Wpis z mikrobloga

@93michu93 chcę mieć możliwość niewydawania na świat chorego dziecka a nie możliwość porzucenia go w szpitalu, bo jestem zwolennikiem ideologii żeby nie pozwalać rodzić się ludziom którzy będą cierpieć i nie doświadczą swego życia w stu procentach jak normalny człowiek, i nie, nie mówię tu o wydawaniu na świat ludzi tylko z iq powyżej 120
czy naprawdę w waszych umysłach jest jedynie albo skrajny wolny rynek gdzie wszystko się samo wyreguluje bo tak pan Smith powiedział, albo brak wolnego rynku i komunizm w czystej postaci tak jak panowie Stalin, Lenin i Mao powiedzieli?


@niochland: oczywiście że skrajności sa złe, ale idziemy w takim tempie w strone komunizmu, że potrzebna jest taka partia jak konfa która nas od niego troche odsunie

to ze PO bez sensu glosuje
czy naprawdę w waszych umysłach jest jedynie albo skrajny wolny rynek gdzie wszystko się samo wyreguluje bo tak pan Smith powiedział


@niochland: Tak prawdę mówiąc Adam Smith chyba tak do końca nie sądził, gdyż napisał m.in. coś takiego:

Interes przedsiębiorców (...) jest zawsze pod pewnym względem różny od interesu publicznego, a nawet mu przeciwny (...). Propozycja jakiegoś nowego prawa czy przepisu regulującego handel, która pochodzi od tej klasy, powinna się zawsze
@93michu93: Tak, w pewnych kwestiach musi regulować, bo ludzie zachowują się czasami jak małpy. Oczywiście teraz mamy mamy nadmiar regulacji i można by uprościć pewne procesy, jednak nie oszukujmy, że można 'uwolnić' nas z pewnych restrykcji (choćby planów miejscowych i wycinki drzew).

Zmniejszenie regulacji może mieć miejsce w rozwiniętych krajach z rozsądnym i wyedukowanym społeczeństwem, a nie w miejscach gdzie pis ma >30% poparcia.
@93michu93: hahaha drzewo na działce? A jak obok twojej działki 100 hektarów kupi firma sorutjąca odpady i sobie tam będzie sortować śmieci to też będziesz taki za WOLNYM RYNKIEM?
Przecież Mentzen to przyszły minister finansów - pierwszy i jedyny który zdobędzie się powiedzieć, że dług publiczny >50% jest zły.


@miszczu90: I właśnie z tego powodu wielokrotnie mówił, że dla państwa jak Polska dług niebezpiecznie się robi przy 90% i on wcale nie chce zmniejszać długu, bo woli obniżać podatki :)
@93michu93: do czasu jak drzewa, które wytnie twój sąsiad trzymają grunt na skarpie i ta skarpa zsunie Ci się na podwórko i zniszczy murowany garaż. :) sytuacja z mojej rodzinnej miejscowości. oczywiście o odszkodowaniu nie ma mowy. Rozumiem że jeżeli nie będzie regulacji to mogę sobie wolnorynkowo kupić działkę koło twojego domu i zrobić tam wolnorynkowo spalarnię albo kompostownię? Tak?
hahaha drzewo na działce? A jak obok twojej działki 100 hektarów kupi firma sorutjąca odpady i sobie tam będzie sortować śmieci to też będziesz taki za WOLNYM RYNKIEM?


@sipcabej: @matu okej, czyli od tego sa te plany zagospodarowania pod zabudowe np. jednorodzinna po czym przychodzi deweloper z walizka pieniedzy i okazuje sie, ze te plany to mozna w tydzien zmienic i wybudowac nowy blok?

Co do tego garazu zniszczonego po usunieciu