Wpis z mikrobloga

Tech lead napisał mi dziś w komentarzu do PR że fragment kodu który dodałem wygląda identycznie jak fragment kodu który on wrzucił równolegle i żebym zrobił rebase na jego branch i użył istniejącego.

Widocznie obaj zaj*baliśmy ten sam kod z tego samego miejsca

#programowanie #pracait #programista15k
  • 31
  • Odpowiedz
  • 1310
@SpasticInk: już mieli mnie zastąpić Hindusi, Chińczycy, Ukraińcy, multi-platformowe frameworki, graficzne edytory żeby biznes mógł samemu pisać logikę etc. etc. a póki co to jedyne co zastępuje to jeden bóldupiący wykopek innego bóldupiącego wykopka
  • Odpowiedz
@SpasticInk AI na razie gówno może zastąpić. Tragiczny output, może coś z tego wyjdzie ale będzie jak z krypto i NFT, boom, wszyscy sraczka, AI przyszlosc a teraz no sami wiemy
  • Odpowiedz
@mag_zbc: Najbardziej bawi mnie, że najlepiej wiedzą i bóldupią kto zastąpi ludzi w IT ludzie nie mający o pojęcia o AI i pracy w IT.

A najczęściej jak pytam po znajomych to z AI korzystają copywrtierzy i marketing żeby pisać te swoje kiepskie teksty.

Zresztą to AI też będzie musiał ktoś rozwijać xD O tym jakoś wszyscy chcą zapomnieć.
  • Odpowiedz
@mag_zbc: @celebert @loczyn @Darth_Gohan
Dopoki biznes / menadzment nie bedzie w stanie dac jasnych, klarownych i niezmienialnych wymagan dopoty zadne AI nie zastapi inzyniera / programisty. A biorac pod uwage to ze srednio 3x na tydzien musze tlumaczyc klientowi czemu jego pomysl jest #!$%@? i nierealny to do tego daleka droga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

najczesciej o AI zastepujacym programistow pisza osoby ktore nigdy linijki kodu nie
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: jak sobie posłuchasz wywiadów np. z CTO OpenAI to się dowiesz że i Microsoft i OpenAI wykorzystuje teraz przy pisaniu Copilota. Podejrzewam że mają oni dostęp do jakiejś najlepszej i najszybszej wersji

Takie korzystanie z GPT4.0 przez przeglądarkę gdzie max liczba znaków jaką możesz na raz wpuścić w prompt to 4000 to faktycznie jest do dupy i nadaje się tylko dla prostych tekstów.
  • Odpowiedz
@mag_zbc: ta... I jeszcze ten tekst, że was (w znaczeniu programistów) wszystkich zaraz AI zastąpi.
Jakby AI zobaczyło solucje, nad którą dzisiaj pracowałem, to by wykonało "rm -rt" na swoim folderze.
  • Odpowiedz
jak sobie posłuchasz wywiadów np. z CTO OpenAI to się dowiesz że i Microsoft i OpenAI wykorzystuje teraz przy pisaniu Copilota


@hub_bub: no i bardzo dobrze, że zamiast klepać bezsensowne linijki powielonego kodu po prostu biorą z copilota, mają czas na zajęcie się poważniejszymi rzeczami a z którymi copilot i AI sobie nie radzi i wyrzuca kompletne farmazony. No ale co ja tam wiem, wracam do bronienia się przed kolejną rzeczą,
  • Odpowiedz
@rimyi nie chodzi o to że AI zabierze prace wszystkim programista, ale jeżeli dzięki AI praca będzie wykonywana dajmy na to 5x szybciej (np pisanie CRUDów) to efektem będą zwolnienia.

Tak jak smartfony nie zabrały pracy fotografom, ale nagle okazało się że na rynku bardzo się przerzedziło i zostali najlepsi/najwytrwalsi
  • Odpowiedz
jak sobie posłuchasz wywiadów np. z CTO OpenAI to się dowiesz że i Microsoft i OpenAI wykorzystuje teraz przy pisaniu Copilota. Podejrzewam że mają oni dostęp do jakiejś najlepszej i najszybszej wersji


@hub_bub: copilot i tak jest szybki, a wersja preview jest powszechnie dostępna, w jakieś super lepsze szybsze wersje bym nie wierzył. Copilot jest bardzo spoko, ale żeby komuś kto wie o czym mówi przeszło przez myśl jakiekolwiek zastępowanie to
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Paradoksalnie AI tylko poszerza rynek pracy dla szeroko pojętych programistów, ponieważ ten kierunek rozwoju w branży pozwala nam tworzyć całkiem nowe produkty i zajmować miejsce automatyzowanych zawodów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Wap30: jasne, ale jeżeli tempo pracy przyspiesza, a zleceń wcale nie ma więcej. To nagle się okazuje że 10 osobowy zespół pracuje tylko na 50% swojego potencjału. Dla pracodawcy jest to okazja żeby zwolnić 1, 2, 3 osoby i przyoszczędzić na kosztach. Zresztą już dziś to obserwujemy patrząc na masowe zwolnienia w Big Techu.

Więc jakby nie patrzeć w tym 10 osobowym zespole, praca 3 osób zostanie zastąpiona przez AI. Dalej
  • Odpowiedz