Wpis z mikrobloga

Jedziemy dalej z Jagodziankami. Spychała (Nowowiejska), 9zł. Najlepszy jak na razie stosunek jakości do ceny i coś pomiędzy zwykłą drożdżówką z dżemem jagodową a "kraftowym" wypiekiem, w którym odrobina ciasta oplata masę jagód. Lekko oklapła, więc zdjęcia mniej atrakcyjne, ale w smaku wszystko w porządku.

Edit: fanatycy Gigi będą niepocieszeni, ponieważ nie są to czyste jagody.

Z polecenia @sasik520

#wroclaw #jedzenie71
Pobierz Iudex - Jedziemy dalej z Jagodziankami. Spychała (Nowowiejska), 9zł. Najlepszy jak na...
źródło: 361678940_1541520863046874_5674728431044574426_n
  • 21
@Iudex: ej ludeks posłuchaj mie, wysłuchaj teraz. Domowa piekarnia, dwie małe lokalizacje, ceny konkurencyjne. Pieczywo mają petarda (sam piekę już 8 lat i wiem czym kaczka wodę pije), słodkości również. Jagodzianki nie jadłem, jadłem ich maliniankę. 11 zyli za #!$%@? majstersztyk. Spróbuj. Nie namawiam, ale musisz.
Mają fejsa, uważam że jak takie sridżi może mieć rozgłos, to ta mała piekarnia zasługuje również.
@Iudex: ale gdybyś był kiedyś w okolicy, to oczywiście nie namawiam, ale musisz. Moze gdyby nazywali się żiżi to by człowiek się nie drapał po głowie a domowa piekarnia to człowiek szuka nazwy tej domowej piekarni. Ja też często tam nie bywam, dodatkowo warto zadzwonić wcześniej żeby odłożyli, bo znika dość szybko..
@Iudex

>Kto to widział, żeby brudne jagody używać do wypieków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wozyack: Obsikane przez sarenki.


!Nie no, czuć że tam jest jakieś spoiwo żelowo-dżemowe, co dokładnie to nie wiem.


W sumie mogę podpytać, ale obstawiam, że u nich to może być zwyczajny cukier żelujący więc raczej bez tragedii bo Gigi pewnie dodaje zwykłego cukru