Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Może za dużo czytam wykopu. Ale powiem wam, że dopóki nie trafiłem na informację ile ludzie #pracait zarabiają to byłem zadowolony z życia. Wydawało mi się że jest ok, mam wszystko co chcę itp. Ale jak widzę że ludzie z mniejszym doswiadczeniem zarabiaja 3 razy tyle co ja...
Mam 6800 netto w krakowie, studia wyzsze, zrobiony doktorat (praca na uczelni to 50% mniej, probowalem chwile), pracuje w branzy technicznej (ale nic z it). W sumie 5 lat doswiadczenia komercyjnego. A tutaj co chwile widze wpisy gdzie ludzie wysmiewaja, ze jak ktos moze 10k brutto zarabiac, 9k brutto to chyba sie nie uczyles, itd. itd.
A rada? Zmien na IT, no chyba kazdy nie zmieni, choc patrzac na info ze teraz jest po 600 osob na jedno miejsce juniora to chyba troche osob posluchalo.

#praca #zarobki #krakow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 49
@mirko_anonim: nie no 100k euro albo dolarów rocznie i to na dwa takie etaty mówie ci mordo milion zł rocznie to dopiero życie a przydałaby się do tego jeszcze firma na drugie tyle albo trzy razy. Kto nie ogarnia ten nie ma! Jedni robią a drudzy narzekają

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: Jak masz mieszkanie/ dom bez kredytu i spokojnie sobie żyjesz, że stać Cię na średnio komfortowe życie to dobrze. Z drugiej strony wystarczy pojechać na zachód jako zwykły robol fizyczny i zarobisz większą kasę do ręki 2,5-3k euro.
Zresztą zarobki w it - przy 15k pln to też nie za dużo jak na dzisiejsze czasy przy hipotece to mało.
@mirko_anonim: Z własnego doświadczenia, eldorado dla początkujących programistów się skończyło i nie wróci za szybko. Koszt wprowadzenia takiego juniora jest za wysoki a nie masz żadnej gwarancji że zostanie w firmie. Zaś dla midów i seniorów eldorado wróciło bo dalej w Polsce zarabia się mało w stosunku do reszty Europy i USA, a praca jest taka że możesz z Polski pracować dla firmy z całego świata.
@mirko_anonim: zazwyczaj ludzie mający kilkanaście koła netto nie mają czasu siedzieć i chwalić się tym na stronie ze śmiesznymi obrazkami bo jak nie są w pracy to korzystają z tego hajsu, jeżdzą na wakacje, bujają się furą za pół bani w leasing albo ruchają dupy. Jak ktoś tutaj usilnie forsuje ile zarabia a innych ma za biedaków to takiemu robalowi matka pierze skarpety i przynosi obiad do kompa. XD
@imargam_2137 majac kilkanaście k netto nie stać Cię na Leasing, ubezpieczenie i utrzymanie fury za pol bani. No chyba ze jest się debilem i lubi się ładować pod korek dla flexu