Wpis z mikrobloga

Żadnym nurtem w polityce nie gardzę ostatnio tak bardzo jak retoryką antyukraińską

Ukraińcy to prezent od losu, luksus na jaki może sobie pozwolić mało który kraj na świecie. Młodzi ludzie z przeciętym czasem asymilacji kurła rok XD Idealnie zapychają dziurę demograficzną i podejmują prace, na które nie ma chętnych.

Zgaduję, że to kwestia czasu do napięć na linii Polska - Ukraina ale w tym sensie, że Ukraina będzie zarzucała Polsce, że zbyt mocno zachęca ich młodych obywateli do wyjazdu.

Polską racją stanu jest zatrzymanie ich w jak największej ilości. O Ukraińców po cichu biją się wszystkie poważne państwa, bo każdy chciałby mieć napływ ludzi tej jakości, a nie Pakistańczyków (no offence) czy innych Arabów.

#demografia #polska #ukraina #migracja #spoleczenstwo #bekazkonfederacji #takaprawda
  • 64
Widzisz, cały problem jest w tym, że oni przypominają nam nas samych te 20 lat temu


@aegispolis: pamiętam jak było 20 lat temu i oni mi nas nie przypominają. Raczej przypominają mi Rosjan. Ta sama postsowiecka mentalność, tylko z tym ich syndromem chorego, upośledzonego dziecka, które żąda uwagi bo jak nie to straszy, że sobie coś zrobi.
pamiętam jak było 20 lat temu i oni mi nas nie przypominają.


@osetnik: Łatwo jest zapomnieć, bo z naszej perspektywy wyglądało to inaczej. Ale też byliśmy takimi biedakami, co już myślami i sercem byli na zachodzie, ale tam nas wszyscy widzieli jako tych nieokrzesanych, dzikich, nie pasujących do tego świata. A my sobie tak wyjeżdżaliśmy i emigrowaliśmy wszędzie za chlebem, jednocześnie nie dając sobie wmówić poczucia, że jesteśmy jacyś gorsi i
Idealnie zapychają dziurę demograficzną i podejmują prace, na które nie ma chętnych.


@mickpl: no jasne, korpo wolą zatrudniać na magazyny i inne prace fizyczne ukrów na śmieciowe umowy, albo wcale jak się nikt nie kapnie (a jak coś odwalą to wywozić ich do lasu), a nie polaków na etaty. Dzięki ukrom polacy są zwalniani.
@mickpl: Tak na dobrą sprawę to te nastroje ukraińskie na szczęście nie są powszechne wśród ogółu społeczeństwa, po prostu nieudacznicy antyukraińscy są głośni. Co nie znaczy, że liczni.
i podejmują prace, na które nie ma chętnych.


@mickpl:

Would you flip burgers for a salary of $350k per year? You would? Damn sounds like people are ok with working, it's the money that's the problem
@mickpl: kraje się bogacą dzięki inwestycjom i automatyzacji a nie dzięki taniej sile roboczej. Nie mówiąc o długofalowych skutkach polityki multi kulti.
@Frygus96: Były robione badania focusowe gdzie m. in był badany stosunek do Ukrainców, i praktycznie każdy kto miał o nich negatywne zdanie przytaczał historie zasłyszane od znajomych, rodziny lub Internetu, a nie z własnych doświadczeń.

Moja kuzynka jakiś czas temu też mi wyjechała z zasłyszaną negatywną historią o Ukraincach i może bym w nią uwierzył, gdyby nie było to story, które akurat przewinęło się mi już na wykopie kilka dni wcześniej.
@mickpl: asymilacja hahahah ja mieszkam z 3 ukraińcami 2 facetów i 1 kobieta, faceci ledwo mówią po polsku, babka wcale, są już 2 lata tutaj.Oni nie chcą asymilacji - sugerowali mi bym się nauczył ukraińskiego xD
@mickpl: ich politycy chcą na nas donosić do KE... Ich towar zalewa nasz rynek bo rząd mamy zły. Ukraińcy otrzymują dużo pomocy z naszych środków. Biją się z ruskami. Są plusy i minusy. Symetryści to nie ruscy agenci.
@mickpl: Walisz konie z zachwytu nad najdzikszym krajem europy, gdzie kwitnie hiv, korupcja i handel dziećmi na niespotykaną nigdzie indziej w europie skalę. Zalali nas jak szarańcza.
Gardzić to można takimi jak ty, za pisanie tych wysranych kłamstw i manipulacji.
@mickpl

Rosjanie chcą zająć Ukrainę i ją rozkraść, zgwałcić, wybić i zniewolić. To barbarzyńcy, którzy gdyby nie broń atomowa, już dawno byliby pacyfikowani przez zachód niczym ISIS.
Ale i tak trzeba ją wykrwawiać.

Oni nie chcą silniejszej Ukrainy - by miała pieniądze, ludzi czy szczęście - to co my dajemy Ukraińcom. Płacą farmom trolli, którzy mając do dyspozycji VPN i tłumaczy od lat są zainstalowani w mediach społecznościowych i sączą propagandę, do