Wpis z mikrobloga

ej a masz pomysł czy tymianek o to drugie mogę jakoś do szarpanej wieprzowiny urzyc? bo pewnie będę musiał kupić doniczkę całą


@chwilowypaczelok: Kup doniczkę, przesadź do normalnej i urośnie zajebiście dużo. Podlewaj co 2 dzień albo codziennie trochę jeśli jest na słońcu.
@Reanef: A wiesz co spróbuj zrobić tak że roztop masło weź taki pędzel silikonowy i jak będziesz ją piekł przesmaruj dosłownie ze dwa trzy razy od środka. Ogólnie makrela jest rybą dość tłustą ale zdarzają się suche sztuki tak zwane. Nawet jak wędzone kupujesz to czasami jest taka że jest jak masełko a czasem są takie że chcesz wyciągnąć kawałek i ci kurna pół ryby odchodzi od skóry
@11mac11: Nie musisz jej filetować. Pierw solisz, potem pieprz, czosnek z praski, limonka i gałązka rozmarynu, na sam koniec daj masło. Z wierzchu posypałam papryką.
na całych Bałkanach smaży się lub griluje świeżą makrelę, sól, oliwa, czosnek i pietruszka nic więcej nie trzeba a smakuje o niebo lepiej niż to wędzone gówno co u nas sprzedają


@sberatel: Jadłem parę razy makrelę pieczoną i smażoną i uważam, że ona dobrze smakuje tylko jako wędzona. Ma swój specyficzny smak i zapach, który na ciepło mi nie odpowiada. Żeby nie było, jadam dużo ryb, ale głównie słodkowodnych, bo mieszkając