Wpis z mikrobloga

@93michu93: nie, komunizm zakłada tylko to, że środki produkcji będą posiadane przez pracowników. W Polsce nigdy taka sytuacja nie miała miejsca.

Komu się lepiej żyje? Chińczykom czy Europejczykom?

Oczywiście, że gospodarki europejskie są oparte o regulacje państwowe, jak tego nie wiesz to nie wiem czy jest o czym z tobą rozmawiać.

O ekologii nawet nie zaczynam bo pewnie nie wierzysz w zmiany klimatu to szkoda czasu
@93michu93: sprywatyzować lasy, niech każdy wytnie, nie będzie lasów, będzie działało to na zdrowie wszystkich.

to moze tutaj jest jedyna rola panstwa


@93michu93: może rolą państwa jest to, żeby nie pozwalać palić śmieciami, bo to ma wpływ na zdrowie innych? Może rolą państwa jest niedopuszczanie do zatruwania rzeki, bo to ma wpływ na ludzi, którzy z niej piją i jedzą ryby? Może rolą państwa jest, żeby nie dopuścić do takiej
a jak Ci się drzewo będzie palić to będziesz dzwonił do 3 straży pożarnych kto weźmie mniej a potem Ci się zdąży drzewo spalić


@patchupdate: no nie, wojsko, policja, straz musza byc panstwowe, tutaj nie ma dyskusji, tylko, ze widzisz, co ja mam z toba dyskutowac jak ty nawet nie wiesz co proponuje konfederacja. Co wiecej Mentzen nawet twierdzil, ze zgodzilby sie na panstwowe wytwornie lekow i jedzenia, no ale widzisz
@93michu93: przyłączenie przykładu Korei Południowej jako przykładu państwa z wolnym rynkiem świadczy o kompletnym braku wiedzy. tl;dr: kraj rozwijany gigantycznymi dofinansowaniach z USA i pompowaniem kasy przez rząd w korporacje (kosztem standardu życia obywateli). Piękny kraj, gdzie odsetek bezdomnych emerytów jest rekordowy.
umieralnie ludzi biednych


@patchupdate: klamstwo, niezdolnym do pracy chca pomagac, starszym tez, tylko nie przez panstwo, a nizsze szczeble np. samorzady

rodzenie dzieci z gwałtu i zero aborcji


@patchupdate: ich prywatna opinia, nie ma duzego znaczenia

przywiązanie do kościoła


@patchupdate: a co ci przeszkadza gdzie chodza w niedziele? Ty sobie idz na spotkanie ekoswirow albo na rolki, nic mi do tego.

tolerowanie przygłupów brauna i dziadka


@patchupdate: kazda
Banaś zawsze walił prętem po kratach PiSowców, ale teraz to mnie dopiero zaimponował ()


@Cyslav: Po tym jak mu się zaczeli dobierać do dupy odnośnie jego szemranych hotelowych interesików. K0nfa nie miała być spadochronem a jest poligonem dla byłych pisowców. xD
@93michu93 buahaha, kocham to jak wykopki mnie "prześwietlają" tak z dupy, ani jednego nazwiska nie kojarzę bo to są chyba czubki z lewicy. Jak decyzja o zeru aborcji może mnie nie dotyczyć, dotyczy #!$%@? i chcę mieć możliwość abortowac chore dziecko jeśli go nie chcę,a jeśli członkowie partii chodzą jak debile przed oblicze gościa w czarnej sukience, to to oznacza że nie będą wypełniać ich woli? dobry joke
sprywatyzować lasy, niech każdy wytnie, nie będzie lasów, będzie działało to na zdrowie wszystkich.


@mk321: nie wiem z jakiego kraju to bylo ale widzialem porownanie lasow panstwowych i prywatnych, zgadnij, ktore beda lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

może rolą państwa jest to, żeby nie pozwalać palić śmieciami, bo to ma wpływ na zdrowie innych?


@mk321: policja

Może rolą państwa jest niedopuszczanie do zatruwania rzeki, bo to
Tak bo wolny rynek to jest jak drzewko na działce sobie wytne.


@MirekStarowykopowy: nie tylko, ale tak, to pokazuje bezsensowne regulacje. Od 2035 zakaz spalinowych to tez blahostka?

Wracaj do zabawy domkiem barbie. xD


@MirekStarowykopowy: ja generalnie zawsze wiedzialem, ze chlopcem jestem, od malego bawilem sie autami, a najwiecej to w pile gralem
@mk321: bo każdemu przecież zależy na tym żeby zniszczyć środowisko na swojej ziemi XD sprawdź sobie czym są lasy gospodarcze. Dobrze też że jest zakaz gotowania zupy jeziorowej, bo byśmy już jezior nie mieli XD a propos jezior, Aralskim świetnie się państwo zajęło
nie, nie, tak nie wolno, panstwo musi nad wszystkim czuwac, przeciez ktos musi mi powiedziec, czy moge wyciac drzewo ze swojej dzialki, nie moze sie nic samo regulowac! Pan Stalin tak mowil i pan Mao tez i to zawsze dzialalo!


@93michu93: Wolny rynek może jedynie funkcjonować jeżeli jest mocno uregulowany. Wycinanie drzew nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem