Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie skomlenie na głównej że cudzoziemcy też mają dostawać kredyt na 2%.

1. Po pierwsze to cudzoziemcom bardzo trudno jest dostać kredyt hipoteczny, gdyż muszą wykazać stały związek z Polską. Zgaduje że odsetek cudzoziemców z tym kredytem będzie niski. Nawet nie wspominam o porównywaniu tego kosztu z przychodami z ich pracy..

2. Jak Wy sobie wyobrażacie niby taką dyskryminacje w praktyce? Osobiscie nie wyobrazam sobie, ze zakumplowalbym sie np z jakims imigrantem i rozmawialibysmy sobie normalnie o zyciu w Polsce narzekajac na to co w tej Polsce i nagle w rozmowie by wyszło, że takie 500+ czy kredyt 2% mocno niektórym pomaga.. a oni by mi na to odpowiedzieli że im się takie rzeczy nie należą, bo są cudzoziemcami. Byłoby mi #!$%@? wstyd.

Jak chcecie narzekać to ogólnie na socjal.. ale widzę że jest tu duże grono krótkowzrocznych ksenofobów i mnie to przeraża

#gospodarka #ukraina #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt2procent #polska
  • 17
sobiscie nie wyobrazam sobie, ze zakumplowalbym sie np z jakims imigrantem i rozmawialibysmy sobie normalnie o zyciu w Polsce narzekajac na to co w tej Polsce i nagle w rozmowie by wyszło, że takie 500+ czy kredyt 2% mocno niektórym pomaga.. a oni by mi na to odpowiedzieli że im się takie rzeczy nie należą, bo są cudzoziemcami. Byłoby mi #!$%@? wstyd.


@quizonmyface: ale zdajesz sobie, że jak wyjedziesz do np.
@quizonmyface: Nie mogę się zgodzić. Będąc obywatelem danego kraju masz z marszu lepsze przywileje, ale również większe obowiązki wobec państwa. Nigdy nie powinno być tak, że imigrant będzie miał lepiej w innym kraju (chyba, że dostanie obywatelstwo, które wymaga stosownej procedury).

Nie wyobrażam sobie innego scenariusza, ale w Polsce to prostu nas rząd już nas do tego przyzwyczaił, że jest się obywatelem drugiej kategorii we własnym kraju.
W normalnym państwie tak
@Vetinari: Kłamię? Tu masz program socjalny specjalny dla imigrantów- czyli nie mają dostępu do większości socjalu tylko mają wydzielony (mniejszy) program. UE również nie daje takiego samego socjalu obywatelom spoza UE tak jak obywatelom UE, nawet w bardzo socjalnych krajach. Czy uważasz, że randomowy Chińczyk może dostawać taki sam socjal jak obywatele UE- pojawiając się tylko co jakiś czas w UE i zbierając np. płatność kartą i paragony, że jest związany
@quizonmyface: wchodzisz w dyskusję z nizinami społecznymi, które zazdroszczą, że Ukrainiec może zarobić więcej od nich i dostać kredyt. Nie masz tu szans na żadną dyskusję, a tylko reeee Ukraińcy złodzieje eeee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak Wy sobie wyobrażacie niby taką dyskryminacje w praktyce? Osobiscie nie wyobrazam sobie, ze zakumplowalbym sie np z jakims imigrantem i rozmawialibysmy sobie normalnie o zyciu w Polsce narzekajac na to co w tej Polsce i nagle w rozmowie by wyszło, że takie 500+ czy kredyt 2% mocno niektórym pomaga.. a oni by mi na to odpowiedzieli że im się takie rzeczy nie należą, bo są cudzoziemcami. Byłoby mi #!$%@? wstyd.


@
@djtartini1:

ale zdajesz sobie, że jak wyjedziesz do np. Kanady to nie należy Ci się kanadyjski socjal? To są pieniądze z podatków i korzystają z nich obywatele.


Mógłbyś proszę rozwinąć albo podać mi odpowiednie źródła? Próbowałem o tym poczytać, ale trudno znaleźć materiały zwięźle opisujące system pomocy społecznej i polityki imigranckiej całego kraju.. a Ty opisałeś wnioski w jednym zdaniu.

Z tego przynajmniej co widzę, to w Kanadzie imigranci są przyjmowani
Tak z ciekawości, to uważasz że każdy Polak sobie zapracował na bycie Polakiem i pobieranie u nas socjalu i wsparcie od państwa? :D skąd założenie że obcokrajowcy w tym są jacys gorsi? Szczególnie ci którzy muszą wykazać konkretną zdolność kredytową.

Już nawet nie mówie o innych programach jak 500+, które się należą bezwględnie każdemu.. mogą też się należeć względnie pracującym, ale i Polakom i obcokrajowcom, dlaczego nie?


@quizonmyface: Polakowi należą się
@GOHAN: okej - proszę tylko to potwierdź - nie zamierzam Cie więcej męczyć ani dyskutować, chcę tylko poznać Twoje zdanie, czyli niepracujący nigdy Polak, pasożyt na innych ludziach i narodzie, powinien mieć w Polsce lepsze prawa niż obcokrajowiec(pracujący mniej niż np 5 lat w Polsce, żeby już nie mówic że każdy)?
@quizonmyface: Nie możesz nazwać każdego człowieka, który nie pracuje "pasożytem na innych ludziach i narodzie". Sytuacje są różne i nie każdy beneficjent socjalu ma możliwość ich nie pobierać. Nie jesteśmy obywatelami świata - póki istnieje coś takiego jak patriotyzm lokalny, państwa i narodowości to obywatelem pierwszej kategorii zawsze jest rdzenny obywatel to nawet jeśli on nie pracuje teraz to możemy przynajmniej częściowo założyć, że pracowali na niego jego rodzice, dziadkowie etc.
@GOHAN: dziękuję za podzielenie się swoim zdaniem :)

Nie miałem na myśli nazwania każdego niepracującego pasożytem, bardziej wypisywałem kryteria(niepracujący + pasożyt). Oczywiście jest spore grono ludzi niepracujących, którzy potrzebują pomocy i opieki jak np niepełnosprawni.

Co do prawa tworzonego z RIGCZem w 100% sie zgadzam, no ale niestety w Polsce tego za naszego życia raczej nie uświadczymy. Zresztą nie wiem czy gdziekolwiek na świecie ludzie potrafią to dobrze zbalansować, więc ogólnie