Wpis z mikrobloga

konfederacja chce pogrążyć polską gospodarkę wychodząc z unii europejskiej.


@dqdq1: problem w tym, że na wykopie masz właśnie takie cripple fight, z jednej strony sekciarzy od konfy z drugiej takie wysrywy jak twoje. Nigdy na nich nie głosowałem, nie podoba mi się u nich wiele, a ostatnio jak słucham o jakiś popisowskich #!$%@?ńcach czy innych tyszkach to się zastanawiam co tu się dzieje. Ale jednocześnie jak Mentzen mówił o tej niesławnej
@dqdq1: xD Niemiec byłby tu nastepnego dnia prosząc o dill gospodarczy. Obecnie panuje symbioza miedzy polska a niemiecką gospodarką. Obie gospodarki nie mogą istnieć solo.

Należy rozróżniać Europejski Obszar Gospodarczy i unie europejską. Do obszaru należy np Norwegia ktora nie jest w uni europejskiej,
@dqdq1: Tu nie chodzi o montownie opli, każdy januszeks w polsce, który zajmuje sie wykrawaniem czegos z metalu produkcja prostych komponentów, wykonuje podwykonawstwo dla niemieckiego przemyslu. Pracowałem w firmie która zajmuje się zabezpieczaniem łancuchów dostaw dla europejskich konglomeratów i widzialem jak to wygląda w praktyce.

Co do prawodawstwa, jedną z przyczyn wyjscia Wielkiej Brytani z uni były regulacje dotyczace polowow ktorych Norwegia nie musiala przestrzegac majac dostep do rynkow europejskich na