Wpis z mikrobloga

Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam się go co on robi z tymi włosami, a on wzruszył ramionami i powiedział "myję je".
Jak to jest, że ja, jak i chyba większość kobiet, aby mieć takie ładne włosy to muszę:
- codziennie - myć szamponem za stówę, nałożyć odżywkę, spryskać przed czesaniem i nałożyć serum przeciw łamaniu się końcówek
- raz na parę dni - nałożyć maskę na 20 minut
- raz na miesiąc - iść do fryzjera na regenerację
Z czego to wynika że mężczyźni nie muszą tyle kombinować? xd
Dodam że nie suszę włosów, a jeżeli już suszę to tylko zimnym powietrzem. Jak nie robiłam tego co powyżej, nawet jak nie farbowałam i miałam naturalne, to strasznie się łamały i wypadały. Teraz nie mam tych problemów, mam ładne i zadbane włosy, no ale ja muszę poświęcić czas i 200-400 zł miesięcznie na włosy, a facet z długimi włosami nie musi robić nic poza myciem xD
#wlosy #mirabelkopomusz #rozowepaski
Sandrinia - Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam ...

źródło: Kb3ukU8.888.mem

Pobierz
  • 141
@Sandrinia: geny. Mam długie włosy i każda fryzjerka chwali i zazdrości, mimo że odżywki użyje raz w tygodniu. Prezent genetyczny od mamusi. Ona też ma takie jak ja. Natomiast moja siorka odziedziczyła po tatusiu i ma cienkie, proste i rzadsze. ¯\(ツ)/¯
@Sandrinia: geny i błąd przeżywalności. Jakby każdy facet miał długie włosy to możliwe że większość wyglądałaby gorzej od Twoich (popatrz na zdjęcia włosów facetów sprzed 40-50 lat jak była moda na dlusze a kosmetykami do włosów był tylko szampon marki szampon).

A druga sprawa to zawsze śmiesznie jak kobiety używają odżywek, kremów by poprawić włosy skórę paznokcie - kiedy najważniejsza dla poprawy jest dieta i zdrowie.
@szynszyla2018 to Twoje geny sprawiają, ze masz dobra cerę mimo takiej pielęgnacji. Ja próbowałam wszystkiego, a i nie maluje się w ogóle poza grubszymi okazjami, czyli raz w roku. Przy takiej pielęgnacji jak Twoja, czyli tylko woda, mam trądzik, mam szara i ziemista, tłusta cerę i różowe rumienie wiec chcąc niechcąc muszę stosować odpowiednie kosmetyki i antykoncepcję. I odkąd je stosuje, połączenie antykoncepcji i dobrze dobranych kosmetyków, w końcu wyglądam jak człowiek.
@Sandrinia: myjesz je za często, jak tak robiłam to miałam podobne problemy. Teraz... Szampono-zel pod prysznic nivea baby bo nie szczypie w oczy i mycie raz na 4-6 dni i są spoko. Picrel, myłam je w piatek, w międzyczasie posprzątałam mieszkanie, byłam na koncercie, zmokłam w deszczu dwa razy i parę innych rzeczy dlatego idealne nie są, wieczorem je umyję pewnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) u fryzjera
Axoi - @Sandrinia: myjesz je za często, jak tak robiłam to miałam podobne problemy. T...

źródło: IMG_6703

Pobierz
Z czego to wynika że mężczyźni nie muszą tyle kombinować? xd


@Sandrinia: A z czego wynika to, że niektórzy mężczyźni łysieją przed 30 a inni mają włosy jak Michał Szpak? Geny. A ile jest takich co mają włosy jak Szpak, a kilka lat później są łysi... A poza tym, każdy szampon pozostaje na twojej skórze raptem minutę czy dwie. Cokolwiek by w nim nie było, to i tak ma chwilowy kontakt
ja muszę poświęcić czas i 200-400 zł miesięcznie na włosy, a facet z długimi włosami nie musi robić nic poza myciem xD


@Sandrinia: Odpowiedź jest bardzo prosta. To jest trochę jak z tym słynnym wykopowym błędem przeżywalności(hehe). Po prostu faceci którzy mieli #!$%@? włosy już dawno je ścieli na łyso i zostali tylko ci którzy dobrze w nich wyglądają. A że kobiety prawie wszystkie noszą długie, to trafisz takie co mają
@Axoi włosy się powinno myć szamponami bez sls i co tyle dni ile potrzebują. Ja po 3 dniach mam tak tluste ze nawet kucyk czy warkocz wyglada obrzydliwie u nasady głowy . Co 2 dni jest spoko póki nie myje ostrymi środkami jak większość szamponów z drogerii. Czasem kwestia częstego przetłuszczania jest wysuszona skóra głowy albo zablokowane przez sebum lub zapalenie skory mieszki włosowe i pory skory. Dlatego warto robić prelingi skory