Wpis z mikrobloga

#mieszkanie Elo mirasy spod tagu #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie oraz #wroclaw z racji tego ze ceny mieszkań we wro są #!$%@? w kosmos nawet na peryferiach miasta powiedzcie mi proszę co sądzicie o kupnie mieszkania w bloku/ kamienicy z lat pewnie ok 80 ? Oczywiście mówię o mieszkaniu takim po remoncie generalnym. Ewentualnie takie czasem można znaleźć za jakieś 10-12 tys za metr, bo wszystkie małe metraże mieszkań nowych od dewelopera to od 12 wzwyż i sky is the limit (mówię o metrażu 35-45m2). Czy takie starsze mieszkania są utopieniem kasy? Jednak ludzie jakoś w nich mieszkają, nie wiem co o tym myśleć. Nawet nowe mieszkania w Zabrodziu po Wrocławiem (wioska z jedna ulica i chyba nawet sklepu nie ma) maja kosztować ok 10kza metr (mieszkanie ok 40m). A gdzie jeszcze urządzenie takiego mieszkania… wiec tak patrzę nawet na mieszkania w starych blokach, czasem są urządzone tylko do odświeżenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 22
@bez_szalu raczej nikt ci nie powie na podstawie takich ogólników bo mieszkanie mieszkaniu nierówne. Jedno będzie w fajnej lokalizacji, po termomodernizacji i z nowymi instalacjami, oknami etc a inne będzie ruderą z odpadającą elewacją.
Po prostu szukaj fajnego mieszkania.
@bez_szalu lata 80 w sensie wielką płyta? Ja bym unikał przede wszystkim wieżowców, ale nie jest źle w wielkim płycie, pod warunkiem, że jesteś w stanie zaakceptować pewne wady techniczne - ściany krzywe, podłogi, niskie sufity. Jesteś w stanie znaleźć rozsądny rozkład i osiedla są zwykle fajniejsze.
Imo lepiej szukać i tak do remontu, bo nie wiadomo co tam posztukowali w mieszkaniu, a nawet wielką płytę jesteś w stanie fajnie wykończyć i
@bez_szalu: po ile teraz chodzą wielka płyta i deweloperka 2 pokoje nie w centrum, ale i nie na jakimś Psim Polu albo Leśnicy? Wczoraj sam pytałem o kamienice obawiając się ogromnych cen pozostałych rodzajów nieruchów, ale szczerze mówiąc nie sprawdzałem konkretów bo nie chcę się #!$%@?ć.
O tych korektach to słyszę od 15 lat prawie jak mieszkania jeszcze po 4-5k za metr chodziły. I tak samo "kto to kupi" się słyszało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Escalade: 15 lat? Zaczynałem studia jakieś 9-10 lat temu i we Wrocławiu wystawili mieszkania za 5k/m2. Pamiętam, jak przeżywaliśmy wtedy, że drogo, a teraz sprzedają obok za 12-15k/m2 xD
@Papa_Denke jeśli mówili o małym metrażu to jakieś 35-45 m2 np w okolicy sky towera w starym bloku do remontu to tak 400-450 tys. Wszytkie południowe dzielnice nowe mieszkania od 12 wzwyż. Trochę taniej(z naciskiem na trochę) jest na jagodnie ale pewnie sam wiesz jakie jest jagodno. Za ok 9-10k za metr myśle ze można znaleźć na zadupiach typu siechnice i okolice, radwanice itp. Kawalerki w śródmieściu takie 30-35 potrafią kosztować 14
@papieska_ONUCA właśnie kurde na wielka płytę sam bym się nie zdecydował chyba ;/ bardziej mówię jakieś „nowe” kamienice typy zabudowania z lat 80 dwu-trzypiętrowe w spokojnych okolicach zazwyczaj. Ale fakt to wszytko to loteria
@bez_szalu są też bloki z lat 90 które są lepsze od wielkiej płyty. na przykład galeria Wisła powstańców. trzeba trochę poszukać ja szukałem dwa lata żeby nie przepłacić i nie żałować. szukałem bezpośrednio lub od dewelopera bez pośrednika choć może i jakieś okazje u jakiegoś się trafią. mieszkania do remontu od miasta?
@bez_szalu: mieszkałem wiele lat w wielkiej płycie, wiele lat w poniemieckiej kamienicy, mieszkam w najnowszej patodeweloperce. Wszystko ma swoje plusy i minusy, powiedziałbym że niemal wszystko zależy od lokalizacji i sąsiadów. Pozostałe rzeczy przy tym są mało istotne.
@filozof900: Obawiam się że korekta będzie i to dosyć spora ale jak długo potrwa to nie wiem. Może być podobnie jak z cenami materiałów budowlanych podczas covida a potem pompa z tygodnia na tydzień jak banki centralne znów obniżą stopy procentowe do zera.
@bez_szalu: Ja bym w kamienicy nigdy nie kupił.Tam może być tak,że część mieszkań jest nadal komunalnych,część własnościowych.I do komunalnego sprowadzi się jakaś Patola i będziesz się musiał męczyć.Znajomi co mieszkają w kamienicach,nawet ładnych i wyremontowanych mówią,że ZAWSZE na klatce jest 1-2 problematycznych sąsiadów.Pozatym na klatce będzie prędzej czy później syf-nikt o to nie dba,nikt nie sprząta,nikt nie zgłasza usterek.
Wielka płyta? Czemu nie! Tylko uwaga na zsypy bo w bloku może