Wpis z mikrobloga

może każdemu kto chciał żyć po swojemu?


@FormalinK: masz wrażenie, że jak wszyscy zaczną żyć "po swojemu" to nagle wszyscy kolektywnie zaczną być szczęśliwsi? Nie bronię akurat modelu z obrazka, ale fakt pozostaje że jakieś normy i wzorce muszą obowiązywać, a to, że ludzie sami z siebie nie mają zielonego pojęcia co jest dla nich dlugoterminowo korzystne jest oczywiste ponad wszelką wątpliwość.

Tamte wzorce nie były idealne, teraz nie ma żadnych.
  • Odpowiedz
Tamte wzorce nie były idealne, teraz nie ma żadnych. Jednocześnie mamy bezprecedensową epidemię depresji, samotności, izolacji, nowoczesny feminizm, przegrywow i inne podobne patologie.


@Wap30: no tak, a wtedy było zapijanie problemów alkoholem, bicie żony i dzieci, zdradzanie i dalej życie pod jednym dachem, "dzieci i ryby głosu nie mają" itp.

Nie wiem w jakim świecie się obracasz ale ja dostrzegam znacznie większą samoświadomość niż poprzednie pokolenie januszy
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: jest większa świadomość pod wieloma względami, tylko trzeba umieć izolować wzorce a sam rozwój i popularyzację np. psychologii czy postępy cywilizacyjne. Jest więcej niż jedna przyczyna obecnego stanu społeczeństwa, i nie każda prowadzi do negatywnych efektów względem stanu poprzedniego, to oczywiste. Ja piszę tu nadal konkretnie o wzorcach mężczyzny i kobiety - były mało zdrowe, z korzystnymi elementami, teraz jest miks toksycznych, przekornych wzorców "tradycyjnych" forsowanych z jednej strony, a
  • Odpowiedz
@pod_sloncem_szatana myśle, ze wiele kobiet mogłoby być niezadowolone. Ale co ja tam wiem.

1. Strój stosowny na okazje sprzątania? Rozumiem schludny, spoko, ale wdzięczny strój do mycia kibla? Nie wiem jak często wykonujesz zajęcia domowe ale do nich najlepszy strój to strój wygodny a nie wdzięczny. Ale to jakby najmniejszy problem tej listy. Są kobiety co pewnie tak lubią. Ja wole założyć dres, czy dres jest wdzięczny i stosowny do okazji?

2.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac jest wieksza samoswiadomosc
Ale tez w nagrode dostali #!$%@? osrodka dopaminy przez telefony i social media
Rozwalona poczucie wlasnej wartosci przez światy wyimaginowane na Instagramie
I brak oparcia i sensu życia przez demontaż instytucji rodziny przez glownie lewicowe media.

Co w nagrode? Chory konsumpcjonizm i choroby psychiczne.
Sens życia wg mediow dla mlodych ludzi - roohanie
  • Odpowiedz