Wpis z mikrobloga

Czemu wynajem jest taki #!$%@? drogi. W głupim #poznan kawalerka kosztuje 2k plus opłaty. Mieszkania na zadupiach 3k w górę. Skąd zwyklacki szarak po studiach ma mieć na to pieniądze zarabiając 4.5k netto. Jeszcze rozumiem jak to 2k oszczędności by na coś wystarczyło, ale pod koniec miesiąca gówno zostaje w tej kieszeni. W niemczech natomiast byle kasjerka w aptece za 2600 euro netto może sobie wynająć mieszkanie w centrum miasta, a jej moc nabywcza oszczędności przebija kilka sufitów u polaka.

#zalesie #emigracja #niemcy #gospodarka #pracbaza #nieruchomosci
  • 90
  • Odpowiedz
nauczycieli


@Strahl: xDDDDDDDDDDD o #!$%@? nauczyciel zawod taki wymagajacy xD Rozumiem, ze dla ciebie opanowanie tabliczki mnozenie i powtarzanie jej z dziecmi do wczesniejszej emerytury to wielki wyczyn xD
Jakby te twoje zawody byly takie trudne i wazne, to by zarabialy duze pieniadze, proste i logiczne. Dales sie nabrac, ze po gownostudiach bedziesz kims, ja wiem, nam wszystkim to rodzice powtarzali
  • Odpowiedz
  • 2
@yhbgrobdoivbvwamsv jesteś naprawdę intelektualnie ograniczony albo masz 18 lat i gówno wiesz o życiu, ale kiedyś może zmądrzejesz i trochę spokorniejesz, czego ci serdecznie życzę.

Trzy posty wyżej masz obrazek ile zarabiam, jestem lekarzem specjalistą. Kończę, bo szkoda mi marnować czas na licealnego parówkowicza.
  • Odpowiedz
opowiedz mi jak bieda klepia lekarze czy dentysci albo architekci wszelacy xD


@yhbgrobdoivbvwamsv: nie no poleciales xD architekci gowno zarabiaja niestety,
standardem jest to ze poza wawa to 5k netto to jest dla nich super pensja. tylko wawa/wroclaw mozna wiecej ugrac
no chyba ze wlasna dzialalnosc zalozysz
  • Odpowiedz
@Kresse Ależ #!$%@?… Niech wszyscy się przeprowadza do dużych miast, co może z tego złego wyjść, nie?


@Mathas: Panowie. ale wy zapominacie, że sraka na rynku nieruchomosci w wynajmie sie zrobila dopiero po najezdzie uchodzcow z ukrainy. Przyjechało 2 miliony ludzi, czego sie spodziewaliscie? Rzad dał dupy n całej lini bo nie skoordynowałtego sensownie i nie ograniczyłich napływu do top miast.... a powinien ich rozrzucic po prowincji mocniej co by miałkto
  • Odpowiedz
@wuwuzela1 Powiedz mi jak miał ograniczyć napływ tych ludzi do dużych miast? Nie da się, zgodnie z prawem mogą podróżować gdzie tylko chcą i nie możesz zakazać im wjazdu do dużych miast.
  • Odpowiedz
jesteś naprawdę intelektualnie ograniczony albo masz 18 lat i gówno wiesz o życiu, ale kiedyś może zmądrzejesz i trochę spokorniejesz, czego ci serdecznie życzę.


@Strahl: o #!$%@? janusz sie wlaczyl ze swoim argumentem, ze on wincyj wie o zyciu i jak ktos smie nie wierzyc w kazde jego slowo ani nie uwaza kazdego po studiach za geniusza.

Ale faktycznie #!$%@? jakbys byl z glebokiego PRLu, zgadza sie wszystko, lacznie z mitami
  • Odpowiedz