Wpis z mikrobloga

Atak na strategiczne połączenie komunikacyjne oczywiście zastarszy ludzi


@JanuszPDM: nie wspomnę już nawet o tzw. Żołnierzach Wyklętych, którzy swoją działalność terrorystyczną prowadzili jeszcze w latach 50 ubiegłego wieku, kiedy dzieci które były świadkami morderstw i napadów tych zbrojnych band na np. placówki pocztowe, miały już "naście" lat i wojny na oczy nie widziały.
Walka talibów w Afganistanie i partyzantów w Iraku podczas amerykańskiej okupacji, niczym nie różniła się od ataków ukraińskich
@malinq: no tak ale musimy zadać sobie pytanie kto rozwalił ten warzywniak (wojsko) a kto będzie cierpiał w wyniku sankcji na produkty medyczne (cywile) trzeba uderzyć w wojsko na przykład dosłać więcej opl albo rakiet żeby dokonać odwetu na ruskim wojsku a nie mścić się na cywilach, mszczenie sie na cywilach to jest kacapski sposób, więc musimy sobie zadać pytanie czy chcemy być tacy jak oni
jestem z tego dumny


@JanuszPDM:

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z
@killzone: "czyli jak się tylko "trochę" atakuje z premedytacją cywili to już się terrorystą nie jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)" Czyli powolujesz się na definicję która nie pasuję do wydarzeń kontekstu historycznego nazywając ludzi broniących się przed okupantami terorrystami.

Na każde zjawisko można znaleźć fajny cytat pod tezę w internecie na to co Ty wygadujesz też. Powiedz mi tylko jedno mieszkasz w Polsce czy wyjechałeś? Bo czytając
Czyli powolujesz się na definicję która nie pasuję do wydarzeń kontekstu historycznego nazywając ludzi broniących się przed okupantami terorrystami.


@JanuszPDM: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/03/14/zagra-lin-i-polskie-bomby-w-berlinie-tak-armia-krajowa-mscila-sie-za-hitlerowskie-zbrodnie/

każdy, kto ustąpił, chce widzieć ustępstwa innych


nie mam zamiaru ustępować, to że prezentuję inną opinie niż Twoja, nie świadczy o tym. Twój system wartości i przekonań to Twoja sprawa.

Powiedz mi tylko jedno mieszkasz w Polsce czy wyjechałeś? Bo czytając te antypolskie bzdury znalazłem cytat dla ciebie ktory wpasuje
fajnie tylko czy na cierpienie cywili jakie przyniesie brak zboża powinno się odpowiadać cierpieniem cywili związanym z brakiem leków i innych artykułów medycznych?


@mial85: jeśli to są ruskie, czyli kraj który rozpoczął wojnę i terroryzuje inne kraje albo całe kontynenty to odpowiedz może być tylko jedna: TAK.
@Grzesiok: #!$%@? chłopie jest wojna, to logiczne, że będą chcieli użyć wszelkich środków, by osiągnąć swoje cele. Myślisz, że u nas ktokolwiek by nas oszczędził i zostawiłby magazyny ze zbożem? Ba nawet szpitale by bombardowali.
@Janusz_Lubikwasa: nie rozumiesz, że to niczego nie zmieni w kontekście agresywności tego kraju, a tylko bardziej uświadomi przeciętnego rosyjskiego obywatela że zbrodnicza wojna którą jego kraj prowadzi ma sens bo „te bestie z zachodu nie pozwalają na transport leków przez co umierają ludzie i oni mówią coś o byciu humanitarnym”
@killzone: heh czyli wyjechałeś i jesteś pomiatany, może nie codziennie ale kompleks niższości każe Ci atakować wszystko co polskie. Choćbyś nie wiem jak się starał nigdy nie będziesz innej narodowości. Nawet cytując Schopenhauera dalej będziesz dla sąsiadów p0lakiem jak to zwykłeś pisać na wykopie, a twoje dzieci dziećmi p0laka. Nie wszystkim tak odbija po wyjeździe.

Tacy jak ty są niebezpieczniejsi niż zewnętrzni wrogowie z wrogiem można się dogadać po jakimś czasie,
zdrajca zawsze może zdradzić.


@JanuszPDM: dalej nie rozumiesz. Nie mamy żadnego wpływu na to gdzie się rodzimy, zatem ta "nieuzasadniona duma" o której pisze filozof jest na prawdę nieuzasadniona, chyba że to wszystko co masz, więc się kurczowo tego trzymasz jednocześnie atakując każdego kto poddaje w wątpliwość wartość tej iluzorycznej "rzeczy" czy przekonania. Nie ma w tym żadnej Twojej zasługi ani błędu, że urodziłeś sie na takiej a nie innej szerokości
Co to za gówniana wojna gdzie przeciwnik przesyła twój gaz jakby nigdy nic


@KCPR: wykopek odkrywa, że rura z gazem ma dwa końce i jakby pośrednik ją nagle rozwalił to miałby przypał u odbiorcy gdzieś w Europie. Masoński spisek - zupełnie jak za każdym razem gdy kacap wbrew swojej woli napadał i gnębił kolejne narody
@killzone: To że ty się z tym nie identyfikujesz to nie znaczy że nie jesteś przyporzadkowany do danej grupy. Mówisz, czytasz po polsku tu się urodziłeś , miałeś rodzica Polaka masz polską gębę dla 99% populacji jesteś Polakiem. Nie masz na to wpływu racja możesz tylko zaakceptować kim jesteś albo się tego wstydzić na każdym kroku i szukać usprawiedliwienia wypierać własne korzenie, deprecjonować osiągnięcia rodaków. Mi dobrze z tym kim jestem
możesz tylko zaakceptować kim jesteś albo się tego wstydzić na każdym kroku


@JanuszPDM: no właśnie nie, i to jest piękne: możesz mieć do tego stosunek ambiwalentny, czyli twoim językiem: wy*ebane.

To że ty się z tym nie identyfikujesz to nie znaczy że nie jesteś przyporzadkowany do danej grupy.


To że Ty, lub jakakolwiek inna przypadkowa osoba, w subiektywny sposób przyporządkowuje mnie do takiej lub innej grupy, nie ma dla mnie żadnego
@killzone: Owszem przyporządkowanie cię akurat do tej grupy ma dla ciebie znaczenie nie bronilbys się tak zażarcie. Nie udowanialbys jak to cię nie obchodzi i jakie to przypadkowe bo poprostu by cię nie obchodziło i nawet byś nie odpisał.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rosja bombarduje domy mieszkalne i centra handlowe na terenie Ukrainy to całkiem co innego niż walka z agresorem i uderzenia w strategiczne obiekty czy likwidowanie