Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie próbują usilnie wmówić dla przegrywa czy tam incela że sam sobie zgotował ten los?
Znaczy że co? Sam sobie dokuczał? Sam postanowił się urodzić w biednej rodzinie? Sam siebie odrzucał ponieważ jest niski i brzydki? Sam sobie dał depresję? Sam z siebie postanowił być ''leniwym''?
Dlaczego taki przegryw/incel siedzi w tej przysłowiowej piwnicy? Co go do tego zmusiło? Apatia wywołana złymi kontaktami z ludźmi czy może mityczny brak starania się? I czemu ludzie nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że ludzie faktycznie mogą kogoś gnębić bez żadnego powodu?
I niby czym te magiczne ''staranie się'' i ''praca'' są? Jakoś ci z największym powodzeniem u kobiet to ci którzy włożyli najmniejszy wysiłek.
#blackpill #redpill #przegryw #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozwojosobistyznormikami @Pozytywny_gosc @BlackpillRAW
  • 61
@sokool: pisałem o tym samym to mnie wyzywali xD że matura gówno znaczy

na wszystko mamy wpływ mordo xD Trauma dziedziczona? Nie słyszałem https://podyplomie.pl/psychiatria/30766,trauma-dziedziczona

O pamięci komórkowej i przyszłości epigenetyki z prof. dr hab. med. Jadwigą Jośko-Ochojską, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej SUM w Katowicach, rozmawia Monika Stelmach.


Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska: Oprócz genów dziedziczymy także pozagenowo pamięć o lęku, różne zaburzenia psychiczne lub skłonność do chorób somatycznych. Szkodliwe
@Umcia_Umcia: sęk w tym że nikt nikogo nie zmusza do "pracy nad sobą". Jeśli ktoś jest biednym, straumatyzowanym 2/10, to oczywiście ma nikłe szansę na związek, nie mówiąc już o prawdziwym uczuciu. I jeśli chce mieć w życiu ułamek tego co mają chady musi włożyć w to ogromny wysiłek by skończyć z pełnym sukcesem jako low tier normik.
Mnie zastanawia czemu tak wszystkich to irytuje? Tak wygląda życie, zawsze tak wyglądało
@Umcia_Umcia: Kobieta ma pod górkę, facet ja zostawil, w pracy jej się nie udaje, nie przyjęli jej do pracy, koleżanka się od niej odwróciła - i tak jesteś najlepsza, to nie twoja wina, to oni są winni, jesteś piękna cudowna i idealna, jesteś bez winy

Facet któremu ciezko ułożyć zycie, ciagle ma pod górkę, nie potrafi znaleźć kobiety, jest samotny - to Twoja wina, jesteś facetem, weź się w garść głupi
Znaczy że co? Sam sobie dokuczał? Sam postanowił się urodzić w biednej rodzinie? Sam siebie odrzucał ponieważ jest niski i brzydki? Sam sobie dał depresję? Sam z siebie postanowił być ''leniwym''?


@Umcia_Umcia: Albo się poddajesz i spędzasz życie na jojczeniu na wykopie albo starasz się coś robić. Wybór jest. To twoje życie, nikt nie będzie się nad tobą litował.
dlaczego ludzie się poddali? ponieważ mają do tego predyspozycje. ponieważ uznali, że wysiłek im się nie opłaca bo nie osiągną celu. ponieważ próbowali i im się nie udało.


@Umcia_Umcia: No to spoko, nie warto nic robić, poddaj się. Mi to wszystko jedno, ja na tym nic nie stracę.
Potem zaczął pracę jako kelner, wynajął pokój, odłożył na laptopa. W wolnym czasie uczył się programować, dalej pracując jako kelner. Chodził też do psychiatry i psychologa bo deprecha. Obecnie jest programistą, pracuje zdalnie, trzepie 20k i ma życie jak marzenie. Nawet dupa się znalazła. Jakbyś tylko chciał coś zmienić w swoim życiu to byś zmienił. Tobie się nie chce, więc szukasz wymówek, byleby mieć jakieś usprawiedliwienie.


@4mmc-enjoyer: Tak było nie zmyślam
poddanie się dzieje się na poziomie podświadomym, czyli człowiek nie ma nad trym kontroli.


@Umcia_Umcia: Tak, jasne, człowiek nad niczym nie ma kontroli, nie ma wolnej woli, nie może podejmować decyzji
charakter człowieka tworzy się w czasach dzieciństwa: genetyka, wychowanie, otoczenie itp kształtują człowieka. Dorosły człowiek jest po prostu sumą poprzednich doświadczeń. Jeśli ktoś się łatwo się poddaje, to po prostu ma do tego predyspozycje które wytworzyły się kiedy był dzieckiem


@Umcia_Umcia: Bardzo wygodnie przyjąć taki deterministyczny model człowieka, gdzie jesteśmy bierną marionetką. Zwalnia to z wszelkiej odpowiedzialności za swoje czyny.