Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Może za dużo czytam wykopu. Ale powiem wam, że dopóki nie trafiłem na informację ile ludzie #pracait zarabiają to byłem zadowolony z życia. Wydawało mi się że jest ok, mam wszystko co chcę itp. Ale jak widzę że ludzie z mniejszym doswiadczeniem zarabiaja 3 razy tyle co ja...
Mam 6800 netto w krakowie, studia wyzsze, zrobiony doktorat (praca na uczelni to 50% mniej, probowalem chwile), pracuje w branzy technicznej (ale nic z it). W sumie 5 lat doswiadczenia komercyjnego. A tutaj co chwile widze wpisy gdzie ludzie wysmiewaja, ze jak ktos moze 10k brutto zarabiac, 9k brutto to chyba sie nie uczyles, itd. itd.
A rada? Zmien na IT, no chyba kazdy nie zmieni, choc patrzac na info ze teraz jest po 600 osob na jedno miejsce juniora to chyba troche osob posluchalo.

#praca #zarobki #krakow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 49
Anonim (nie OP): @imargam_2137 co to wyobrazenia? ludzie zarabaiajacy tyle w IT siedza tutaj na poważnie i to nawet na tagach #przegryw
pamietaj, ze czesc z tych najwiekszych ogarniaczy to slabi z wygladu aspergerowcy, ktorzy mocno przegrywali w zycie nim zalapali sie na dobra pensje w IT.


· Akcje: Odpowiedz
@mirko_anonim: No niestety tak jest, może w przyszłości się to zmieni i znów będzie ssanie na juniorów nie wiadomo tego nigdy, ale zawsze się jakiś rynek nasyci. W IT jest w tym problem że teoretyczny próg wejścia jest bardzo niski -> bootcamp i osoby po kursie paru tygodniowym wysyłają wszędzie swoje CV robiąc "sztuczny tłum" co zniechęca pracodawców. Z innych wypowiedzi widzę że jeszcze we front poszedłeś jak 70% bootcampowców, już
@mirko_anonim: nie chciało mi się zmienić. Miałem 15k rok, teraz mam mniej bo kryzys. Nikt z branży mi znajomy poza tymi na zarządzaniu zespołami nie zarobili więcej. 30k natomiast w it to nie jest wyczyn. Telco ssie.

@mirko_anonim pracowałem w jednostkach związanych z TEN-T oraz u integratorów, u operatora nie.