Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Długo o tym myślałem. Cała sytuacja z tym morderstwem i samobójstwem w Poznaniu oddziałuje pewnie na wszystkich negatywnie włącznie na mnie, a kobiecie która doświadczyła tego na własne oczy zwyczajnie współczuje.

O mordercy można było wyczytać same negatywne opinie. I słusznie bo to był chory psychopata który emocjonalnie był na dnie i nie mógł pogodzić się ze strata. Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu? Brakuje w tym głębszej analizy a na ten moment jedynie co mamy to powierzchowne ocenianie i sygnowanie go samymi złymi słowami. Czy naprawdę chodziło tylko o zazdrość czy może o coś więcej do tego stopnia ze nie mógł sobie ze wszystkim zwyczajnie poradzić?

Wszyscy oceniają Julię oraz Konrada w samych superlatywach. Pozytywni skupieni na pasji, szczęśliwi - i tacy faktycznie byli razem na zdjęciach. Ale czasami obrazek skrywa w sobie wiele tajemnic. Zastanawiam się po prostu czy ktoś zwyczajnie nie doprowadził go do takiego stanu. Może ktoś wykorzystywał go emocjonalnie? Może ktoś nim manipulował, stosował na nim ghosting i pękł gdy dowiedział się o zaręczynach? Nie wiemy jak było naprawdę.

Niczego nie sugeruje ale relacja młodej dziewczyny ze starszym od siebie o 10 lat facetem może budzi kontrowersje. Uważam ze w takich sprawach obie strony powinny zostać dogłębnie sprawdzone, ich całe konwersacje, SMS - włącznie te do Julii lub od Julii.

Za dużo w życiu doświadczyłem złego w związkach ze strony kobiet i za dużo się naoglądałem jak ludzie cierpią by nie podejrzewać ze może w tym tkwić coś więcej. Śledztwo byłoby miłe widziane. Zrozumienie tej sprawy pozwoli uniknąć podobnych w przyszlosci.

#poznan #morderstwo #zabojstwo #samobojstwo
  • 65
  • Odpowiedz
@eskejper: Nie pierwszy, który popełnił samobójstwo po zerwaniu. A przy okazji zemścił się na tym, kogo uważał za winnego - i nic dziwnego, bo nie miał już nic do stracenia (przynajmniej ze swojej perspektywy w tamtym momencie).
  • Odpowiedz
Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu?

Czy naprawdę chodziło tylko o zazdrość czy może o coś więcej do tego stopnia ze nie mógł sobie ze wszystkim zwyczajnie poradzić?


@eskejper: Tak, chodzi o zazdrość i nie potrafił sobie z tym poradzić. Dlatego już wcześniej groził, ze się zabije i dlatego mu cofnięto pozwolenie na broń.
Analiza głowy psychopaty po jego śmierci nie ma
  • Odpowiedz
Za dużo w życiu doświadczyłem złego w związkach ze strony kobiet i za dużo się naoglądałem jak ludzie cierpią by nie podejrzewać ze może w tym tkwić coś więcej.


@eskejper: XDDD

aaaa ok, to jest dobre wytlumaczenie żeby mordować innych ludzi z zimną krwią xD ja #!$%@?, wykopki proszę was XDD
  • Odpowiedz
aaaa ok, to jest dobre wytlumaczenie żeby mordować innych ludzi z zimną krwią xD ja #!$%@?, wykopki proszę was XDD


@Frettka: skoro planował sam się zabić, to co niby miałoby go powstrzymywać?
  • Odpowiedz
@Frettka: Ale gdzie on tutaj tłumaczy to co się stało? To nie jest żadne tłumaczenie, facet po prostu mówi o tym, że nic nie dzieje się przypadkiem i trzeba sprawdzić, nawet prokuratura powiedziała, że będą badać to pod kątem popchnięcia do samobójstwa. Świrów mamy na każdym kroku i warto sprawdzić jak to wyglądało z innej perspektywy, mamy pełno takich ludzi, ale akurat on postanowił rozwiązać to w ten sposób, dlaczego?
  • Odpowiedz
stosował na nim ghosting


@eskejper: xDDDDDDDDDDDDDDD

Czy twoim zdaniem powinienem teraz sprawdzić skrzynkę "inne" na fejsie by zobaczyć czy moja eks znowu nie żaliła się jak to świat jej dokucza? I co, znowu mam jej napisać "Jowi, idź do psychiatry, nie interesuje mnie
  • Odpowiedz
  • 14
@Frettka: Gdzie ja napisałem ze to pochwalam? Dorośnij, to jest normalna dyskusja, chciałem żeby moj wpis byl jednak neutralny a sytuacja która miała miejsce pozostanie morderstwem i wielka tragedia dla kobiety i rodziny obu mężczyzn.
  • Odpowiedz
@artur-hemingway: ale kto go do tego popchnął? Julia? Bo z nim zerwała? xD sorry, związki się rozpadają, ludzie się rozchodzą. Życie. Jak ktoś sobie nie potrafi z tym poradzić to jego problem. On tu nie jest ofiarą, nie ważne jaki miał pobudki do tego.
  • Odpowiedz
@Frettka: Ale nikt tutaj nie mówi o samym zerwaniu tylko o tym co było po nim, bo tego nie wiemy, czy gościa odkleiło i odwaliło mu samemu z siebie, czy postanowiono się nim bawić i uznał, że tak nie może tego zostawić. Znam zbyt wiele przypadków wśród swoich kumpli którzy po zerwaniu byli jeszcze męczeni i wyszydzani przez swoją byłą z nowym chłopakiem, a jak było tutaj? Nie wiemy, to
  • Odpowiedz
To chyba pierwsza moja wypowiedź na ten temat, zapewne ostatnia albo jedna z niewielu, ale muszę sprostować kilka bzdur, które tutaj napisałeś:

Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu? Brakuje w tym głębszej analizy


@eskejper:
Od analizy co go skłoniło są odpowiednie osoby, a nie wykopki. Głównie dlatego, że my tutaj nie mamy na postawie czego robić analizę. Do tego trzeba mieć jakiekolwiek dane, a my się możemy co najwyzej bawić w zgadywanki. Do tego bardzo, bardzo malo jest sytuacji w której efekt nawet zgadywanki by usprawiedliwiał to, co się właśnie stało. Zwłaszcza, że nawet biorąc pod uwagę jego potencjalną krzywdę - to nie nastąpiła ona z rąk osoby, która
  • Odpowiedz
  • 5
Ghosting jest teraz prawnie zakazany?


@pogromca_krasnali: Nie jest ale moze powinien byc? Kiedys w Japoni policjanci lekcewazyli grozby wysylane drogą mailową, do kobiety o imieniu Miyoshi Rie az doszlo do tragedii a Miyoshi Rie zostala zamordowana przez swojego bylego ktory nie mogl pogodzic sie z tym że ona go opuscila. Policja postawiona zostala pod ocene spoleczenstwa i konieczne byly zmiany przepisow, od tej sytuacji grozby wysylane droga mailowa byly traktowane
  • Odpowiedz
Nie jest ale moze powinien byc?


@eskejper: Że co, że co najmniej 100 słów do każdej eks w tygodniu, tak?

iedys w Japoni policjanci lekcewazyli grozby wysylane drogą mailową, do kobiety o imieniu Miyoshi Rie az doszlo do tragedii a Miyoshi Rie zostala zamordowana przez swojego bylego ktory nie mogl pogodzic sie z tym że ona go opuscila. Policja postawiona zostala pod ocene spoleczenstwa i konieczne byly zmiany przepisow, od tej sytuacji grozby wysylane droga mailowa byly traktowane na
  • Odpowiedz
laska z 10 lat starszym chłopem może mieć tylko jedno wspólne hobby i jest nim hajs, przynajmniej dobrze na tym wyszła koniec końców.


@moonstone: Może też mieć brak wzorców męskich w otoczeniu, może też mieć milion innych rzeczy (ja jednej znajomej młodszej o 11 lat pomogłem w jej wczesnolicealnym kryzysie na ten przykład samą wiedzą i doświadczeniem życiowym oraz pokazaniem jak sytuacja wygląda poza kręgiem belfry-uczniowie-rodzice), innemu znajomemu mlodszemu o
  • Odpowiedz
  • 2
Od analizy co go skłoniło są odpowiednie osoby, a nie wykopki. Głównie dlatego, że my tutaj nie mamy na postawie czego robić analizę. Do tego trzeba mieć jakiekolwiek dane, a my się możemy co najwyzej bawić w zgadywanki. Do tego bardzo, bardzo malo jest sytuacji w której efekt nawet zgadywanki by usprawiedliwiał to, co się właśnie stało. Zwłaszcza, że nawet biorąc pod uwagę jego potencjalną krzywdę - to nie nastąpiła ona z rąk osoby, która została zamordowana.

Generalnie ponad pół Twojego wpisu to jakieś sugerowanie, że potrzeba sprawdzić wiele rzeczy i przeanalizować je. Zdradzę Ci sekret: to się zapewne właśnie dzieje, tylko wykopki nie mają do tych informacji na szczęście dostępu. Wbrew pozorom wykop to nie jest cały świat, jak czegoś tutaj nie ma to nie oznacza, że to nie istnieje.


@venomik: Dzieki za ten fragment komentarza. I wlasnie o to mi chodzi. Snuje domysly, zastanawiam sie, zadaje sobie pytania - i to wszystko, mam do tego prawo. Nie chce zeby wykopki tacy jak ja stawiali jakas ocene i sugerowali ze to wina laski - jesli ktos w taki sposob rozumie moj wpis to jest po prostu de*ilem i proponuje dac mi bloka zeby nie widziec wiecej moich wpisow. Chcialbym po prostu zeby specjaliscji badajcy ta sprawe zrozumieli co go do tego sklonilo, czemu, dokonujac szeregu wywiadow ktore pomoglyby rozumiec i uniknac w przyszlosci podobnych sytuacji na tyle na ile to mozliwe.

My chyba na innym wykopie siedzimy. Odklikuje ten cały spam poznański bo nie chcę przestać obserwować, mimo wszystko, tagu miasta w którym mieszkam i przez cały ten czas wylało się tam zwyczajnie mnóstwo pomyj na dziewczynę. Od początkowych sugestii o zdradzie, poprzez stwierdzenia, że sama sobie winna - skoro zadawała się z kimś niezrównoważonym. I jak w ogóle mogła tak ze starszymi sie umawiać. Po wszelkie insynuacje, że już odpala tindera albo, że za kasę ze zbiórki niedługo będzie skakać na czarnych penisach w hiszpanii (to cytat), kupi sobie samochód i mieszkanie w Łodzi (też cytat). I że robi biznes na śmierci
  • Odpowiedz
Wbrew pozorom wykop to nie jest cały świat, jak czegoś tutaj nie ma to nie oznacza, że to nie istnieje.


@venomik: Wypoki ogólnie lubią sobie przypisac większą moc sprawczą niż mają, ten portal ma z grubsza zerowy wpływ na narracje w polskim necie, większość nowych kont to stare usery co tu w kółko wracają (ja np. okresowo wracam gdyż mam taką mhrocznom cechę że od czasu do czasu dobrze żebym
  • Odpowiedz