Wpis z mikrobloga

@George_Liquor a ja do tej pory nie wiem czym jest „marketing sieciowy”. Znaczy mam znajoma ze szkolnych lat, która jest w to mocno wkręcona, wstawia kilka dziennie postów na fb, ze pracuje z domu, ze już jest dyrektorem jakimś tam, jakieś motywacyjne gówna i cytaty samej siebie, takie złote myśli, zdjęcia z „konferencji międzynarodowej”. No cuda na kiju. I tam się właśnie przewija sformułowanie „marketing sieciowy”. Co to tak dokładnie znaczy? Co
połączenie garnka z blenderem


@Nytalith: No firma chwali się, że to połączenie 22 urządzeń i choć duża część wydaje się raczej naciągana to jednak mamy tam wagę i książkę kucharską i cały bajer w postaci gotowania krok po kroku i to może być dla wielu atrakcyjne szczególnie osobom na diecie. Ale w sumie to tak samo jak z telefonami, jednemu wystarcza xiaomi a drugi koniecznie musi mieć najnowszego iphone i z
@Euphor tzn. Ja wiem, ze to jest piramida ale chodzi mi o to co robi konkretnie. Avon wiem co robi, a co robi „marketing się umowy”? To mogą być różne produkty czy co?
@George_Liquor: jeśli mają dobry stosunek cena/jakość to nie opłaca się prowadzić sprzedaży akwizycyjnej, bo to też swoje kosztuje i niska marża nie pozwoli na zracjonalizowanie kosztów. Więc wszystkie MLMy sprzedają przepłacone gówno, bo nie opłacałoby się tego robić w innym wypadku

Inna sprawa: duże i znane marki nie bawią się w MLMy, bo to mało wydajne i słabo się skaluje. Lepiej wpakować miliony w reklamę i wliczyć koszt w cenę produktu,
@fiddle:

Kiedyś były też odkurzacze Rainbow, a teraz są jeszcze sławetne garnki


O #!$%@?, to było MLM? Nie wiedziałem :O

Moi rodzice mają ten odkurzacz, od kiedy tylko pamiętam, co najmniej kilkanaście lat już (może nawet blisko 20). #!$%@? nigdy się nie zepsuł, nadal działa bez zarzutu. Kiedyś o niego z ciekawości zapytałem mamy, to powiedziała, że był dość drogi, ale nic więcej.
Kliko - @fiddle: 
 Kiedyś były też odkurzacze Rainbow, a teraz są jeszcze sławetne ga...

źródło: obraz_2023-07-24_165059556

Pobierz
co znaczy "za drogi"? Za drogi w stosunku do czego? Kosztów produkcji? Czy Iphone też jest za drogi? Albo Coca Cola?


@NieBendePrasowac: "za drogi", czyli jest spora grupa osób, która tak uważa, iPhone nie jest za drogi, bo jest zapewnia unikatowe doświadczenia a do tego wyprodukowanie iPhona jest drogie a sam kosz jest słabo mierzalny ze względu na marketing i drogie R&D. Coca cola nie jest droga, bo jej cena jest
@rudyba chodzi o to, ze jestes taka „bizneswoman” i zeby zarabiac musisz sprzedawac swoje #!$%@? (np aloes :) ), teraz szukasz w sieci frajerek, ktorym zaprezentujesz super produkty, one kupia od ciebie, a ty przy okazji nakrecisz je, ze tez moga sprzedawac ten syf i zarabiac w sieci :-) zatem zamawiaja z twojego linka/kodu whatever i tobie wpada prowizja. I tak to sie kreci i laski zbieraja inne glupie laski w druzyny.