Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Długo o tym myślałem. Cała sytuacja z tym morderstwem i samobójstwem w Poznaniu oddziałuje pewnie na wszystkich negatywnie włącznie na mnie, a kobiecie która doświadczyła tego na własne oczy zwyczajnie współczuje.

O mordercy można było wyczytać same negatywne opinie. I słusznie bo to był chory psychopata który emocjonalnie był na dnie i nie mógł pogodzić się ze strata. Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu? Brakuje w tym głębszej analizy a na ten moment jedynie co mamy to powierzchowne ocenianie i sygnowanie go samymi złymi słowami. Czy naprawdę chodziło tylko o zazdrość czy może o coś więcej do tego stopnia ze nie mógł sobie ze wszystkim zwyczajnie poradzić?

Wszyscy oceniają Julię oraz Konrada w samych superlatywach. Pozytywni skupieni na pasji, szczęśliwi - i tacy faktycznie byli razem na zdjęciach. Ale czasami obrazek skrywa w sobie wiele tajemnic. Zastanawiam się po prostu czy ktoś zwyczajnie nie doprowadził go do takiego stanu. Może ktoś wykorzystywał go emocjonalnie? Może ktoś nim manipulował, stosował na nim ghosting i pękł gdy dowiedział się o zaręczynach? Nie wiemy jak było naprawdę.

Niczego nie sugeruje ale relacja młodej dziewczyny ze starszym od siebie o 10 lat facetem może budzi kontrowersje. Uważam ze w takich sprawach obie strony powinny zostać dogłębnie sprawdzone, ich całe konwersacje, SMS - włącznie te do Julii lub od Julii.

Za dużo w życiu doświadczyłem złego w związkach ze strony kobiet i za dużo się naoglądałem jak ludzie cierpią by nie podejrzewać ze może w tym tkwić coś więcej. Śledztwo byłoby miłe widziane. Zrozumienie tej sprawy pozwoli uniknąć podobnych w przyszlosci.

#poznan #morderstwo #zabojstwo #samobojstwo
  • 65
Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu?

Czy naprawdę chodziło tylko o zazdrość czy może o coś więcej do tego stopnia ze nie mógł sobie ze wszystkim zwyczajnie poradzić?


@eskejper: Tak, chodzi o zazdrość i nie potrafił sobie z tym poradzić. Dlatego już wcześniej groził, ze się zabije i dlatego mu cofnięto pozwolenie na broń.
Analiza
aaaa ok, to jest dobre wytlumaczenie żeby mordować innych ludzi z zimną krwią xD ja #!$%@?, wykopki proszę was XDD


@Frettka: skoro planował sam się zabić, to co niby miałoby go powstrzymywać?
@Frettka: Ale gdzie on tutaj tłumaczy to co się stało? To nie jest żadne tłumaczenie, facet po prostu mówi o tym, że nic nie dzieje się przypadkiem i trzeba sprawdzić, nawet prokuratura powiedziała, że będą badać to pod kątem popchnięcia do samobójstwa. Świrów mamy na każdym kroku i warto sprawdzić jak to wyglądało z innej perspektywy, mamy pełno takich ludzi, ale akurat on postanowił rozwiązać to w ten sposób, dlaczego? Nie
stosował na nim ghosting


@eskejper: xDDDDDDDDDDDDDDD

Czy twoim zdaniem powinienem teraz sprawdzić skrzynkę "inne" na fejsie by zobaczyć czy moja eks znowu nie żaliła się jak to świat jej dokucza? I co, znowu mam jej napisać "Jowi, idź do psychiatry, nie interesuje mnie to"?

Niczego nie sugeruje ale relacja młodej dziewczyny ze starszym od siebie o 10 lat facetem może budzi kontrowersje. Uważam ze w takich sprawach obie strony powinny zostać
@Frettka: Ale nikt tutaj nie mówi o samym zerwaniu tylko o tym co było po nim, bo tego nie wiemy, czy gościa odkleiło i odwaliło mu samemu z siebie, czy postanowiono się nim bawić i uznał, że tak nie może tego zostawić. Znam zbyt wiele przypadków wśród swoich kumpli którzy po zerwaniu byli jeszcze męczeni i wyszydzani przez swoją byłą z nowym chłopakiem, a jak było tutaj? Nie wiemy, to będzie
No raczej nie, od zawsze byli nieszczęścnicy co to po rozstaniu nie potrafili się z tym pogodzić, takie życie

Odpowiedz


@Mutare_mundi:

ja może podsumuję co wyniuchałem o Mikojajku:

- był ze względnie bogatej rodziny zdolnych ludzi (brat jakieś srogie studia i nawet-nawet sobie radzi, ojciec dyrektor w fajnej firmie legitymujący się EMBA);
- na studiach szło mu średnio
- ze znalezieniem pracy szło bardzo słabo, jakieś staże po kilka miechów w
To chyba pierwsza moja wypowiedź na ten temat, zapewne ostatnia albo jedna z niewielu, ale muszę sprostować kilka bzdur, które tutaj napisałeś:

Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu? Brakuje w tym głębszej analizy


@eskejper:
Od analizy co go skłoniło są odpowiednie osoby, a nie wykopki. Głównie dlatego, że my tutaj nie mamy na postawie czego
  • 5
Ghosting jest teraz prawnie zakazany?


@pogromca_krasnali: Nie jest ale moze powinien byc? Kiedys w Japoni policjanci lekcewazyli grozby wysylane drogą mailową, do kobiety o imieniu Miyoshi Rie az doszlo do tragedii a Miyoshi Rie zostala zamordowana przez swojego bylego ktory nie mogl pogodzic sie z tym że ona go opuscila. Policja postawiona zostala pod ocene spoleczenstwa i konieczne byly zmiany przepisow, od tej sytuacji grozby wysylane droga mailowa byly traktowane na
Nie jest ale moze powinien byc?


@eskejper: Że co, że co najmniej 100 słów do każdej eks w tygodniu, tak?

iedys w Japoni policjanci lekcewazyli grozby wysylane drogą mailową, do kobiety o imieniu Miyoshi Rie az doszlo do tragedii a Miyoshi Rie zostala zamordowana przez swojego bylego ktory nie mogl pogodzic sie z tym że ona go opuscila. Policja postawiona zostala pod ocene spoleczenstwa i konieczne byly zmiany przepisow, od tej
laska z 10 lat starszym chłopem może mieć tylko jedno wspólne hobby i jest nim hajs, przynajmniej dobrze na tym wyszła koniec końców.


@moonstone: Może też mieć brak wzorców męskich w otoczeniu, może też mieć milion innych rzeczy (ja jednej znajomej młodszej o 11 lat pomogłem w jej wczesnolicealnym kryzysie na ten przykład samą wiedzą i doświadczeniem życiowym oraz pokazaniem jak sytuacja wygląda poza kręgiem belfry-uczniowie-rodzice), innemu znajomemu mlodszemu o 8
  • 2
Od analizy co go skłoniło są odpowiednie osoby, a nie wykopki. Głównie dlatego, że my tutaj nie mamy na postawie czego robić analizę. Do tego trzeba mieć jakiekolwiek dane, a my się możemy co najwyzej bawić w zgadywanki. Do tego bardzo, bardzo malo jest sytuacji w której efekt nawet zgadywanki by usprawiedliwiał to, co się właśnie stało. Zwłaszcza, że nawet biorąc pod uwagę jego potencjalną krzywdę - to nie nastąpiła ona z
Wbrew pozorom wykop to nie jest cały świat, jak czegoś tutaj nie ma to nie oznacza, że to nie istnieje.


@venomik: Wypoki ogólnie lubią sobie przypisac większą moc sprawczą niż mają, ten portal ma z grubsza zerowy wpływ na narracje w polskim necie, większość nowych kont to stare usery co tu w kółko wracają (ja np. okresowo wracam gdyż mam taką mhrocznom cechę że od czasu do czasu dobrze żebym się