Wpis z mikrobloga

Zełenski powiedział, że na w Sobór w Odessie spadł pocisk Ch-22, który ma 1000kg głowice. Jak to jest, że wcześniej ten pocisk potrafił zburzyć pół dużego bloku mieszkalnego a teraz jedynie poważnie uszkodził fragment dachu i fragment wnętrza ? Bóg ochronił ten budynek od poważnych zniszczeń? Zapraszam do rzeczowej dyskusji. Każdego negującego rosyjskie zbrodnie wojenne czy wychwalającego Putina bez ostrzeżenia wrzucam na czarną listę.
#ukraina #wojna #rosja
Koniasz - Zełenski powiedział, że na w Sobór w Odessie spadł pocisk Ch-22, który ma 1...

źródło: 64396231_605-1

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
jedynie poważnie uszkodził fragment dachu i fragment wnętrza ?


@Koniasz: Bo co by nie mówić, to te ataki na bloki to w większości sa zestrzelone rakiety które spaść gdzieś muszą. W większości, bo czasem pewnie robia to specjalnie albo błędy.
  • Odpowiedz
@Koniasz:
Masa głowicy zależy od wersji i miesić się od 630 - 950 kg TNT (lub atom) no i beton (w wabiku)

Nie wiem co tam uderzyło, najłatwiej sprawdzić po szczątkach.
  • Odpowiedz
  • 0
Bo co by nie mówić, to te ataki na bloki to w większości sa zestrzelone rakiety które spaść gdzieś muszą. W większości, bo czasem pewnie robia to specjalnie albo błędy.


@Petururururu: Możliwe, ale ja nie o tym. Z punktu widzenia głowicy nie ma zbytnio znaczenia czy pocisk uderzył celowo czy po prostu spadł po zestrzeleniu (jeżeli głowica wybuchnie). Mnie po prostu zastanawia skala zniszczeń.I dlaczego mimo użycia tego samego pocisku zniszczenia
  • Odpowiedz
Możliwe, ale ja nie o tym. Z punktu widzenia głowicy nie ma zbytnio znaczenia czy pocisk uderzył celowo czy po prostu spadł po zestrzeleniu (jeżeli głowica wybuchnie). Mnie po prostu zastanawia skala zniszczeń.I dlaczego mimo użycia tego samego pocisku zniszczenia są tak małe. Ja domyślam się, dlaczego ale chciałbym poznać najpierw zdanie innych użytkowników.


@Koniasz: Ale ja właśnie o tym. Zestrzeliwujesz/uszkadzasz rakietę, która nie odpala tego ładunku. Po prostu tona czy
  • Odpowiedz
  • 0
Szkoda, że pewna grupa osób mnie masowo zgłasza i wpis został usunięty na kilka godzin. Jednak odwołanie poskutkowało i wpis wrócił.
  • Odpowiedz