Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy da się żyć z partnerem, który ma autyzm?

Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój partner ma autyzm i to tłumaczy jego dziwne / chamskie zachowania. Ale ja nie jestem pewna czy chce to znosić. Czy terapia mogłaby pomóc? Ogólnie jest dobrym człowiekiem, opiekuje się mną jak tego potrzebuje ale już wiele razy mi sprawił przykrość swoim zachowaniem bo on nie ogarnia norm społecznych i granic. Często jest mi wstyd za niego przy znajomych bo powie coś głupiego, albo pójdę z nim na miasto to pójdzie w brudnych dresach, bo jemu to obojętnie, ważne że wygodnie. Spytam czy mam ładne paznokcie jak je pomaluje, to stwierdzi że nie wie, jemu to obojętne, nie zna się, a tak w ogóle to ma kłamać że mu się podobają? Spytam jak mu minął dzień, opowie o swoim i tyle, nie zapyta jak mi minął. Głupoty ale się to zbiera, mam wrażenie że on w ogóle nie ma empatii w codziennych sprawach. Czy ktoś z Was żyje już długo z partnerem z autyzmem i może mi powiedzieć jak to wygląda na dłuższą metę? My jesteśmy razem już ponad 1,5 roku ale już mi ciężko.
#zwiazki #autyzm #niebieskiepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy da się żyć z partnerem z autyzmem

  • Tak ale ciężko 31.1% (38)
  • Tak, bez problemu 26.2% (32)
  • Nie, rozstaliśmy się 35.2% (43)
  • Tak ale potrzebowaliśmy terapii, bez tego nie 7.4% (9)

Oddanych głosów: 122

  • 27
Anonim (nie OP): >Nie. Bo facet nie ma pojęcia, czy dane paznokcie są ładne, czy nie są.

@lavinka: Ty jesteś z tych co sądzą, ze faceci o celulitu, rozstępów nie widzą bo przecież są tacy niespostrzegawczy?xD

PS. na wykopu są nawet frakcie pt. paznokcie tylko naturalne, ładne i czyste - a hybryda to zło, a Ty próbujesz sobie wmówić, że facet nie umie ocenić czy podoba mi się kolor paznokci
@mirko_anonim: nie masz empatii. Jak zadajesz pytania na które jest tylko jedna odpowiedz (paznokcie -> musi pochwalić, jak ci minął dzien -> on ma zapytać o to samo) to jedyne co możesz osiągnąć to frustracja
@mirko_anonim: Znajdź sobie przyjaciółkę. Od tego są przyjaciółki. To dla nich malujemy paznokcie, bo tylko one to potrafią docenić. Faceci nawet nie zauważają, że w ogóle malujemy paznokcie. Ty jesteś niedojrzała emocjonalnie i potrzebujesz koleżanki. I masz pretensje do partnera, że nie jest twoją psiapsi. Hellou. Mój facet nawet nie wie, co to jest hybryda. On nawet nie zauważa, że jestem inaczej ubrana. I nie wiem dlaczego miałby to zauważać.Oraz po
@mirko_anonim: autyzm to jest np. jak do kogoś krzykniesz "łap autobus" a on zamiast podbiec do niego, złapie go ręką.
To o czym mówisz, to brak jakiegoś wyobrażenia co do twoich potrzeb emocjonalnych. Ty potrzebujesz coś od niego, żeby się zachowywał w jakiś sposób, i to TY masz problem który musisz przegadać z terapeuta i zrozumieć o co ci chodzi bo zatruwasz tym typowi życie.
Musisz głośno na głos, nauczyć się,