Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i cierpię na brak podstawowych narzędzi jakie powinien mieć każdy w domu, tzn kątówki, porządnej wkrętarki, czy jakiś w miarę wytrzymałych śrubokrętów.
Zaczynam szukać kompletu takich narzędzi.
Chciałbym coś, co na potrzeby domowe wytrzyma długie lata :)
Znalazłem jakąś markę której nie znam "RYOBI"
#budownictwo #budujzwykopem #narzedzia #majsterkowanie #pytanie


Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.
Interesuje mnie również marka "Macallister"
Lujaszek - Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i ...

źródło: Ryobi

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Lujaszek: ryobi mam wkrętarkę, wyzynarke oraz podkaszarkę. Polecam. Jak nie masz żadnych narzędzi, to na pewno przyda się wkrętarka (może być mocniejsza z opcją wiercenia), diaks, a resztę możesz dokupować w miarę potrzeb. Jeśli chodzi o diaks to dobrze aby miał regulacje obrotów. No i pytanie na jaki rozmiar tarczy. Jak potrzebujesz większy to ryobi nie będzie odpowiednie, chyba że lubisz ciąć bez osłony.

Pierwsze narzędzie ryobi kupisz z bateriami i
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Mam podobny zestaw jak na zdjęciu z DeWalt (oprócz klucza jest zakrętak). Koszt ok. 6tys. zł. Nie wiem jak Ryobi, ale w Dewalt mam już wszystko bezszczotkowe. Tez kupiłem do prac domowych, ale dość mocno eksploatuje - zbudowałem dwa tarasy, wiata, remonty. Rewelacja głównie ze względu na brak kabli i dużą wydajność aku 5ah (mam też 9ah). Teraz gdybym miał wybierać to zastanowił bym się między: DeWalt, Makita, Milwaukee.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Mogę doradzić ze szlifierką kątową, od kilku lat używam tej z linka (Yato 125 mm 1100 W z regulacją obrotów). Nie rwie z ręki, posiada funkcję podtrzymywania obrotów (idzie bdb szlifować na najniższych obrotach, nie zatrzymuje się tarcza), lekka. Trochę się grzeje, ale wiadomo. Coś tam tnę, szlifuję drewno (z tarczą na rzep), itp.. Używam ze 3 lata. Polecam też uniwersalną tarczę do cięcia (Boscha), przydaje się przycinania np. drewna,
Redux - @Lujaszek: Mogę doradzić ze szlifierką kątową, od kilku lat używam tej z link...

źródło: szlifierka-125mm-1100w-z-regulacja-yato-yt-82101

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Powiem tak, kupiłem sobie sprzęt ryobi i mam akumulatorowe
-wiertarko-wkrętarkę
-wiertarkę udarową
-lisice
-kosa

Drugi raz bym raczej nie kupował tej marki choć sprzęt do prac typowo domowych jest w pełni wystarczający, to ja używałem go do budowy domu więc nieco większy przerób.
I teraz krótki opis:
-wiertarka mi się niedawno zwaliła po próbie mieszania śmiga c50 za małą moc miała i teraz działa jakby sprzęgło było ustawione na minimalne
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Słaby jest ten sprzęt nawet jak ktoś zamierza go użyć dwa razy w roku. Narzędzia Makity już są dla profesjonalistów są drogie. Myślę że taki porządny sprzęt nie jakoś intensywnie użytkowany ale jednak pare razy w roku to będzie dla Ciebie Bosh na lata będziesz miał nawet serwis łatwiej znaleźć niż dla Robi.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Do okazjonalnych prac nie ma sensu pchac sie w DeWalt czy Milwaukke. Mam od 2 lat od Ryobi wkretarke, szlifierke, nozyce do zywoplotu, kosiarke na baterie i kompresor. Wszystko dziala fajnie, bedziesz Pan zadowolony ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 4
@Lujaszek mam 20x urządzeń Ryobi do zastosowania typowo domowego i jestem zadowolony z 90% z nich.
Narzędzia częściej używane kupuje z silnikami bezszczotkowymi i tyle.
Alternatywa za małe pieniądze jest parkside.
  • Odpowiedz
@Lujaszek mam wiertarko-wkretarke, szlifierkę, pile szablasta. Wszystko szczotkowe. Dwa pierwsze spoko ale piła dramat. Już raz naprawiali na gwarancji. Do tego jeszcze Latarka. Generalnie jako sprzęt do domu jest spoko. Choć od jakiegoś czasu ceny mocno wzrosly
  • Odpowiedz
majster słuchaj, robię wykończenia i mam trochę klamotów.
Parkside mam jedną małą wkrętarkę bezszczotkową i jest mega ale np. multitool się rozleciał po drugim użyciu. Mam wiertarkę Metabo i jest fajna ale na gwarancji była dwa razy. Mam szlifierkę Boscha niebieskiego i jest bardzo dobra. Mam żyrafę do szlifowania Stanley i jest lipa. Mam multitoola DeWalt i jest mega.

Ostatnio szukałem systemu Aku i wszedłem w Einhell bo cenowo mi odpowiada i
  • Odpowiedz
@Lujaszek: używam ryobi od kilku lat w firmie i jakość tych narzędzi jest porównywalna do narzędzi markowych, nie marketowych! Kiedyś były w cenie dużo niższej niż dziś i była to świetna oferta.
  • Odpowiedz