Wpis z mikrobloga

@aarahon: Chyba tak nie bardzo bo:
a) Tusk i PO mieli 8 lat na realizację tego typu postulatów. Oszukali na 3x15%, kwota wolna urosła o zawrotne 2zł a jedyne zmiany podatkowe to podwyżka VAT
b) Konfa nie proponuje socjalu na dodatkowe 50+ miliardów złotych, choć gdzieś widziałem wyliczenia że może i okolice 100mld
c) Dodatkowy socjal + gadanie z zmniejszeniu inflacji co jest niezbyt śmiesznym żartem

Nie mam pojęcia kto by
a) Tusk i PO mieli 8 lat na realizację tego typu postulatów. Oszukali na 3x15%, kwota wolna urosła o zawrotne 2zł a jedyne zmiany podatkowe to podwyżka VAT


@Parmenides69: kogo oszukali na 3x15%? No mieli czas i za tego czasu moja pensja rosła, ciągle pojawiały się nowe inwestycje i były robione dobrze, polska rosła w siłę. Teraz dzieje się coś innego, coś zupełnie innego. Zakupy za 50 zł kosztują 100 zł
@Parmenides69: nie dogadasz sie z @aarahon. Ziomek bedzie sie krecil ciagle wkolo jednego tematu. Bardzo ciezki rozmowca. Dodatkowo obronca socjalu - gadalem z nim o mieszkaniach i ze socjal zly po czym sie okazalo, ze jak jemu doplacic do mieszkania, zeby sobie kupil to w sumie nie jest tak zle. Co tam, ze go nie stac, ma byc doplata i koniec!


ja tam nie chciałbym się przeprowadzać jak sobie to
kogo oszukali na 3x15%


@aarahon: Chociażby mnie

Dalej gadasz o rzeczach nie związanych z tematem jakim są sprzeczne ze sobą obietnice KO sygnowane przez kogoś kto jest znany z ich nie spełniania. I dodatkowo mówisz o obecnym stanie Polski pod rządami PiS, tak jakbym ja czy ktoś inny w tym wątku tej partii bronił.

Im nie chodzi o dawanie Ci czy komuś auta tylko o dawanie możliwości zarobienia na nie.

@
Dalej gadasz o rzeczach nie związanych z tematem jakim są sprzeczne ze sobą obietnice KO


@Parmenides69: ale czekaj, co jest sprzeczne? Socjal z obniżeniem podatków? W czym to jest sprzeczne?

Dodatkowo obronca socjalu - gadalem z nim o mieszkaniach i ze socjal zly po czym sie okazalo, ze jak jemu doplacic do mieszkania, zeby sobie kupil to w sumie nie jest tak zle.


@93michu93: no i znów wróciłeś kłamać na
ale czekaj, co jest sprzeczne? Socjal z obniżeniem podatków? W czym to jest sprzeczne?


@aarahon: mam nowa mysl do notatki przy twoim nicku xD
Juz spiesze z wyjasnieniem - socjal czyli np. taki kredyt 0%, o ktorym mowi Tusk dziala tak, ze finansuje go spoleczenstwo. To nie jest tak, ze bank sie zgodzil zmniejszyc swoj dochod i obnizyc oprocentowanie, jak Marek wezmie ten kredyt to do raty doplace mu ja, ty
PO jest najsmieszniejsza partia, wg mnie glupsi od pisu jeszcze sa.


@93michu93: Przecież dokładnie tak samo było z 500+. Na początku mówili że to tragedia dla budżetu i absurdalny program, który nie wpłynie na dzietność, a jak zobaczyli, że ludzie to kupują to sami proponowali 1000+.

Nawet mi ich nie żal.
Juz spiesze z wyjasnieniem - socjal czyli np. taki kredyt 0%, o ktorym mowi Tusk dziala tak, ze finansuje go spoleczenstwo.


@93michu93: według analityków będzie finansowany z budżetu państwa, nic nie wskazuje na to żeby miało finansować go społeczeństwo.

To nie jest tak, ze bank sie zgodzil zmniejszyc swoj dochod i obnizyc oprocentowanie, jak Marek wezmie ten kredyt to do raty doplace mu ja, ty i inni. Musisz miec hajs, zeby
według analityków będzie finansowany z budżetu państwa, nic nie wskazuje na to żeby miało finansować go społeczeństwo.


@aarahon: ziomek, te twoje zlote mysli to juz mi sie w notatkach nie mieszcza xD
Wiesz co to ten budzet panstwa i skad sie biora pieniadze w budzecie?

no nie, państwo ma też własne pieniądze które nie pochodzą od obywateli, radzę poczytać o sposobach finansowania polskiego budżetu.


@aarahon: o tutaj od razu widze,
Wiesz co to ten budzet panstwa i skad sie biora pieniadze w budzecie?


@93michu93: wiem.

musze to jeszcze jakos komentowac?


@93michu93: nie wiem co masz komentować. Jak płacę państwu pieniądze to pieniądze stają się pieniędzmi państwa czy są dalej moje? Jakbyś chciał odpowiedzieć że moje to zadam pytanie pomocnicze: Jak płacę sklepikarzowi pieniądze to pieniądze stają się pieniędzmi sklepikarza czy są dalej moje?

prawdz co ucinaja samorzady gdy potrzebuja hajsu.
nie wiem co masz komentować. Jak płacę państwu pieniądze to pieniądze stają się pieniędzmi państwa czy są dalej moje? Jakbyś chciał odpowiedzieć że moje to zadam pytanie pomocnicze: Jak płacę sklepikarzowi pieniądze to pieniądze stają się pieniędzmi sklepikarza czy są dalej moje?


@aarahon: a sklepikarz sila zabiera ci ten hajs, czy cos dostajesz w zamian? Bo np. ja finansuje kredyt 2% i nie mam nic w zamian. Jesli sklepikarz sila zabral
@aarahon: a sklepikarz sila zabiera ci ten hajs, czy cos dostajesz w zamian? Bo np. ja finansuje kredyt 2% i nie mam nic w zamian.


@93michu93: wskaż kto siłą zabiera Ci twoje pieniądze na rzecz państwa, obiecuję ci że jeśli są niesłusznie zabrane to oddam ci je. Wskażesz? Ja myślę że nie wskażesz bo dobrze wiesz iż te pieniądze płacisz zgodnie z aktualnym prawem.

Ja na przyklad uwazam, ze drugi
wskaż kto siłą zabiera Ci twoje pieniądze na rzecz państwa, obiecuję ci że jeśli są niesłusznie zabrane to oddam ci je. Wskażesz? Ja myślę że nie wskażesz bo dobrze wiesz iż te pieniądze płacisz zgodnie z aktualnym prawem.


@aarahon: panstwo sila zabiera mi 32% dochodu powyzej 120k rocznie. Nie moge nie zaplacic bo beda mnie scigac i karac, moze nawet wiezieniem. To taki haracz, ktorego nie moge uniknac. Oczywiscie panstwo musi