Wpis z mikrobloga

#sasiad #dom #budowadomu #budujzwykopem #budowa Słuchajcie dobrzy ludzie mam problem z jedna #!$%@?. Trafił mi się najgorszy sort człowieka jako sasiad. Gość podniósł sobie ziemie w projekcie i mu to klepneli, różnica poziomów między stykami działek to 2m, gość sobie nawiózł na teraz już 3m, ale o tym zaraz. Wcześniej gdy z nim rozmawiałem jak to chce rozwiązać, żeby mnie nie zalewać to uzgodniliśmy ze zrobi murek oporowy. Jakiś czas później się z tego wycofał i powiedział ze to nie działa i nie będzie tego robił a jedyne co chce zrobić na działce to zbiornik na wodę gdzie sobie rynny podłączy, 0 drenażu ani nic. Wczoraj gdy zauważyłem ze podwyższył sobie poziom ziemi do punktu zero a według projektu ma zejście z tarasu minus 0.75 do gruntu to poszedłem zapytać co on robi. Usłyszałem ze może obniży sobie 20, może 50 a może nic, zobaczy jak wyjdzie, do tego zaczal zgrywać szefa i wprowadzał atmosferę luzu gdzie to ja robię problem i powinienem się wyluzować. Mowie mu ze jest takie prawo, ze te wody powinien ogarnąć bo mnie będzie zalewało np tym murkiem oporowym to powiedział zebym mu nie groził i żebym wyluzował bo skąd wiem ze woda będzie ściekac… Problem mam taki ze na styku działki mam humus z wykopu i nie mam jeszcze niwelacji terenu, także ciężko mi zebrac dowody ze tak będzie ale na pewno tak będzie. No ale dobra mowie niweluje teren i zbieram dowody i go zgłaszam. Zacząłem dziś obchodzić teren zeby wszystko już dokumentować i zobaczyłem coś takiego… #!$%@? #!$%@? wystawiła sobie rury odprowadzające wodę prosto na moja działkę !! Myślałem ze mnie #!$%@? jak to zobaczyłem, jak można być taka #!$%@? #!$%@?. Z 2 strony identyczna rure śmieć zrobił czyli w każdym rogu ma rure która cała wodę z jego działki zlewa na moja. Czekam na deszcz żeby to nagrać i żeby mieć dowody a potem mu te rury zatykam najgłębiej jak się da. W każdym razie oznacza to #!$%@? wojnę bo ja z ta #!$%@? już nie będę rozmawiał chyba żeby go pocisnąć. Tutaj pytanie do was jak tego śmiecia zgnoic, co mogę mu zrobić na działce żeby najlepiej nie było tego widać od razu bo wiadomo ze teraz każde podejrzenie na mnie. Żeby jeszcze podkreślić co koleś rlbi to zgrywa fachowca w wybudował jedna wielka ruine, dał ziemie z działki do fundamentu, fundament krzywy, na strychu domu płyty osb dał jako sciany, ciężko wymienić to wszystko co tam #!$%@?. No i na zakończenie dodam ze #!$%@? z działki obok humus na 99%, z 2 strony osotanuo jeździł autem i taranował drzewa itp, pewnie się szykuje żeby jeszcze #!$%@? z tamtego miejsca. Będę ustalał kto jest właścicielem działek żeby ich o tym powiadomić. Podpowiedzcie co można tej #!$%@? #!$%@? jeszcze zrobić żeby się zemścić i utrudnić ku życie, nie chodzi o jakieś widoczne zniszczenia typu wybicie okna tylko coś bardziej finezyjnego
share - #sasiad #dom #budowadomu #budujzwykopem #budowa Słuchajcie dobrzy ludzie mam ...

źródło: A35A1303-A3FF-4F01-9479-24F04D0C4119

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
Kierownik, inspekcja. Dokumentuj. Dadzą mu listę rzeczy do zrobienia. Jak da się odbiór zatrzymać to będzie miał ciśnienie. Jak będzie coś naprawiał to wprost mu powiedz, że odbiory robisz ty (wskazana osoba) a jak nie to będziesz to zgłaszał na wszelki wypadek.

Jak taki złamas to bym uznał że już mu szansę dałeś. Bałbym się że będzie grał na zwłokę. Od razu papiery.

Mam sąsiada też wyżej i podnosił zanim kupiłem obok.
  • Odpowiedz
Gość podniósł sobie ziemie w projekcie i mu to klepneli, różnica poziomów między stykami działek to 2m, gość sobie nawiózł na teraz już 3m, ale o tym zaraz.


@share: jesteś pewien, że mu to klepneli na 100%??
  • Odpowiedz
  • 10
@share: tak wyglada mapa tego śmiecia, ten nie wierzyłem ze mu klepneli podniesienie ale niestety tak jest, do tego żadnego murka oporowego ani nic, no debile #!$%@?. Na te dokumenty nikt generalnie nie patrzy bo mi klepneli punkt zero 40m niżej bo mi złe zanznaczyl projektant na mapie, także tyle jeżeli chodzi o to co przechodzi w urzędach. Czekam na deszcz żeby dowody pozbierać jkanto rura leci woda i zgłaszam śmiecia
  • Odpowiedz
Masakra zglaszaj do urzedow, znam przypadek ze typ (jakis ciul taki prosty z podkarpacia sie tu w okolice moje sprowadzil) wylewal nieczystosci na dzialke systemem rozsaczajacym takim i na sasiednie nie zagospodarowane. Nigdy szamba u niego nie widziano, kontrole urzedow nic nie daja niby ma kary jakeis tam nakazy ale tak sobie "zaskarbil" milosc sasiedzka bo 200zl na 1mc nie dal.
  • Odpowiedz
Przede wszystkim to truj dupę nadzorowi budowlanemu. Oni lubią robić kontrole i zawsze coś jest nie tak na budowie. Kumplowi sąsiedzi zatruwali życie na budowie raz w tygodniu, a nadzór sypał co chwila mandaty.

Straż miejska też - a to źle zaparkowane auto przy działce, a to zajęta część pasa drogi przy budowie wjazdu bez pozwolenia. No w plecy na kilkanaście tysięcy go zrobili łącznie z totalnej złośliwości i zawiści, bo się
  • Odpowiedz
  • 1
@wulgarny_wujo: jak mi to czymś takim zatkam to zaraz zobaczy, ja mu to tak wepchnie do środka żeby tego widać nie było, jakieś szmaty mu tam powypycham kijem od szczotki itp. Żeby nawet nie wiedział ze ma to zatkane. Jak zobaczy to od razu to usunie i tyle z tego będzie
  • Odpowiedz