Wpis z mikrobloga

  • 1
@cherrz Winiety można kupić na granicy w automacir (przynajmniej na przejściu kilka tygodni temu Serbia->Sofia). Ale jechałem przejazdem. Kiedyś jak jechałem do Bułgarii, to przejściem koło Widynia i wówczas też bodajże kupowałem w automacie na granicy. Jeśli jedziesz przez Rumunię to tam też winiety (można na stacji benzynowej). W zasadzie w zależności od wybranych dróg to Węgry i Słowacja też winietowe (można online), ale to warto skonfronotwac trasę z mapkami dróg
  • Odpowiedz
  • 0
@cherrz Kilka dni temu znowu jechałem przez Bułgarię i Rumunię. Rzuć mi trasę, która jedziesz plus minus (tj. które przejścia graniczne), to Ci może coś jeszcze doradzę. Plus aktualizacja - winietę Rumunską brałem online ostatnio.
  • Odpowiedz
  • 0
@BenAli ja wszystkie winiety online będę brał :) a trasę jadę poleconą przez ludzi z grupy autem do Bułgarii czy coś takiego, ogólnie to Barwinek > Nowe Miasto Słoweńskie czy cos takiego > Bors i dalej Rumunią aż prawie do Bukaresztu, przez Bukaresztem zjeżdżam w dół na Rose, a później już na Warnę
  • Odpowiedz
  • 0
@cherrz Uważaj na granice poza Schengen, bo można na nich trochę odbębnić. Czasem idzie szybko, a czasem wolno. Rok temu na granicy z Bułgarii do Rumunii stałem 6 godzin. Warto mieć to na uwadze.
Aha i niektóre mosty w Rumunii są dodatkowo płatne. Taki chyba jest most przez Dunaj do Ruse, zerknij w sieci, żebyś się nie zdziwił potem.

Szerokiej drogi!
  • Odpowiedz
  • 0
@BenAli tak, to że ten most jest płatny to wiem, ale z tego co wyczytałem to i tak warto zapłacić i tędy pojechać, oby na granicy poszło szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki!
  • Odpowiedz