Wpis z mikrobloga

Wyszły na jaw szokujące fakty. Nie każdy z biorących bk2% ma luźne 200k na wkład.
Właściwe większość to ma max. kilkadziesiąt koła, a czasem i mniej. Wkłady na poziomie 0-10% to 40% wszystkich wnioskowanych kredytów.

Nagłówek "Wyjątkowe, 799k - idealne pod bk2%", może zostać bez macza.
"Panie Mariuszku kochany, no 500 to max co dostanę. Tak mi w banku Pani powiedziała".

Wykopowa legenda o programistach bez mieszkań, którzy będą brali ile wlezie, pozostanie legendą.
W tym kraju ludzie którzy nigdy nie mieli i nie mają mieszkań to w 95% gołodupce o dochodach poniżej średniej krajowej.
Jeżeli ktoś odłożył więcej i zarabiał lepiej, był kulturowo zobowiązany do zakredytowania się w trybie pilnym i już to uczynił.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
rzzz - Wyszły na jaw szokujące fakty. Nie każdy z biorących bk2% ma luźne 200k na wkł...

źródło: png

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@rzzz: Nie wiem czy pomyślałeś, ale jak ktoś jest mądry i nie musi angażować kapitału to weźmie gwarancje wkładu, a własne pieniądze zainwestuje i będzie z tego spłacał kredyt. Pozdro, bo reszta wniosków równie głupia.
  • Odpowiedz
@rzzz singlem, w dużym mieście wojewódzkim. Jeszcze nie kupiłem bo czekam po złożonym wniosku. 50 metrów, salon, osobna kuchnia z oknem, sypialnia, łazienka i balkon. Po całkowitym remoncie, wymianie pionów, elektryki itd stan do wprowadzenia 460 K, jest tez piwnica i brak problemów z parkowaniem oraz brak hałasu bo to koniec drogi osiedlowej a sam blok oddalony jest sporo od głównej drogi. Do ścisłego centrum 4 km autem
  • Odpowiedz
@rzzz: no wlasnie to pokazuje, ze ludzie mysla i biora gwarancje wkladu wlasnego - po co mrozic 100k jak mozna to wrzucic na lokate/obligacje
  • Odpowiedz
@rzzz: Za 700k nie kupisz na rynku pierwotnym w Warszawie już mieszkania 3-pokojowego (singiel), nawet ciężko już coś do 800 tys. znaleźć.
  • Odpowiedz
@Antiax a znasz cały rynek mieszkań w Wawie? Moja znajoma jest agentem nieruchomości i z tego co opowiadała bardzo dużo mieszkań na Włochach czy Białołęce jest po 13 tys za metr więc trzy pokoje to na luzie się znajdzie do 700tys
  • Odpowiedz