Wpis z mikrobloga

@polish_superstar: w relatywnie/historycznie tanie, olbrzymie spółki dywidendowe.
Orlen -> będziesz miał po 15-20k (7, może 8%) dywidendy rocznie przez kilka lat + dużą szansę na +30, 40% od samej ceny w tym samym czasie. Orlen będzie po 90. Może za cztery lata, a może za rok. Tak zwane "dobrze" i "jeszcze lepiej".

Nie lubisz polskich spółek? Sekunda...może 3M? Koło 100 Dolarów, 6 dolarów rocznie dywidendy (1,5 kwartalnie), to rypany w tyłek moloch, kiedyś wróci na 150 dolarów.

Prościej się
  • Odpowiedz
@Ghost2: Trochę więcej niż 200k. Tyle by wyszło 3 lata temu. Robiłem. ATPL(A) teorytyczny zaliczony, ale nie dokończyłem praktyki. Koszta ukryte szybko windują cenę tego wszystkiego. No nie mówiąc już o tym jak ktoś by chciał jakąś lepszą szkołę pod patronatem linii czy coś.
  • Odpowiedz
@Ghost2: @BennyLava
Znalazłem na kompie cennik z 2020 roku kiedy zaczynałem. Mała szkółka, za to na dużym lotnisku gdzie lądują pasażerskie. Pozwolę sobie nie robić reklamy. I tak na przykład Teoria + Praktyka PPL(A) czyli pilot turystyczny kosztował 29k netto + egzaminy 1200. Budowa nalotu 105h była wyceniona na 58k netto. 105, bo sporo godzin wpada przy okazji PPL(A) i pozosatałych uprawnień typu NVFR, IFR itp. Ogólnie całość z
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Dzięki za obszerną odpowiedź. Zawiera dużo ważnych informacji. Ja jestem po operacji wzroku juz 5 lat i póki co brak powrotu wady. Miałem -2,5 około. Wiesz może czy takie operacje przekreślają coś czy może właśnie dobrze że ją mam? Metoda EBK czyli bezpieczna dla podnoszenia ciężarów.

Z tego co rozumiem to dobrze mieć 200K+ już na start uzbierane żeby wszystko szybko wylatać i pozdawać i najlepiej przez szkołe związaną
  • Odpowiedz
@Ghost2: Zapas gotówki to kwestia tego jak szybko będziesz nabijał godziny. Jak na tyle wolno żeby na to zarobić to nie potrzebujesz dużego zapasu. Jedynie wykup kursów na konkretne uprawnienia to będą takie jednorazowe duże wydatki, inne stopniowo. Jeśli chodzi o wadę, możesz mieć chyba -4 na klasę 1, więc się łapiesz w tych widełkach, pytanie tylko jak z ostrością widzenia. Jeśli interesuje Cię tem temat, to najlepiej zanim cokolwiek
  • Odpowiedz