Wpis z mikrobloga

Co można z takim czymś zrobić? trzeba obandażować czymś smarować, przejdzie samo? :x

Proszę o jakieś rady bez śmieszków bo serio lekko jestem podłamany i nie wiem co robić, byłem u lekarza POZ i dostałem tylko skierowanie do Ortopedy, na NFZ 100 dni trzeba czekać a prywatnie 7, nie zgnije mi taka noga do tego czasu?

Mam wrażenie że lekarz w Kongo by mi więcej pomógł :x

#lekarz #medycyna #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #ortopedia
Pobierz Lesrley - Co można z takim czymś zrobić? trzeba obandażować czymś smarować, przejdzie...
źródło: To1
  • 33
@kubor_: miałeś też napuchniętą skórę przy kostce tak że jak dotykasz to nie czujesz kostki?

mi się tak pierwszy raz przytrafiło dlatego pewnie nie potrzebuje panikuje no ale z drugiej strony uj wie co tam się w środku poprzestawiało :x
@Lesrley: Normalne wylewy podskórne po skręceniu stawu skokowego z rozerwaniem torebki.. Samoczynnie znikną.Rób zimne okłady na przemian z nacieraniem maścią Traumon. Na noc okład z waty nasączonej altacetem rozpuszczonym w wodzie. Zawiń to bandażem.
I tak na razie nigdzie nie pójdziesz, ale jak już się poprawi to zawijaj kostkę i stopę w bandaż elastyczny żeby stabilizować staw skokowy. 2-3 tygodnie i minie.
@Lesrley: najważniesze to usztywnić - polecam kinesiotaping (w każdej aptece są taśmy). Instrukcje masz na youtube, wpisz "sprain ankle". Oszczędzaj nogę, trzymaj do góry. Czas gojenia od 2 do 4 tygodni. Jak nie zerwałeś nic (tylko naderwałeś) to się zabliźni i już po 2-3 dniach będziesz mógł powoli chodzić. Jeżeli nie, to idź na SOR, powiedz że chyba złamałeś czy coś, powinni zrobić prześwietlenie albo dać w szynę, wtedy dłuższe leczenie.
@Lesrley fioletowa więc co najmniej naderwane więzadła. Miałem tak x razy, ostatnio w marcu. Będziesz żył ;p. Dużo zimnych obkladow, do spania noga w górze i jak zejdzie największą opuchlizna (~tydzień) to już ruszaj w różne kierunki deilkatnie. Na dzień np do roboty, opaska uciskową i posmarować altacetem. Jak masz możliwość to np raz dziennie wirówka np w starej frani.
Kup płaskiego jeżyka i codziennie ćwicz np podczas mycia zębów (bo specjalnie
Pobierz Piotropatra - @Lesrley fioletowa więc co najmniej naderwane więzadła. Miałem tak x ra...
źródło: temp_file285438108005991461
@Lesrley: na przyszłość od razu polecam jechać na SOR jeśli coś się stało. Ja ostatnio źle stanąłem pojechałem od razu zrobili prześwietlenie. Na szczęście okazało się że nie było złamania więc dostałem tylko maść i jakieś leki
@Whatever2137: Właśnie miałem nadzieję że lekarz rodzinny mi to ogarnie i że nie jest to nic wielkiego no ale minęło 10 dni a kostka boli i teraz zastanawiam się czy jak pojadę na SOR to mi nie będą płakać że po takim czasie?

Bo w sumie nie mam wyboru bo mi lekarz rodzinny kazał jechać na SOR :x