Wpis z mikrobloga

Od urodzenia, czyli 25 lat mieszkam na Ursynowie. Powoli mnie męczy życie w Warszawie. Skończyłem #studbaza i chciałbym się przenieść do innego dużego miasta, ale powiedzmy takiego tier 2, gdzie życie płynie trochę wolniej. Pod uwagę biorę trzy miasta:

1. #katowice
2. #poznan
3. #lodz

Które z tych miast polecilibyście do swobodnego życia? Jakieś kluby i puby niezbyt mnie obchodzą. Nawet wolałbym mieszkać w mieście satelickim, gdzie jest blisko do przyrody, ale też żeby dojazd nie był zbyt długi.

#warszawa #kiciochpyta #zycie

ktore miasto

  • Katowice 34.9% (102)
  • Poznań 40.4% (118)
  • Łódź 24.7% (72)

Oddanych głosów: 292

  • 27
@derton778: dodatkowym plusem jest też bliskość krakowa, jak masz ochotę od czasu do czasy odwiedzić nowe otoczenie i wiele innych terenów. Generalnie południe polski jest bardzo gęste co chyba nie jest tajemnicą.
@derton778: Poznań to rozsądny kompromis pomiędzy ultra-turystycznym Krakowem, mega zatłoczonym Wrocławiem, a mniejszymi miastami typu Szczecin, Bydgoszcz. Masz w sumie wszystko, czego możesz chcieć od miasta, ale z TOP 5-6 największych miast to chyba w Poznaniu jest najspokojniej, najciszej, najmniej żulersko i chyba najczyściej.

Katowic też bym nie lekceważył, ale zbyt słabo znam to miasto żeby polecić lub odradzić. Co do Łodzi to wiadomo, klimat upadłego Detroit, który wielu ludziom przypadł
@derton778: To na Ursynowie jest dla Ciebie za szybko? xD Przecież tam nic nie ma, nawet gdzie na żarcie gdzie wyjść za specjalnie.
To już zadupia zostają. Tier 2 miasta to tak średnio, gdzie żeby kupić cokolwiek musisz i tak jechać do sąsiedniego województwa "bo tego sklepu akurat nie ma".

Nawet wolałbym mieszkać w mieście satelickim, gdzie jest blisko do przyrody, ale też żeby dojazd nie był zbyt długi.


To se
@derton778: A ja odwrotnie może zapytam - dlaczego nie chcesz już mieszkać na Ursynowie? jak dla mnie to najlepsza dzielnica w Warszawie. bardzo zielona i coraz zieleńsza (aktywny budżet partycypacyjny) pełno miejsc do parkowania, jest co zjeść, wszystkie usługi z dowozem obejmują Ursynów, jest kino, markety, pełno żłobków i przedszkoli, do tego najlepiej skomunikowana okolica (metro, autobusy) i off bliskość lasu kabackiego do którego można dojść lub dojechać. wejścia do lasu
@derton778:
Łódź ma genialne położenie, relatywnie tak samo krótko jedzie się na weekend w góry i nad morze.
Często z tego korzystam - zimą Karkonosze, Beskidy, a latem na Półwysep Helski.
Olej te bzdury o jakimś Detroit - Łódź ma chyba czwarty, czy piąty budżet w Polsce, dużo się remontuje i buduje.
Fakt, że do ogarnięcia jest jeszcze więcej, ale to zasługa tego, że centrum Łodzi jest zajebiście duże jak na
@derton778 Katowice! Chyba około 40-50% miasta to tereny zielone, gdzie nie spojrzysz to park, pełno tras rowerowych. Świetne miejsce, nie jest tłoczne i szybkie , idealnie