Wpis z mikrobloga

Mój kumpel kupił działkę na kredyt i zapierdziela na dwa etaty żeby postawić dom, fundamenty wylewał z ojcem bo ekipa droga, murować też wszystko będzie sam. Jak mu powiedziałem że z kobietą bierzemy na działkę i domek kredyt 700tys gdzie do oddania pewnie pewnie z 1,2mln to mnie wyśmiał i powiedział że to głupota i on by nigdy w życiu czegoś takiego nie robił. On sam zbuduje za gotówkę i nie będzie się bawił w jakieś kredyty.
Jeszcze kiedyś bym uznał jego decyzję za właściwą ale po 30 roku życia człowiek uświadamia sobie że czas i zdrowie są więcej warte niż pieniądze.
#nieruchomosci #pieniadze
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Operator_imadla No a co takiego wspaniałego robisz z tym swoim wolnym czasem? Nie uważam ze twój kumpel robi dobrze ale twoje argumenty są gowno warte. Równie dobrze można powiedzieć ze masz dwie lewe ręce, itd. Nie rozumie takiego podejścia ze się porównujesz do kogoś innego i w ten sposób próbujesz usprawiedliwiać swoją decyzje.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: Ja w 2012 roku myślałem, że sobie odłożę szybko pieniądze i kupię za gotówkę mieszkanie. Potem ceny zaczęły rosnąć i szybko doszedłem do wniosku, że bez kredytu nie ma szans. O samodzielnej budowie domu nie myślałem, za mało zarabiam, za mało ogarniam. Może kiedyś.
  • Odpowiedz
@1masa: rodzinie to jescze (o ile masz dobry kontakt). Miałem plan kiedyś budowac bliźniaka i połówke sprzedac komercyjnie, ale ewentualne 5 lat pukania z prośba o wypełnienie rękojmi skutecznie mnie zniechęciło.
  • Odpowiedz
lepiej kredyt, 2 lata budowy i mieszkasz.


@Poldek0000: I zona znerwicowana że nie ma za co na wakacje pojechać, bo wszystko #!$%@? w spłate dwoch milionow kredytu. Rata rosnie z 2k na 3400, bierzesz jakies pół etatu dodatkowe i po małżeństwie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marjanoos:

@1masa: jeśli masz odpowiednią wiedzę i umiejętności, to tylko pogratulować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


tu chodzi raczej o to, że nikt Cie ordynarnie w #!$%@? nie zrobi. Cała młodość pracowałem w czasie wakacji w ogrodnictwie, robilismy wszystko od oczek wodnych i płotów po trawniki i systemy nawadniające. Jakie wały janusze potrafią robić, żeby zaoszczędzić 12 zeta to się w głowie nie mieści. W
  • Odpowiedz
Rata rosnie z 2k na 3400, bierzesz jakies pół etatu dodatkowe i po małżeństwie


@Trauma_Teddy: no już nie przasadzajmy, że życie się ludzią rozpada o 1400 zł
  • Odpowiedz
  • 17
@Poldek0000 @Operator_imadla tylko, że ludzie którzy w ten sposób budują po prostu przeważnie nie mają zdolności kredytowej na tyle ile potrzeba do postawienia tego domu szybko. Dla nich to często jest wybór pomiędzy mieć dom w taki sposób albo nie mieć. Gadanie o tym, że nie będą brać kredytu itp. to tylko racjonalizacja.
  • Odpowiedz
@Poldek0000 znam dokładnie taki przypadek, #!$%@?ł chatę w pl dla całej rodziny, zanim skończył to remontować musiał, później jednak chciał sprzedać, okazało się że nikt nie chce, remontował dalej, dzieci zostają w de bo dorosłe, jemu chata ogromną została, utrzymuj to, ogrzewaj, całe życie nigdzie bo wszystko szło na budowę, teraz emerytura i pewnie drapanie się po głowie jak to wszystko ogarnąć
  • Odpowiedz
@Operator_imadla Wzialem kredyt, postawilem prefabrykat keramzytobetonowy. Do stanu deweloperskiego nie kiwnąłem palcem a dom z instalacjami stał po 5 tygodniach. Dopiero wykończenie w części robiłem sam z bratem (gładzie, podlogi, malowanie) i zajęło mi to kilka miesięcy. Od pierwszego dnia budowy kiedy koparka wjechała na działkę do wprowadzenia minęło rok i 2 miesiące. Czy zdecydowałabym się na budowę samodzielnie żeby było ciut taniej? Ni #!$%@? bo czlowiekowi finalnie koszty i tak
  • Odpowiedz
Myślę że nie jest istotne czy budowa za gotówkę na bieżąco czy od razu na kredyty tylko zapewnić finansowanie na odpowiednim poziomie. Poprostu musisz odpowiednio dużo zarabiać żeby wybudować i utrzymać dom.
  • Odpowiedz