Wpis z mikrobloga

@DerMitteleuropaer: pewnie bez google maps te same tripy by miały dystans 5-8 tys. km :D

tutaj tak półżarem i półserio ale faktycznie raz byłem wieziony przez osobę z google maps która nie ogarniała, że jedzie kompletnie trasą zdupy ale była to podwózka grzecznościowa więc nie dawałem uwag :]
ta osoba byłą święcie przekonana, że jedziemy OK

no cały czas trzeba to g*wno kontrolować i sprawdzać którędy trasę prowadzi, najlepiej to mieć
Wiesz o tym, ze gps działający 15 lat temu różni się od tego co jest obecnie i cały czas jest udoskonalany oraz aktualizowany w czasie rzeczywistym?


@niebieskikartofel: Wiem, o tym, ale też wiem o tym, że Google zwaliło algorytm G Maps jakieś 3 lata temu i poza miastem w dłuższej trasie zawodzi kierując na poboczne drogi, bo jest 100 metrów blizej, ale tak naprawdę dłużej się jedzie. Polecam inne aplikacje, a
@DerMitteleuropaer: Gmaps często żeby rozładować korki prowadzi po wertepach i to po takich dziurawych trasach, że strach o zawieszenie auta, gmaps traktuje te drogi jak normalne. Jeszcze na terenach nizinnych pół biedy, ale na wylotówce z Krakowa do Wwy te wertepy były mega strome i do tego wąskie. Gmaps kiedyś miało sensowniejsze algorytmy, dzisiaj jest z tym coraz słabiej.
W jakim sensie absurdalnymi?


@DerMitteleuropaer: Absurdalnymi, bo google zakłada poprawnie na początku trasę, a w jej trakcie zmienia na drogi poboczne i z automatu, trzeba cofać ręcznie wybór g maps, co samo w sobie jest niebezpieczne na trasie. Gdyby tylko rzeczywiście omijało autostrady, ale omija również krajówki i wszystkie większe drogi. Masz może inne doświadczenia, ale dopiro po automapie czy garminie widać co to znaczy dobra nawigacja.
@noipmezc: kurde, mam takiego kumpla bylego busiarza ktory zawsze wie gdzie i jak jechac. Kiedys jechalismy trase Lodz-> Wawa i nawigacja prowadzila mnie jakimis wiochami zamiast autostrada i caly czas narzekal, ze jade jakas #!$%@? trasa i mowil mi jak mam jechac. Ja niewzruszony mowie mu, ze jedziemy jak mi nawigacja mowi, daj mi spokoj typie. No i nagle wyjezdzamy z wioch i wjezdzamy na trase, a zaraz przed naszym zjazdem