Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Długo o tym myślałem. Cała sytuacja z tym morderstwem i samobójstwem w Poznaniu oddziałuje pewnie na wszystkich negatywnie włącznie na mnie, a kobiecie która doświadczyła tego na własne oczy zwyczajnie współczuje.

O mordercy można było wyczytać same negatywne opinie. I słusznie bo to był chory psychopata który emocjonalnie był na dnie i nie mógł pogodzić się ze strata. Pytanie tylko czemu nikt do tej pory nie pochylił się nad sytuacja i nie próbował zrozumieć co go skłoniło do tego czynu? Brakuje w tym głębszej analizy a na ten moment jedynie co mamy to powierzchowne ocenianie i sygnowanie go samymi złymi słowami. Czy naprawdę chodziło tylko o zazdrość czy może o coś więcej do tego stopnia ze nie mógł sobie ze wszystkim zwyczajnie poradzić?

Wszyscy oceniają Julię oraz Konrada w samych superlatywach. Pozytywni skupieni na pasji, szczęśliwi - i tacy faktycznie byli razem na zdjęciach. Ale czasami obrazek skrywa w sobie wiele tajemnic. Zastanawiam się po prostu czy ktoś zwyczajnie nie doprowadził go do takiego stanu. Może ktoś wykorzystywał go emocjonalnie? Może ktoś nim manipulował, stosował na nim ghosting i pękł gdy dowiedział się o zaręczynach? Nie wiemy jak było naprawdę.

Niczego nie sugeruje ale relacja młodej dziewczyny ze starszym od siebie o 10 lat facetem może budzi kontrowersje. Uważam ze w takich sprawach obie strony powinny zostać dogłębnie sprawdzone, ich całe konwersacje, SMS - włącznie te do Julii lub od Julii.

Za dużo w życiu doświadczyłem złego w związkach ze strony kobiet i za dużo się naoglądałem jak ludzie cierpią by nie podejrzewać ze może w tym tkwić coś więcej. Śledztwo byłoby miłe widziane. Zrozumienie tej sprawy pozwoli uniknąć podobnych w przyszlosci.

#poznan #morderstwo #zabojstwo #samobojstwo
  • 65
  • Odpowiedz
@eskejper: poruszasz ciekawy temat. O ile przemoc fizyczną bardzo łatwo jest udowodnić, o tyle udowodnienie przemocy emocjonalnej to w tym kraju karkołomne zadanie. Musisz mieć wiele godzin nagrań tyrrady, żeby sąd w ogóle rozważył taką ewentualność. Na działania pasywno-agresywne nie ma w naszym prawie paragrafów. Śledztwo dotyczące doprowadzenia do samobójstwa zamyka się prawdopodobnie w tym, że sprawdza się czy ktoś nie pisał wprost "idź się powieś". Nie powinno to tak
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: Czepiasz sie jednego slowa, ale unikasz sensu calego wpisu i problemu ktory powinien zostac doglebnie przeanalizowany przez specjalistow. Jestes po prostu zalosny. Pozdrawiam i zycze milego tygodnia!
  • Odpowiedz
@eskejper: przecież ten wariat był praktycznie w tym samym wieku co jego ofiara xD

A jak się tak zastanawiasz czemu wolała 10 lat starszego chłopaka, to masz doskonały przykład dojrzałości 9 lat starszego mężczyzny, który dostaje kosza i jego reakcja to jest morderstwo i samobójstwo. Był zwykłym gnojem i tchórzem, zachował się jak 13 letnie dziecko. Problem w tym, że 13 letniemu dziecku nikt nie da broni, a ten bachor
  • Odpowiedz
@eskejper: jakie śledztwo? xD masz sprawcę na dłoni, który dodatkowo sam się zabił, a jeszcze chciał wcześniej zabić samą laskę tylko drugi nabój wykorzystał na gościa, bo ten miał odruch pośmiertny, a miał tylko trzy naboje.

W sumie to zaczynam rozumieć czemu mainstream boi się inceli, bo przecież jakbyście wy doszli jakimś cudem do władzy to dochodzenia wyglądałyby jak u Talibów:
- Czy mąż bił panią?
- Tak.
- Czy bił
  • Odpowiedz
  • 6
@Kismeth: Swiat powinien bac sie takich jak ty, ktorzy maja zasloniete oczy i gdy ktoś na nich sika, mówią że to deszcz.
Pewne sytuacje wymagają dyskusji, a dysksuje powinny sklaniac do badan i analiz. Jeśli tego nie rozumiesz, smialo mozesz dawac mi bloka bo twoja wartość w tej dyskusji jest równa 0.
  • Odpowiedz
czy ktoś zwyczajnie nie doprowadził go do takiego stanu


@eskejper: kopnela go w dupe i tyle a chlop nie mogl zniesc tego stanu w ktorym sie mu odmawia, trafil swoj na swego, ona szukala szczescia w jego nieszczesciu (tak naprawde to jest za glupia na to zeby wogle to pojac, nastepny seksrobot) a on znalazl szczescie w jej nieszczesciu

no i pewnie nie chcial ogladac tej glupiej mordy tego drugiego
  • Odpowiedz
@eskejper: moja wartość w tej dyskusji jest równa 0 tak samo jak twoja, bo na szczęście nikt z moich podatków nie będzie robił incel-gówno-dochodzenia z rozgrzebywaniem starych związków, czytaniem SMSów czy czegokolwiek innego w sprawie o morderstwo, gdzie morderca jest znany i nieżywy.

Tak samo jakby domagać się dochodzenia w sprawie o pobicie, gdzie seba-zawadiaka pobił jakiegoś maćka, ale linią obrony seby jest, że maciek jednak krzywo się spojrzał... hmmm
  • Odpowiedz
Zastanawiam się po prostu czy ktoś zwyczajnie nie doprowadził go do takiego stanu. Może ktoś wykorzystywał go emocjonalnie? Może ktoś nim manipulował, stosował na nim ghosting i pękł gdy dowiedział się o zaręczynach? Nie wiemy jak było naprawdę.


@eskejper: to zadne usprawiedliwienie, wszyscy bylismy w takich sytuacjach i nie szlismy zabijac
  • Odpowiedz
  • 2
@Invisiblinio: Sluszna odpowiedz. Takie sytuacje trzeba potępiać a ludzi dokonujacy takich czynow karać.
Ale ja piszac to zdanie zwyczajnie zastanawiam sie czy nie bylo w tym czegos wiecej? Jak wygladała relacja Julii z jej bylym i czemu zwiazala sie ze starszym od siebie o ~10 lat facetem, gdy miala bodajze 16-18 lat? A potem z Konradem ktory byl od niej starszy o ~8-9? Jak go wogole poznala? Czy to normalne
  • Odpowiedz
@eskejper: tyle się ostatnio mówi o depresji, a ja stawiam na to, że po rozstaniu on miał ultra depresje
tak się łatwo mówi, ludzie się rozchodzą, jednak każde rozstanie ma jakąś historie przed i powód
Pewnie większość z nas, ma jakiś epizod w zyciu, kiedy inna osoba, inne osoby, bardzo źle wpłynęły na nasze zycie
Może to być ktoś kto nas zostawił po prostu bo sie pojawiła inna opcja, mogą być to oprawcy w szkole / pracy, może to być jakiś sebiks z osiedla który sobie nas upatrzył. Historie są różne.

Podobno istnieje taki mechanizm, że każdy ma czasami myśli samobójcze, tak samo, w przypadku doświadczenia zranienia od innych osób pewnie każdy miał chociaż przez chwię myśl "jak bym miał death note, to bym
  • Odpowiedz
  • 0
@Elev: Podoba mi sie ten komentarz, konkretny, kulturalny, szczery.
Nie ma co tego negować, ewidentnie morderca przeżywał to rozstanie bardzo poważnie wpadajac w ultra depresje nie mogąć pogodzić się z utratą. Niektórzy radzą sobie z rozstaniami roznie, znajdują sobie nową i zaczynają od zera, robia sobie przerwe, albo maja problemy ze znalezieniem nowej z uwagi na swoje personalne problemy - nie jest to oczywiscie powod by zabijac czlowieka.

Moze jego
  • Odpowiedz
@eskejper: nikt normalny nie zabija drugiej osoby i nikt normalny nie popełnia samobójstwa. Co było przyczyną tego, że on był nienormalny to już osobna kwestia.
  • Odpowiedz
Czy Julia mogla go jakos emocjonalnie wykorzystwac dajac mu jakies sprzeczne sygnaly, nadzieje?


@eskejper: Z pewnością w jego chorym łbie to nawet jakby mu faka pokazała to by było, że się droczy i na niego leci. Weż ty zimny prysznic xD

No i tak, ty nie znasz facetów co się szybko oświadczają, więc trzeba to koniecznie zbadać. Nie ma sztywnej granicy, która jest jakaś uniwersalna, przyjmuje się 2 lata, bo
  • Odpowiedz
  • 1
@pwone: Prawda i prawda, ale czy osobista? Dyskutowalbym.
Depresja to jedna z napowazniejszych chorob dzisiejszych czasow. Wciaz tak malo wiemy jak sobie z nia radzic, ale poznajac sylwetkich mordercow, ich decyzji, ich przekonan i motywacji mozna znacznie wiecej zrozumiec o czlowieku i moze uniknac podobnych przypadkow w przyszlosci w odpowiedni sposob edukujac nowe pokolenia.
  • Odpowiedz
@eskejper jak ja nie lubię takiego racjonalizowania i udawania jakiegoś mediatora w sprawie. Takie silenie się na bycie mądrym w rzeczywistości będąc głupio mądrym. Gościu był #!$%@? i tyle. Co by się nie zdarzyło to nikt normalny by tego nie zrobił i nie ma tu żadnego usprawiedliwienia.
  • Odpowiedz
@eskejper: nie znamy historii rozstania sprawcy i ofiary, a mogło być różnie
może to on był psycholem stalkerem, może to ona skoczyła z jednej gałęzi na drugą bo sie pojawiła chociaż on był złoty chłopak

dlatego uważam, że rozstając się w sytuacji chociaż minimalnie emocjonalenj, najlepiej poblkować wszelkie kontakty i socjale, nie udawać "będziemy przyjaciółmi", a w tym szumie informacyjnym była informacja, że ofiara miała kontakt ze sprawcą (poświadczenie odnośnie
  • Odpowiedz
Jestes po prostu zalosny


@eskejper: Fajna ocena bo napisałem heheszkowe dwa słowa xD Oj nie bierz się chłopie za psychoanalizy bo ci słabo idzie.
  • Odpowiedz
nawet prokuratura powiedziała, że będą badać to pod kątem popchnięcia do samobójstwa


@artur-hemingway: Nie wyciągaj z tego nadmiernych wniosków - takie postępowanie jest jedyną możliwością zbadania sprawy. Prokuratura nie może badać samobójstwa samego w sobie - z prostego powodu, że samobójstwo nie jest żadnym czynem zabronionym.
  • Odpowiedz