Wpis z mikrobloga

Pierwszy dzień głodowania minął. Waga pokazuję 91,3 kg czyli schudłem 200 g. Myślałem że będzie lepiej może później się rozkręci xD Ogólnie nie jest źle jestem trochę zmęczony i bardzo głodny ale jest to do przeżycia. Miałem duże problemy z zaśnięciem co jest dziwne bo takie rzeczy to powinny pojawiać się dopiero koło 3 dnia

#glodowka #odchudzanie
  • 30
@onepnch

kontrolowany post jest zdrowy.


Kontrolowany to znaczy jaki? Jaki najdłuższy "kontrolowany" post jest dobry? Dlaczego dietetycy zalecają zmianę diety a nie głodówki?
Ogólnie są winne złe nawyki.
Przykładowo proces tuczenia nastolatek do wydania prawdopodobnie popularny jeszcze kilka set lat temu na całym świecie, obecnie już tylko w prymitywnych krajach polega na kilkutygodniowym, lub kilkumiesięcznym (w zależności od portfela):
1.ograniczenie ruchu do minimum, w specjalnej chacie,
2.unikanie światła słonecznego im ciemniej tym lepiej, wtedy skóra robi się jaśniejsza.
3. jedzenie dużej ilości słodkich i tłustych produktów,
4.izolacja od rodziny, znajomych w specjalnej chacie, gdzie kobieta
@Chrok ciekawe brzmi jak nowoczesny styl życia z pominięciem przyuczania do roli społecznej xD Czyli co będę musiał se po jakąś diete trzymać i dużo ćwiczyć?
@LeKosmita: To się bierze z tego że ludzie właśnie myślą że dietę wystarczy zrobić raz i koniec. Jak chcesz utrzymać rezultaty to musisz zmienić styl życia bo styl życia odzwierciedla twoje ciało. To jest oczywiste że jak jesteś gruby bo jesz w określony sposób to nawet jak schudniesz to jak wrócisz to starego trybu żywienia to będziesz znowu gruby. Dieta, post itd. to są tylko różne drogi do celu ale nic
@LeKosmita: Dieta to styl życia nie tylko jedzenie ale również odpowiednia ilość i jakość snu, nie ograniczony dostęp do aktywności fizycznej, wystawianie się na słońce, korzystanie z ciepła latem i zimna zimą (także w przejściowych porach), kontakty z przyjaznymi ludźmi (może przynależność do jakiś stowarzyszen), rozwój zawodowy, edukacja, unikanie wpływu marketingowego, który pełen jest haczyków emocjonalnych (tzw. dieta informacyjna), post przerywany czyli jedzenie w oknie żywieniowym przez max 6-8h itd.
Nie
@Dkaab: od dietetyka do którego chodziłem... Przy mojej diecie miałem możliwość zjedzenia maks 2 kromek chleba dziennie z jakimis warzywami lub/i bieluchem bożym. Generalnie chodziło o jedzenie głównie warzyw i ograniczeniu makaronów, mięsa etc