Wpis z mikrobloga

Udało mi się uzyskać decyzję pozytywną z Alior banku w sprawie bk2% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bank poszedł na ustępstwo i zgodził się, pomimo prowadzenia przeze mnie jdg, na moment składania wniosku z rozliczonymi 9 miesiącami. Czekam jeszcze na PKO, bo tam bym miał lepszą ofertę. Alior ze względu na młody wiek, składanie wniosku jako singiel i krótki okres prowadzenia jdg dał mi wyższą marżę i rata wychodzi 400zł więcej, i koszty początkowe 2% prowizji. Chociaż o wiele lepsze to niż standardowy kredyt.
#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@TinkerCob: Pierwszy wstępny wniosek do Alior Banku złożony12.07, a 18.07 złożony właściwy wniosek. 25.07 zaakceptowali nieruchomość, a wczoraj decyzja. Do PKO też złożony 12.07, 21.07 był rzeczoznawca i od tego momentu czekam.
  • Odpowiedz
  • 0
@quelle-surprise: około 53k wkład, około 360k kredyt, Olsztyn. W razie "W" miałem jeszcze środki by podbić do 20%, gdyby któryś bank tego wymagał. Z tego co czytałem na grupkach to przypadki podobne do mojego były odrzucane, nawet jak ktoś miał jdg >12 miesięcy, bo próbował działać na wkładzie <10%. Alior bank ma swój wewnętrzny scoring 0-10 (im więcej tym gorzej), gdzie normalny kredyt udzielany jest do oceny 8, a bk2% do
  • Odpowiedz
@pasza03: Dzieki za informacje! W Krakowie pewnie sobie dosyc dlugo poczekam na decyzje, ale licze ze nie bedzie jakichs wiekszych problemow. Wklad mam ze sporym zapasem, ale jdg na ryczalcie tez prowadze od 9 miesiecy, wiec banki pewnie w rozny sposob moga do tego podejsc. Z tego co mi doradca powiedzial to duzym plusem jest to, ze UOP na czas nieokreslony mialem przez ponad 4 lata i moj obecny kontrakt jest
  • Odpowiedz
  • 0
@quelle-surprise: Też jestem na kontrakcie na czas nieokreślony, więc tutaj mamy tak samo. Sytuacje przed jdg masz lepszą ode mnie, więc jeśli nie masz słabej historii kredytowej z jakimiś większymi opóźnieniami i zadeklarowałeś wniesienie wkładu własnego, to myślę, że nie powinno być problemu. Ale zawsze 9 miesięcy to jest odstępstwo od reguły, więc jak analityk wstanie lewą nogą to może być różnie, choć bym się nie nastawiał negatywnie.
  • Odpowiedz
Pierwszy wstępny wniosek do Alior Banku złożony12.07, a 18.07 złożony właściwy wniosek.


@pasza03: A dopiero co czytałem artykuł, że ludzie co składali wnioski 3 lipca nie dostają odpowiedzi, bo taki jest #!$%@? i banki nie mają "mocy przerobowych" ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@BurzaGrzybStrusJaja: Może to zależy od miejsca. W takiej Warszawie mogło na pierwszy etap spłynąć np. 1000 wniosków i cały czas wprowadzają do systemów, a z racji tego, że ja składałem w Olsztynie, gdzie pewnie tych wniosków było mniej zdążyli mnie zarejestrować, przeprocesować pierwszy etap lokalnie i wysłać na centralę wszystkie dokumenty do właściwej analizy.
  • Odpowiedz
@pasza03: możliwe. Jednak w takiej Warszawie pod ten kredyt łapie się % dużo mniej ofert niż w Olsztynie, więc teoretycznie to w Olsztynie banki powinny mieć większy problem z procesowaniem wniosków.
Olsztyn 730/830 ofert zamyka się w 700k
Warszawa 4750/12500 ofert zamyka się w 700k
  • Odpowiedz
  • 0
@BurzaGrzybStrusJaja: Według statystyk po pierwszych dwóch tygodniach działania programu tych wniosków podobno było ~4500, patrząc na to, że większość składała do przynajmniej 2 lub 3 banków można sobie założyć, że wnioskodawców było w okolicach 2000 na całą Polskę. Z tego co czytałem na tagu to ludzie, którzy obserwowali rynek warszawski pisali o znikających, sensownych mieszkaniach do 700k w chwilę. W Olsztynie wydaje mi się, że nie było takiego boomu. W porównaniu
  • Odpowiedz
  • 1
@roonie: Każdy z tych 3 banków wymaga normalnie 12 miesięcy prowadzenia jdg, ale Alior Bank oraz PKO BP idą na odstępstwa od tych 12 miesięcy, jeśli twoja jdg jest kontynuacją pracy u tego samego pracodawcy lub w tej samej branży, najlepiej na kontrakcie b2b. PKO wtedy od 6 miesięcy, Alior bank od 3 lub 6 (nie pamiętam). PKO chyba wymaga też, żeby wcześniejsze typy umów trwały co najmniej 2 lata łącznie
  • Odpowiedz