Wpis z mikrobloga

Są gdzieś bootcampy na T E R A P E U T Ę? Najlepiej w #poznan. Bo jak czytam te wyliczenia ile to trzeba takiemu zapłacić, to #programista15k to przy tym biedak. Ludzie tu piszą, że trzeba chodzić 2x w tygodniu po kilkaset złotych za wizytę przez lata, 50k za całość to może ledwo starczyć. Do tego kolejki dłuższe niż do glazurnika, tyle mają pracy. Cała robota wg tych co byli to siedzenie w fotelu i słuchanie jakichś Julek i przegrywów jak to im w życiu nie wyszło, dawanie oczywistych gówno rad w stylu just idź pobiegać bro, wyjdź do ludzi, walnij pięścią w stół.
Jak nie pomoże i baniak dalej popsuty, to żadnej gwarancji i odpowiedzialności. Informuje się klienta, że są różne T E R A P I E i można zacząć od nowa według innego skryptu i znowu 50k gwarantowane. No chyba, że klient się wyhuśta, ale spokojna głowa, nie jesteś lekarzem, żeby Izba Lekarska przyszła z pytaniami albo prokuratura.
Generalnie czuję się zachęcony, tylko jeszcze jakieś kursy i praktyki muszę znaleźć i otwieram gabinet.

#terapia #przegryw #bootcamp #zbiorka
  • 23
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Wiem że to bait, ale odpowiem.
Te super stawki i kilka wizyt w tygodniu to ma może 3% najlepszych. Cała reszta może pomarzyć o czymś takim, pracują dużo mniej i za dużo mniejsze stawki. Do tego teoretycznie zawód nie jest regulowany, ale w praktyce musisz mieć magisterkę kierunkową plus kilkuletnią szkołę psychoterapii, czyli całkiem długa droga do bycia certyfikowanym terapeutą.
  • Odpowiedz
@jamtojest2: oj chyba jesteś gatekeeperem, który nie chce, by wieść o eldorado w psychoterapii się rozniosła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze wczoraj wykopki policzyły ile to kosztuje i wyjaśniły, że nie da się nic taniej.
Ja się nie zrażę, już kurs na Udemy kupiłem, wypowiedzenie w korpo złożone. Jutro idę rejestrować firmę.
  • Odpowiedz
@jamtojest2: Przecież najtańsza terapia to jest ze 150 na godzinę, są to zarobki jakieś w miarę sensownego programisty, a co lepsi to kasują po 300. Nie jest to może król życia, ale to są porządne zarobki, nie mówmy że 3% tego zawodu zarabia sensownie xD
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: nie wystarczy, realia są takie że magisterka kierunkowa(psychologia) + co najmniej musisz być na 2gim roku szkoły terapeutycznej żeby w ogóle mieć podejście do pacjenta. Dlatego to kosztuje tyle, bo nikt nie chce chodzić do terapeuty po kursie z udemy. Masz poradnie, które swoją marką gwarantują profesjonalizm w zawodzie nieuregulowanym., przez superwizje i inne narzędzia. Ty się do tego nie nadajesz po prostu, Twój los to fabryka garnków blaszanych pod
  • Odpowiedz
@barnej-flinston: na razie klepię kod, ale 180 zł/h to biedacka pensja przy potężnych terapeutach. Zjadę z ceny do 120 zł/h przez pierwszy rok i na pewno znajdą się ludzie, którzy się skuszą na promocję i wyrobią mi markę. Umiem słuchać ludzi, za dodatkową opłatą mogę iść z nimi nawet pobiegać albo na piwo, pokaże im jak to się robi i że nie są w tym sami, żeby nie czuli się samotni.
  • Odpowiedz
@jamtojest2: i to jest powód dla którego wołają sobie po 200 zł za wizytę xD? Ludzie po studiach technicznych też muszą się doszkalać a często cisną za 4k do łapy.
Szkoła terapeutyczna to 50k, czyli najpierw skroili ostro kandydatów i ci chcą się później odegrać zdzierają z biedaków którzy szukają pomocy.
  • Odpowiedz