Wpis z mikrobloga

dla czego mam błąd 'do' ?
for KEY in $(apt-key --keyring /etc/apt/trusted.gpg list | grep -E "(([ ]{1,2}(([0-9A-F]{4}))){10})" | tr -d " " | grep -E "([0-9A-F]){8}\b" ); do K=${KEY(-8)}; apt-key export $K | sudo gpg --dearmour -o /etc/apt/trusted.gpg.d/imported-from-trusted-gpg-$K.gpg; done
#bash #programowanie
  • 10
@MilionoweMultikonto: nie zmuszaj go, zeby uczył to gówno dla microsoftu
@Gaahl75:

for KEY in $(apt-key --keyring /etc/apt/trusted.gpg list | grep -E "(([ ]{1,2}(([0-9A-F]{4}))){10})" | tr -d " " | grep -E "([0-9A-F]){8}\b" ); do
K=${KEY: -8}
apt-key export $K | sudo gpg --dearmour -o /etc/apt/trusted.gpg.d/imported-from-trusted-gpg-$K.gpg
done
@mvmxks: dziekuje, pokombinowałem i taż poszło :) aż mi się czasy z gentoo przypomniały jak się sypało przy kompilacji i trzeba było poprawiać a programować nie umiem, choć musze przyznać że po czasie ogarniałem troche to C i inne pierdoły szkoda że nie zostałem przy tym pewnie nauczył bym się po kilkunastu latach ;)
@mvmxks: nie korzystam, dawno temu nie wiem dlaczego przestałem, ale gentoo wcale nie jest skomplikowane do kompilatora ustawiasz flagi dajesz pakiety podstawowe lub te co używasz najczęściej żeby się kompilowały st1 reszte pakietów ustawiasz pod st3 coby sobie paczki instalować i nie tracić czasu na kompilacje np open offis czy gimp a nawet jakiś notatnik, pliki konfiguracyjne ustawiasz tylko raz
fakt są masochiści co wszystko kompilują ale to przesada