Wpis z mikrobloga

#sasiad #dom #budowadomu #budujzwykopem #budowa Słuchajcie dobrzy ludzie mam problem z jedna #!$%@?. Trafił mi się najgorszy sort człowieka jako sasiad. Gość podniósł sobie ziemie w projekcie i mu to klepneli, różnica poziomów między stykami działek to 2m, gość sobie nawiózł na teraz już 3m, ale o tym zaraz. Wcześniej gdy z nim rozmawiałem jak to chce rozwiązać, żeby mnie nie zalewać to uzgodniliśmy ze zrobi murek oporowy. Jakiś czas później się z tego wycofał i powiedział ze to nie działa i nie będzie tego robił a jedyne co chce zrobić na działce to zbiornik na wodę gdzie sobie rynny podłączy, 0 drenażu ani nic. Wczoraj gdy zauważyłem ze podwyższył sobie poziom ziemi do punktu zero a według projektu ma zejście z tarasu minus 0.75 do gruntu to poszedłem zapytać co on robi. Usłyszałem ze może obniży sobie 20, może 50 a może nic, zobaczy jak wyjdzie, do tego zaczal zgrywać szefa i wprowadzał atmosferę luzu gdzie to ja robię problem i powinienem się wyluzować. Mowie mu ze jest takie prawo, ze te wody powinien ogarnąć bo mnie będzie zalewało np tym murkiem oporowym to powiedział zebym mu nie groził i żebym wyluzował bo skąd wiem ze woda będzie ściekac… Problem mam taki ze na styku działki mam humus z wykopu i nie mam jeszcze niwelacji terenu, także ciężko mi zebrac dowody ze tak będzie ale na pewno tak będzie. No ale dobra mowie niweluje teren i zbieram dowody i go zgłaszam. Zacząłem dziś obchodzić teren zeby wszystko już dokumentować i zobaczyłem coś takiego… #!$%@? #!$%@? wystawiła sobie rury odprowadzające wodę prosto na moja działkę !! Myślałem ze mnie #!$%@? jak to zobaczyłem, jak można być taka #!$%@? #!$%@?. Z 2 strony identyczna rure śmieć zrobił czyli w każdym rogu ma rure która cała wodę z jego działki zlewa na moja. Czekam na deszcz żeby to nagrać i żeby mieć dowody a potem mu te rury zatykam najgłębiej jak się da. W każdym razie oznacza to #!$%@? wojnę bo ja z ta #!$%@? już nie będę rozmawiał chyba żeby go pocisnąć. Tutaj pytanie do was jak tego śmiecia zgnoic, co mogę mu zrobić na działce żeby najlepiej nie było tego widać od razu bo wiadomo ze teraz każde podejrzenie na mnie. Żeby jeszcze podkreślić co koleś rlbi to zgrywa fachowca w wybudował jedna wielka ruine, dał ziemie z działki do fundamentu, fundament krzywy, na strychu domu płyty osb dał jako sciany, ciężko wymienić to wszystko co tam #!$%@?. No i na zakończenie dodam ze #!$%@? z działki obok humus na 99%, z 2 strony osotanuo jeździł autem i taranował drzewa itp, pewnie się szykuje żeby jeszcze #!$%@? z tamtego miejsca. Będę ustalał kto jest właścicielem działek żeby ich o tym powiadomić. Podpowiedzcie co można tej #!$%@? #!$%@? jeszcze zrobić żeby się zemścić i utrudnić ku życie, nie chodzi o jakieś widoczne zniszczenia typu wybicie okna tylko coś bardziej finezyjnego
share - #sasiad #dom #budowadomu #budujzwykopem #budowa Słuchajcie dobrzy ludzie mam ...

źródło: A35A1303-A3FF-4F01-9479-24F04D0C4119

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • 3
@markhausen

>>Podpowiedzcie co można tej #!$%@? #!$%@? jeszcze zrobić żeby się zemścić i utrudnić ku życie

>

>@share: hoduj perliczki ;)


Poradnik dla cierpliwych i niewychylających się skur*wysynów:

Metoda na pedantów. Jak sąsiad zrobi już trawnik to ogarnij sposób w miarę cichego rozsypywania tzw. mieszkanki dla łąk kwietnych. najlepiej z czegoś o dobrym rozrzucie. mogą być kulki z ziarnami zlepione i z procy strzelanie w kierunku idealnego trawnika sąsiada.

Nic tak nie
  • Odpowiedz
@dyzenteria: Co grozi za przekroczenie tych 20 cm gruntu? - bo jak kiedyś rozmawiałem z KB, który takimi rzeczami się zajmował w związku z budową dróg i wywożeniem gruntu na potrzeby prywatne, to mówił, że jeśli dochodzi do zalewania sąsiedniej działki, to urząd nakazuje zrobić odwodnienie i po sprawie.
  • Odpowiedz
@neeet: Ty piszesz o ustawie o prawie wodne, a ja o ustawie o odpadach na mocy której np. burmistrz w drodze decyzji nakazuje usunięcie odpadów. Nie znam maksymalnych wysokości kar. Aż tak nie zgłębiałem tematu.
  • Odpowiedz
@share: nie gadaj w takim razie z sąsiadem tylko z Kierownikiem Budowy (powinien być podany na tablicy informacyjnej, a jak brak to zgłosić do PINB i przy okazji dowiesz się kto pełni tą funkcję).
Jak opowiesz Kierbudowi o tym co odwala Inwestor, wtedy on zacznie dusić Twojego Sąsiada. A jak kierbud będzie się migał, to postrasz PINBem i zgłoszeniem skargi do okręgowej izby inżynierów budownictwa...
  • Odpowiedz
@share pisz pismo do gminy, że sąsiad Cię zalewa. Prawo mówi, że nie możesz zalewać sąsiednich działek wodą opadową. Daj do tego zdjęcia i filmy. Dokumentuj wszystko jak leci. Jak będzie padać to robić zdjęcia i filmy.
  • Odpowiedz
Na podstawie art. 234 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo wodne, właściciel gruntu nie może zmieniać kierunku i natężenia odpływu znajdujących się na jego gruncie wód opadowych lub roztopowych ani kierunku odpływu wód ze źródeł - ze szkodą dla gruntów sąsiednich. Takie działanie właściciela gruntu traktowane jest jako naruszenie stosunków wodnych. W przypadku stwierdzenia przez organ (wójta, burmistrza, prezydenta miasta) spełnienia tych przesłanek, organ może nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub
  • Odpowiedz
@share: Jeszcze się nie wprowadził, a już sobie wrogów robi. No nie ogarniam takich ludzi, przecież on potem tam będzie mieszkał, a za płotem sąsiad, z którym wszedł w konflikt na samym starcie i to pewnie nie tylko z Tobą. Niektórzy to mają pustkę we łbie.
  • Odpowiedz
@share a JAKI jest MPZP? Że można podnieść o 2m oO, standard to max 80cm. Odbioru rozumiem że jeszcze nie miał? Można zgłosić od razu do nadzoru budowlanego/starostwa.
  • Odpowiedz
@share: i zgłoś do Wód Polskich bo według przepisów każdy ma obowiązek zagospodarować wody opadowe w obrębie swojej działki a ten #!$%@? ewidentnie wybudował nielegalnie urządzenie wodne (rura) oraz nielegalnie robi zrzut wód opadowych na Twoją działkę
  • Odpowiedz
@share: #!$%@? sprawa, bedzie cie to kosztowalo sporo nerwow. Niestety ludzie to niezle #!$%@?, a jak trafisz na taka #!$%@? #!$%@? to bedziesz sie musial z tym gryzc.
  • Odpowiedz