Wpis z mikrobloga

Czy można prowadzić działalność/mieć zarejestrowaną firmę w mieszkaniu na BK2% bez korzystania z Gwarancji Wkładu Własnego? Niektóre źródła mówią, że można inne, że nie można. Czy mam przez 10 lat ukrywać się przed sąsiadami? Oczywiście nie mam zamiaru zrobić z mieszkania biura na wynajem, ale chodzi mi o prace zdalną jak np. #fotografia #programista15k czy też inne #freelance

#kredythipoteczny #kredyt2procent #bgk #kredyt
frifinker - Czy można prowadzić działalność/mieć zarejestrowaną firmę w mieszkaniu na...

źródło: c5e0b28257f7e58f1fee3abf57d26108b43174d4d6b6d52e06575c7c59140ee7

Pobierz
  • 12
@frifinker: Jeśli to Ty bierzesz kredyt i Ty wykonujesz tą działalność to nie widzę powodu dla którego nie miałbyś mieć. Intencją ograniczeń było, żeby flipperzy nie finansowali sobie w ten sposób mieszkań, a nie żeby ograniczać Twoje możliwości życiowe.
@frifinker założenia tego programu są takie by kupować mieszkanie do mieszkania a nie na działalność gospodarcza. Owszem Polak zawsze chce kombinować i pewnie jakbyś zakombinował to mogłoby to się nie wydać ale gdyby się wydało to raczej byś płakał ze nie wziąłeś normalnego kredytu xD
  • 0
@Catmmando: według tego źródła można mieć zarejestrowaną firmę jeśli nie korzysta sie z gwarancji wkładu własnego. Jednak spotkałem się już z konsultantem, który powiedział mi, że nie jest to do końca okreslone i lepiej byłoby jednak nie rejestrować
@frifinker: W ustawie ograniczenie prowadzenia działalności występuje wyłącznie w przypadku korzystania z gwarancji wkładu własnego.

Art. 4a. ust 8. Do czasu wygaśnięcia gwarancji:

1) lokal mieszkalny, którego prawo własności albo spółdzielcze prawo nabyto,

2) dom jednorodzinny, którego prawo własności albo spółdzielcze prawo nabyto lub który wybudowano

– z wykorzystaniem środków rodzinnego kredytu mieszkaniowego albo bezpiecznego kredytu 2%, nie może być wykorzystywany przez kredytobiorcę do prowadzenia działalności gospodarczej.


Kolejna kwestia to możliwość
  • 0
@frifinker: To własna i błędna interpretacja dziennikarki. Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości jest czynnością administracyjną na podstawie art. 71 Prawo Budowlane i nie jest wymagana do prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu poza szczególnymi przypadkami działalności gospodarczej. Prowadzenie działalności gospodarczej w lokalu mieszkalnym nie oznacza automatycznej zmiany sposobu użytkowania lokalu.

Inne punkty opisane na obrazku też nie zawierają pełnych informacji.

Jeśli nadal masz wątpliwości to tak jak napisałem wyżej w Polsce istnieje możliwość
@frifinker wiem to ale jest to przekręt. To ze stosuje go duży procent ludzi nic to nie zmienia xD mając działalność która udaje się uop i rejestrując ta działalność w mieszkaniu kupionym w programie rządowym raczej zwiększa szanse ze te wszystkie przekręty wyjdą na jaw i wtedy jest problem