Wpis z mikrobloga

Jutro idę do notariusza podpisać umowę przedwstępna na zakup mieszkania. Na co zwrócić uwagę? Czy jest coś na co powinienem zwrócić szczególnie uwagę? Notariusz przy mnie sprawdza czy mieszkania jest zadłużone? Zadawać jakieś pytania?
Notariusza odgrywał pośrednik.
Mam zapłacić około 20 %, a resztę podczas przyrzeczonej umowie, z zastrzeżeniem, że będzie to dopiero gdy zlikwidują pcc 2%.

Mieszkanie w stanie deweloperskim, ale od osoby prywatnej.

Mogę iść w krótkich spodenkach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 37
@wszystkogra: Powinieneś przeczytać umowę, tam masz większość rzeczy opisane, nie zaszkodzi sprawdzić KW nieruchomości, no a cała reszta to już chyba została zrobiona wcześniej - MPZP czy jest itd.
@wszystkogra: nie no placisz pokemonowi jeszcze (biuro) za obsluge i pytasz... nie ufasz? Notariusz raczej nie sprawdza zadluzenia we wspolnocie czy cos?, masz pokemona, karmisz te pokemony to musisz ufac, niech sprawdza. Ufa to sie sobie a wszystkim innym wypada patrzec na rece. Prowizje jak placisz to tylko po przeniesieniu wlasnosci bo chyba czasami chca kase nawet jak umowa nie dojdzie do skutku (50% np). Jak posrednik go dogrywal to mam
@marsjanin2012: słuchaj, to nie mój pośrednik, ale niestety ode mnie też pobiera 2%, mam nadzieję, że przyłożył się do rzetelnej transakcji. Notariusz nie jest drogi jak na moje. W sumie o tej prowizji nie myślałem, nic o tym nie wspominala, więc myślę, że dopiero po końcowej umowie. Chociaż kilka tys pobrała przy umowie rezerwacyjnej na poczet prowizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogę iść w krótkich spodenkach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wszystkogra: Możesz, zwykle jednak strony mają ubiór bardziej formalny.

Zadawać jakieś pytania?


@wszystkogra: Notariusz jest zobowiązany do udzielenia Ci wszelkich niezbędnych wyjaśnień.
Notariusz przy mnie sprawdza czy mieszkania jest zadłużone?


@wszystkogra: W sumie to do dupy notariusz. Jak przygotowywał mi umowę przedwstępną to miałem ją do wglądu wcześniej i był tam zapis, że księga wieczysta jest czysta. Notariusz też powinien o ten punkt zadbać, jeśli masz zamiar wziąć kredyt - bo inaczej z lewymi wpisami w KW bank nie da Tobie kredytu.
@wszystkogra: nie twoj a placisz bo sprzedajacy byl wygodny, to jest naprawde dziwne, 2% za nic. Umowe to chyba czytales zarowno z niepotrzebnym pokemonem wczesniej? Jutro D-Day a ty mowisz "mysle ze". Tak samo notariusz powinien ci na twoje zapytanie wyslac szkic umowy jaka przygotowuje na jutro, masz do tego prawo. Zapoznaj sie z nia.
MPZP itd ogladales przed zakupem? Jak to w miare nowy lokal w stanie dew. to
Ja rozumiem twój uraz do pośredników, też mam żal do sprzedającej, że nie wystawiła prywatnie cóż. Masz rację z tym szkicem, nie dostałem tego, a szkoda. Notariusz lekko powyżej 1000zl więc spoko myślę. Dzieki
@wszystkogra: poproś Posrednika o:
- numer KW
- projekt aktu
- informacje o osobach zameldowanych
- termin przekazania mieszkania

I koniecznie daj znać jakie dokumenty przekazał ci Posrednik (umowa pośrednictwa, rodo, polisa oc)