Wpis z mikrobloga

Cześć,
Szukam #laptopy głównie pod #photoshop i #lightroom dla żony, bo jej stary (Asus Zenbook 6 letni) już nie daje rady przy plikach RAW z Sony A7, które są dużo większe niż wcześniejsze z Canona.

Najważniejsze wymagania to:
- Dobry matowy ekran
- Cicha praca
- 15-16 cali

Póki co zastanawiam się nad:
Lenoveo Ideapad pro 5
LG Gram 16
HUAWEI MateBook D16

Jak myślicie, któryś z nich się będzie nadawał, albo może macie jeszcze jakieś inne propozycję?
  • 9
  • Odpowiedz
@tlustywalec: Mam tego Matebooka, kupiłem nawet dwa - jeden dla mnie, jeden dla pracownika i uważam, że jest to gówno niewarte swojej ceny. W obu modelach mam backlight bleed, bateria jest przeciętna (chyba 3-3,5 godziny pracy biurowej wytrzymuje), okazuje się, że naklejki na obudowie są funkcjonalne, mają jakieś nfc i po ich odklejeniu tracę tę funkcję (której w sumie i tak bym nie używał, więc nie ma szkody, ale co
  • Odpowiedz
  • 0
@michalek510: Sorry za późną odpowiedź, ale od kiedy mamy nowy wykop, to nie jestem w stanie na niego wejść z telefonu..
Z tego co czytałem to teoretycznie obróbka siedzi głównie na procku. Niby w wymaganiach do photoshopa i lightrooma jest podana też karta graficzna, bo oba programy mogą używać GPU, żeby przyśpieszyć swoje działanie więc teoretycznie lepiej mieć coś lepszego niż zintegrowaną.
Mimo to jak czytasz to niektórym ludziom włączenie
  • Odpowiedz
@tlustywalec: W takim razie zdecydowanie idź w https://www.x-kom.pl/p/1145815-notebook-laptop-16-lenovo-legion-pro-5-16-i5-13500hx-16gb-512-win11-rtx4050-165hz.html?partnerid=100033939&sm12=Ng==&ts=1690456088&token=1110613ce993d24f2bf63ed2712e7600&117 mocny procesor, karta graficzna w zupełności wystarczające, do tego matryca ze 100srgb, świetna kultura pracy i jakość wykonania.
Do tego po zakupie i wypełnieniu wniosku dostaniesz 500 cashbacku.
  • Odpowiedz