Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie próbują usilnie wmówić dla przegrywa czy tam incela że sam sobie zgotował ten los?
Znaczy że co? Sam sobie dokuczał? Sam postanowił się urodzić w biednej rodzinie? Sam siebie odrzucał ponieważ jest niski i brzydki? Sam sobie dał depresję? Sam z siebie postanowił być ''leniwym''?
Dlaczego taki przegryw/incel siedzi w tej przysłowiowej piwnicy? Co go do tego zmusiło? Apatia wywołana złymi kontaktami z ludźmi czy może mityczny brak starania się? I czemu ludzie nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że ludzie faktycznie mogą kogoś gnębić bez żadnego powodu?
I niby czym te magiczne ''staranie się'' i ''praca'' są? Jakoś ci z największym powodzeniem u kobiet to ci którzy włożyli najmniejszy wysiłek.
#blackpill #redpill #przegryw #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozwojosobistyznormikami @Pozytywny_gosc @BlackpillRAW
  • 61
@Umcia_Umcia: Bo tylko w ten sposób może istnieć cywilizacja, a przez to, że moralnym nie jest usuwanie takich jednostek, a oni sami żyją dzięki rozwoju technologii, to pojawił się problem.

Tak, mimo że nie zrobił nic w tej sprawie, to sam sobie winien, że się urodził. Nie ma innej opcji, próba pomocy danym osobnikom przy obecnej sytuacji technologicznej i socjologicznej jest niemożliwa bez upadku cywilizacyjnego, albo masywnego jej rozwoju.

Żyjemy w
@Umcia_Umcia: Tak, sam sobie to zgotowałeś. Znam chłopa z patologii, przez to że miał syf w chałupie zdał jedynie zawodówkę. Potem zaczął pracę jako kelner, wynajął pokój, odłożył na laptopa. W wolnym czasie uczył się programować, dalej pracując jako kelner. Chodził też do psychiatry i psychologa bo deprecha. Obecnie jest programistą, pracuje zdalnie, trzepie 20k i ma życie jak marzenie. Nawet dupa się znalazła. Jakbyś tylko chciał coś zmienić w swoim
@Umcia_Umcia: no to wytłumacz. Chcesz powiedzieć, że miałeś najgorsze warunki życiowe z całego kraju do tej pory? Każdy ma od Ciebie gorzej? Nie ma osoby, która mimo wszystko wyszła na prostą? Podaj jedną rzecz jaką zrobiłeś aby sytuacja się zmieniła.
@4mmc-enjoyer: mordo przebranżowimy 5 mln młodych facetów 20-40 lat z 20 mln facetów w naszym kraju na programistów, każdy będzie zarabiał 20k, a wszystkie zawody takie jak:
- kelner, magazynier, produkcja, fizol od budowy dróg, domów, wykończenia, pracownik MPO, szambonurki itd zostaną zlikwidowane.

Będzie eldorado bo kazdy będzie zarabiał 20k jako programista i nikt, nikt nie będzie pracował w mcDonaldzie, jako kasjer na stacji paliw, nikt nie będzie budował dróg i
@Umcia_Umcia To jest gaslighting, wynikający w życiu fenomenem sprawiedliwego świata.

Doświadczenia psychologiczne pokazały, że przyczyny różnych nieszczęść ludzie zwykle doszukują się przede wszystkim w ich ofiarach. Przykładowo (Lerner, 1966) pokazywano badanym doświadczenie, w którym kobieta była rażona prądem podczas rozwiązywania trudnego zadania pamięciowego. Część badanych uznawała rażenie prądem za uzasadnione słabymi wynikami tej kobiety. Dodatkowo badani oceniali tę kobietę jako mniej atrakcyjną, niż ci, którzy widzieli ją jedynie poza eksperymentem.
@Pozytywny_gosc: ale podałem tylko przykład z życia, a powinieneś sam dobrze wiedzieć, że nie tylko programista w tym kraju dobrze zarabia. Znam księgową, która pracuje zdalnie bo takie ma stany lękowe, że nie potrafi wyjść do ludzi, niedługo zostanie główną księgową w firmie. Inna znajoma jak kiep pracowała na infolinii po półtora roku została koordynatorem zmiany, też źle nie ma. Jak tylko #!$%@? chcesz coś zmienić, weźmiesz się za siebie możesz
@Umcia_Umcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fenomen_sprawiedliwego_%C5%9Bwiata

Bo istnieje między innymi takie zjawisko, plus ciężko przed samym sobą stanąć w lustrze i powiedzieć:

-Hej, może część tych rzeczy które mam/zdobyłem nie do końca są wynikiem tylko mojej ciężkiej pracy, ale miałem gdzieniegdzie farta/wystąpiły czynnik losowe na które nie miałem wpływu.

Ciężko jest też niektórym zrozumieć, że dużo zależy od tych "mitycznych" genów i tego jak się urodzisz. Jeżeli ktoś ma 1,95 i od dziecka był duży
@ch1va5: no, to wina ludzi że mają brzydką twarz i niski wzrost. słabo się starali


@Umcia_Umcia: #!$%@?... znam osobiście dziesiątki mężczyzn niskich, z brzydką twarzą, z zakolami i z wszystkimi innymi wadami na jakie się skarżycie - i mają oni rodziny, dzieci, dom, pracę i swoje pasje. Zresztą rozejrzyj się dookoła, spójrz na celebrytów, ludzi "ze swiecznika" - nie wszyscy aktorzy są piękni, nie wszyscy sportowcy są wysocy, nie wszyscy