Wpis z mikrobloga

Typek uprawiający u mnie w okolicy warzywka chce oddać ziemie w dzierżawę, wszystkie pola mają studnie głębinowe. Czynsz jaki sobie życzy to 3500zł do ręki za hektar plus dopłaty dla niego, ziemia 3b, 4a,4b,5, 6, głównie 4a-4b, i trochę piątej. Typ uprawiał głównie warzywka, przez co ze względu na płodozmian dość słabo rosną, mimo że są podlewane. Najgorsze że mimo turbo suszy, i kukurydzy jak por są już chętni...
#przegryw #rolnictwo
  • 16
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: Chyba go #!$%@?ło. Ja jestem ze wsi to u mnie na wiosce slyszalem że albo za darmo albo na zasadzie biorę dopłatę a Ty rób w ziemi. Nie liczni w zależności od klasy gleby 2k wołają... I to za dużo... Ok studnia jest ale cena za duża. Zwykły obszarnik jak policzy koszty +plus jaka cena sprzedaży to ledwo na plus a tu 3.5k za hektar xdd
@Gruboklates: nie płodozmian zadbany, zasobności już może mniej bo duże ilości wywozi z pola, węgla pewno też mało. Gleba taka w okolicy że na 4t rzepaku można liczyć, pszenicy 6t, góra 10t jak dopiszą opady w odpowiednich momentach, ale to się 2 razy zdarzyło. Głównie trzeba liczyć 4t rzepaku, 6t pszenicy bo lata ostatnio suche
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: to gleby jak na wiosce u mnie. Ph trochę kuleje na pewno, nawozu by trzeba było #!$%@?ć + jakie zboże teraz bo płodozmian. Mimo wszystko jakiś frajer chyba da 3500. W tych czasach nie róbmy sobie jaj. Przykładowo pszenica. Niech sypkie 6 ton. Powiedzmy 800 zł za tone bo nawet nie wiem ile warta to masz 4800 zł minus koszty no to pewnie z 4k i to tak lekko jak