Wpis z mikrobloga

@Zwanek: @BombaskaEskadraLotnicza Historia pokazała, że Wyklęci mieli rację. To komuchy na sowieckich bagnetach wprowadziły w kraju dyktaturę, masowy terror i system monopartyjny. Są piękne dokumenty o wyborach, gdzie głosy liczyli chłopcy z NKWD czy o starciach, gdzie Czerwoni mieli wsparcie swoich kumpli z ZSRR. To komuchy odrzuciły amerykańska pomoc po wojnie i to komuchy fikały do Zachodu w imię przyjaźni z ZSRR, co skończyło się katastrofą gospodarczą dla zwykłych mieszkańców, bo
@Pomorski_Wilk: Z tego co napisałeś nie wynika nic a nic, że leśne bandy miały rację. Komunizm był chvjowy i nikt tego nie kwestionuje, ale nie wynika z tego, że każdy kto był przeciwko miał rację. Tutaj po prostu stali bandyci przeciwko bandytom.
@Pomorski_Wilk: Ja co do ogółu się z tobą zgadzam. Natomiast nie zgadzam się z uproszczeniem, że wszyscy wojskowi z czasów PRL to zdrajcy, komuchy itd. Pragnę zauważyć, że wielu ówczesny wojskowych dalej siedzi w armii obecnej. Starej kadry nie brakuje :) Co do zasady żołnierz służy ojczyźnie, a czy ta ojczyzna ma w nazwie "ludowa" czy jakaś inna to już drugorzędna kwestia. Patologie w wojsku to oczywiście kolejny temat.
@Zwanek: "Leśne bandy" miały rację jeśli mowa o polityce czy wręcz moralności - komuniści w nielegalny sposób i przy pomocy wrogiego wsparcia zdobyły władzę na prawie 50 lat i była to krwawa dyktatura naśladująca Sowietów. Legitymacja władzy komunistów opierała się tylko i wyłącznie na sowieckich bagnetach.

@BombaskaEskadraLotnicza Powtórzę się raz jeszcze - Kosno jest z tych czerwonych, którzy nawet 30-parę lat po upadku tego systemu go nadal bronią. Był w PZPR,
@Pomorski_Wilk: Zaraz, zaraz. Mordowanie cywili to moralna racja? Odlatujesz chłopie xD


I tak powtórzę, że to co piszesz to jest krytyka komunizmu, a nie potwierdzenie słuszności działań tych bandytów.
@Zwanek: Nie pisałem o metodach. Pisałem o tym, kto miał rację polityczną i moralną w sporze. W skrócie - przez Polskę przeszli Sowieci goniąc Niemcówii przy wsparciu z NKWD ich marionetki zdobyły władzę. Niestety nie byli to demokraci i wprowadzili ostrą dyktaturę i rządy terroru na prawie 50 lat.

Żołnierze Wyklęci reprezentowali wszystkie opcje polityczne poza komunizmem - dd ultraprawicy po demokratyczną lewicę. To raczej chyba dobrze świadczy, że był tam
@Pomorski_Wilk: Co ty pierd0lisz? Jak ty nie jesteś w stanie sięgnąć pamięcią dalej niż jeden wpis wstecz (pisałem że komunizm chvjowy), to się nie dziwię że ty tak zero-jedynkowo rzeczywistość postrzegasz xD

Wyklęci byli po prostu zbrodniarzami, a to że sprzeciwiali się komunistom w niczym nie usprawiedliwia terroryzowania i mordowania ludności cywilnej. W Polsce pod rządami tych bandytów byłoby tak samo źle, o ile nie gorzej, jak pod rządami bandytów wspieranych
@Zwanek: Rozumiem, że Wyklęci powinni byli pokornie iść do UB dać się zamknąć w areszcie w zamian za łagodny wyrok? Oczywiście, że cywile obrywali (jak w każdej wojnie), ale prowadzisz taką narrację, jakby antykomuniści terroryzowali biednych cywilów, zaś komuniści ich bronili. Lepiej poczytaj, co UB czy NKWD robiło z wiochami, które pomagały partyzantce antykomunistycznej. Komuniści wprowadzili taki terror, że były wyroki za bycie w ONR przed wojną czy za słuchania zakazanych
prowadzisz taką narrację, jakby (...) komuniści ich bronili [cywilów].


@Pomorski_Wilk: Tak, bo to jest to co napisałem...
Generalnie tworzysz chochoła (drugi raz, za pierwszym też ci to wypomniałem), budujesz jakieś fałszywe analogie jak ta z Ukrainą i generalnie manipulujesz. Wykorzystujesz tanie chwyty erystyczne i liczysz że kogoś na to złapiesz.

Będę szczery, po prostu pierd0lisz, a ja nie zamierzam prowadzić dyskusji na tym poziomie, bo to jest po prostu uwłaczające dla
@Pomorski_Wilk: Ok. To inaczej. Zgadzam się co do tego co piszesz np. o wyklętych. Ale powiedz mi czy uważasz, że konkretnie Kosno Senior jest winny czemuś złemu? Wygląda na to, że nie prowadził jakiś opresji na społeczeństwie, nie strzelał do górników itp. Urodził się w 1940. Żył w świecie, gdzie mitem założycielskim w którym się wychował było, że "byli źli nazisci, ale przyszli dobre sowiety i zrobili nam mir". Plus może
@Zwanek: Mam nadzieję, że nie zapomniałeś świętować 21 lipca razem z Józefem Kosno, była rocznica PKWN. Historia jasno pokazała, że komuchy nielegalnie przejęły władzę i były obcą agenturą, a są tacy, co nadal się dziwią, że po wojnie do nich strzelano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BombaskaEskadraLotnicza Sprawa Katynia była oczywista dla każdej osoby z wyższym wykształceniem w tamtych czasach i tylko tumany wierzyły, że polscy oficerowie dorwani
Leśne bandy" miały rację jeśli mowa o polityce czy wręcz moralności


@Pomorski_Wilk: powiedz mi wilku kolorowy- co jest moralnego w zabijaniu? Bo naprawde nie wiem. Czy czarny, czy czerwony czy prawak czy lewak- zło jest złem. I nic tu moralnego nie ma. A takie próby rozliczania czy gloryfikowania jednych bo "tak mnie sie wydaje bo tak to widze" włóż sobie... tam gdzie wilka dostaniesz jak na betonie gołą życią będziesz siedział...
@BombaskaEskadraLotnicza: Józek od 30 lat żyje w niepodległej Polsce, gdzie nie ma cenzury i może poczytać, dlaczego pojawili się Wyklęci, kto przejął władzę po wojnie i przy czyjej pomocy oraz jaki był zamordyzm i gospodarka przez prawie 50 lat rządów czerwonej opcji w Polsce. Józek ma na sumieniu to, że nie zmądrzał i broni tamtego ustroju jak niepodległości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dyzmund Czyli rozumiem, że Żołnierze