Wpis z mikrobloga

Pytanko do Was - pierwsza "setka" (100 km) na rowerze typu MTB. Opony 26 x 2.25" z bieżnikiem typu all-terrain (Schwalbe Smart Sam), więc nie są jakieś super terenowe, ale też nie są typowo na asfalt. Chciałem na taką trasę poświęcić około 10 godzin. Plan minimum zakłada przejechanie 80 km i w takim przypadku myślę, że mógłbym poświęcić na przerwy jakieś 3 godziny łącznie (jeśli by zaszła taka potrzeba). Przy wariancie 100 km (105 km) na przerwę zakładałbym tylko od 1 do 1,5 godziny czasu na przerwy łącznie. Do tego dochodzi wysoka temperatura otoczenia, bo zapowiadają 30 stopni, a jadąc asfaltem to zapewne będzie jeszcze cieplej..

1. Czy to ma szansę się udać czy raczej porywanie się z przysłowiową "motyką na księżyc"? Nie chodzi o wykręcenie czasu tylko po prostu o przejechanie założonego dystansu.
2. Ile litrów wody warto zabrać na taki wypad?

Awaryjnie mam już obczajone podmiejskie linie autobusowe, którymi byłbym w stanie wrócić gdybym jednak całkowicie padł z sił, gdyby mi "odpadła dupa" nawet pomimo rowerowych spodenek z wkładką lub gdyby ("odpukać") przydarzyła się jakaś grubsza awaria roweru.

Z góry dzięki za wszelkie rady :)
#rower #rowery #mtb #szosa #gravel
Pobierz strusmig - Pytanko do Was - pierwsza "setka" (100 km) na rowerze typu MTB. Opony 26 x...
źródło: Opona-Schwalbe-Smart-Sam-28x1-4-37-622-REFLEX-Marka-Schwalbe
  • 25
@strusmig: OP delivered! ()
Gratulacje, dobrze się przygotwałeś, dobra robota!
IMHO, masa czy opony MTB nie mają tu wielkiego znaczenia, co bardziej przewyższenie trasy i ewentualnie opór ruchomych części roweru tj. łańcuch, piasty kół, suport, a najbardziej wydolność i masa własna ;)
btw. Strasznie dużo wypiłeś wody, aż jestem w szoku :o

Do zobaczenia na # rowerowyrownik z następną setką ( ͡° ͜