Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja

Jak mnie śmieszą te robaki co się #!$%@?ą do wszystkiego i szukają problemu zawsze. SUV niedobry bo opór powietrza za duży xD W życiu mam tylko jedno kryterium doboru auta - ma mi się podobać. Mam go "chcieć". I wali mnie ile pali, jakie ma opory itd. Po prostu szkoda mi życia na jeżdżenie czymś co mi nie pasi. Jeśli mam za to zapłacić te parę stów więcej na stacji co miesiąc? Fine with me. Nie jestem krezusem ale jestem gotów zapłacić tą cenę. I to nie tylko finansową. Wiem dobrze że jak sobie kupię MX-5 to już roweru tam nie przewiozę a i w zimie na śniegu może być problem. No i #!$%@?, YOLO. Przynajmniej jak wsiadam to mi się gęba śmieje bo jestem tam gdzie mam być. Głównie ból dupy mają udomowione Janusze z Passatem w kombi bo wiedzą że nigdy nie żyli xD
  • 68
@a665321 no nie wiem, ja mam sporo znajomych, którzy mają takie auta. Sam zastanawiam się nad zmianą na nowe i przewidzialem sobie budżet do 180k.

Natomiast nie zmienia to wydźwięku mojej wypowiedzi, jak kupujesz coś co jest dla Ciebie dużym wydatkiem (obojętnie czy będzie to 300k, 30k czy 8k, bo rząd wielkości to kwestia czysto względna i uzależniona od zarobkow) to w większości wypadków patrzysz na inne aspekty niż to czy to
@onepnch: ja mam to w dupie Mirku co Ty sobie tam kupujesz. Jedyne co mnie interesuje to czy nie będziesz nim #!$%@? narażając innych uczestników ruchu drogowego czy nie będzie hałasował bo mnie to #!$%@? i czy nie będzie śmierdzieć bo nie chce dostać raka.
SUVy to moda, która za kilkanascie lat pewnie przeminie i wrócą sedany.


@Flypho: Jest taka opcja ale nie koniecznie.

Jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie, to szybko wybór mu się zawęża właściwie do dwóch samochodów:

- Toyota Camry i Skoda Superb


@Flypho: Zabawne bo faktycznie jak nabywałem auto to pojechałem po Superb'a. Spoko silnik, kuty na 4 a i wyposażenie jak dla mnie wystarczające. Jednak jak się nim przejechałem
@onepnch jasne, że tak, ale wciąż więcej jest tych, do których ludzi przekonali. To nie jest tak, że ty to sobie kupujesz tylko dlatego, że ci się podoba. Nie, ogromna machina sprawiła, że zostałeś przekonany do tego, że to ma ci się podobać.

To samo jest w branży modowej.
@onepnch: Napisałeś to jakbyś był jakimś fanem nietuzinkowej motoryzacji a na końcu okazuje się, że jeździsz mega pospolitą mazdą.
Nie, ty nie wybierasz auta po wyglądzie a po prostu kupiłeś to na co cię stać i teraz sobie racjonalizujesz ten zakup jakimis z dupy wyrwanymi teoriami.

@onepnch Kwestia jest bardzo prosta. W suvach wcale nie ma więcej miejsca, są za to cięższe, mają zdecydowanie gorszą aerodynamikę, wyżej położony środek ciężkości i wyglądają jak stodoła na kołach, czyli #!$%@?, ale za to w teren nie pojedziesz xd

Najczęstszy argument jaki słyszę za suvem to "że się wyżej siedzi". A z obserwacji finalnie wynikają dwie grupy kupujące suvy. Jedna to ludzie, którzy dzięki jeżdżeniu suvem mają wrażenie, że są bardziej
@amenjusz: Ból dupy o suvy najczęściej mają TYLKO trolle na wykopie + Ci których nie stać na ich eksploatację wśród tej grupy Jednak jakoś nie zauważyłem żeby w realu by kogoś to ruszało

Jeśli mówić o bezpieczeństwie to większość zap@dalających sedaniarzy robi wypadki a nie że suvy mają taki stopień bezpieczeństwa czy wysokość ciężaru na linii kierowcy. Poza tym szkoda było popaczeć jak sedaniarze i hatche na wjeździe do lasu czy
@Rihs:

No bo wyglądają jak gówno, czego nie rozumiesz xD

Koronny argument wykopków piwniczakow xD dla mnie suvy sa piękne

I z kim nie gadam w realu to woli suva, tylko na wykopie mają ból dupy ( ͡ ͜ʖ ͡)