci te 3000 tyś złotych żebyś wreszcie odetchnął bo wiem o czym piszesz... Też byłem zza granicą tylko na umowie z firmą ale wiem jak jest przez agencje i jak szantażują i tu odnoszę się do twoich zmian/godzin/pracy lub ich brak "Za karę".
Życzę Ci jak najlepiej, odkładaj na pokój albo mieszkanie i po cichu szukaj roboty bezpośrednio....
napisał, że nie chce mu się dojeżdżać do pracy bo mieszka na wsi z mamą.¯(ツ)


@L3stat: xD więc lepiej się dać #!$%@?ć agencji i siedzieć z innymi ludźmi w mieszkaniu jak robak zamiast pojechać na magazyn do PL i wynająć/kupić mieszkanie w mniej topowej lokalizacji?

Żona na studiach robiła na magazynie 4 lata temu i te dzbany tam dostawały 4k na rękę (ofc z 2 sobotami ale OP robi
@mwmichal: pisałem też, że to chwilowe, ponieważ nie planują nas ze względu na zbyt dużą liczbę zatrudnionych osób. W normalnych warunkach bym zarabiał 400. Niestety, trzeba przeczekać
@Piskariota15: dzięki wielkie. Myślę, że sobie poradzę i za niedługo sytuacja się ustabilizuje.
Niestety w Holandii nie bardzo opłaca się wynajmować na własną rękę gdy ktoś tak jak ja zamierza zostać w Holandii przez 1-1,5 roku. Często wychodzi na to samo co w przypadku mieszkania przez agencję. Ponadto w wielu firmach dopiero po roku oferują kontrakt