Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? muszę to wyrzucić z siebie. Byłem dziś na poczcie Polskiej wysłać komputer, który sprzedałem na OLX. Wygenerowała mi się etykieta, paczkę spakowałem i nakleiłem "uwaga szkło" i "nie rzucać" z racji tego, że to sprzęt elektroniczny. I czaicie, że baba na poczcie odkleiła mi wszystkie te naklejki "ostrożnie" bo to jest u nich dodatkowo płatne i jak nie zapłacę to nie może tego być xD i odklejała 10 naklejek. Dopłacić nie mogłem bo etykieta wygenerowana przez olx i nie było takiej możliwości. No jestem #!$%@?.
#olx #pocztapolska #bekazpodludzi
  • 34
@bober234 trzeba bylo wziac markera i napisac „ w srodku jest komputer. Panie kurierze, prosze o ostroznosc, dziekuje” tego baba by Ci juz nie zamazala. Zrobic zdjecia, poprosic o klienta by podeslal fotke po odbiorze jak wygladalo opakowanie. Jesli to zamazala to prawnik i sprawa do sadu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@open_or_die: a to do mnie wczoraj przyszła paczka z UK wysyłana ichną pocztą, z zadeklarowaną wartością, i też mi doliczyli VAT. Tylko wg celnika VAT w Polsce wynosi 50%, więc za paczkę o wartości 22 funtów dopłaciłem 58 VAT + 8,50 opłaty celnej.
Z kolei jak z tego samego sklepu zamawiałem kiedyś przez DHL to oni już sobie potrafili wyliczyć, że VAT wynosi 23%
@bober234:
Usługa ostrożnie jest płatna w każdej firmie kurierskiej (od 50% do 300% ceny przesyłki). Owszem niektórych firmach możesz nakleić takie naklejki, ale jak nie dopłacisz, to nikt na nie nie będzie zwracał uwagi.

@szczekacz666:
Jak paczka była ubezpieczona (za 1 zł), to wtedy występuje się o odszkodowanie do ubezpieczyciela PP (jest nią firma Agro Ubezpieczenia). Trzeba to zrobić bezpośrednio, bo reklamacja przesyłki oraz wniosek o odszkodowanie to dwie osobne