Wpis z mikrobloga

@Filippa:
"However, contrary to our hypothesis, sagittal plane ankle, frontal plane pelvis, and transverse plane pelvis and torso range of motion all displayed sex differences that persisted or increased with gait speed. "
  • Odpowiedz
@Pabick no to te roznice nie sa az takie duze jakby ci sie wydawalo i dotycza glownie stawow? xd
Nie wiem jak chcesz dopatrywać się wielkich różnic jak masz pozakrywane ciało ubraniami
  • Odpowiedz
@Filippa: Dochodzą też różnice w ruchu przez samą masę mięśniową.
Przecież trzeba być ślepym by nie widzieć różnicy jak porusza się kobieta a mężczyzna xD
  • Odpowiedz
@Pabick: Wg najnowszych badań proporcje kobiet do mężczyzn posiadających m.in. konsole, komputery "gamingowe" i spędzających czas na graniu mniej więcej się wyrównał (i nie mówię tu o mobilkach). Obecnie to ok. 52% mężczyzn do 48% kobiet (przy czym dla Switcha występuje już przewaga pań). Skończyły się czasy dominacji facetów i stąd firmy widząc zmiany rynku chcą też mocniej dotrzeć do kobiecego odbiorcy. Wszystko rozbija się o kasę i maksymalizację zysków ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pabick one sa na tyle wielkie żeby były istotne, biorąc pod uwagę ze naturalnie biodra kobiet nie wyglądają właśnie tak jak w jakimś anime? A większość kobiet musi mieć nawet przy porodach podawana relaksynę na rozkurcz bo dziecko inaczej by nie wyszło normalnie.
Przecież ja nie mówię że NIE MA żadnych różnic xD
Tylko są na tyle nieistotne, że nikt na to nie będzie zwracał szczególnej uwagi, szczególnie w grach akcji
  • Odpowiedz
@Pabick no i plus, poruszaja sie przecietnie inaczej ale nie wydaje mi sie ze kobieta nie moglaby zaczac chodzic jak facet a facet jak kobieta xD nie jest to specjalnie trudne.
Jak ja widzę w lustrze jak się ruszam, to albo specjalnie ze mi sie biodra kolysza albo robię tak ze w ogóle tego nie widać, nie mówiąc ze to sprawa jeszcze sylwetki, np. przygarbionej
  • Odpowiedz
no i plus, poruszaja sie przecietnie inaczej ale nie wydaje mi sie ze kobieta nie moglaby zaczac chodzic jak facet a facet jak kobieta xD nie jest to specjalnie trudne.


@Filippa Chodzi mi o ruch luźny bez kontrolowania na siłę.

@jaqqu7 Możesz podać linka do tych badań? Bo nie wiem, czy to kolejne badanie, które podaje procent kobiecych graczy na podstawie założonych kont względem męskich xD
  • Odpowiedz
@Pabick no nie wiem, ja sie zbytnio nie kontroluje, moze sama nie mam ekstremalnie szerokich bioder i tego nie widać.
Ja doskonale sobie zdaje sprawę ze sa roznice w szerokości bioder ale nie wiem czy to zawsze będzie widoczne, stąd moje przekonanie ze twórcy nie zawsze beda sie na tym skupiać.
Właśnie dlatego jak zauważyłeś, w jednych grach to widać, w niektórych nie
  • Odpowiedz
@Filippa: Nie. Mnie to zupełnie nie przeszkadza - po prostu podaję skąd taki trend, bo niektórzy wciąż żyją tutaj tym, jak wyglądała demografia graczy końca lat 90'tych / wczesnych 2000'nych. Nie dość, że średnia wieku graczy jest obecnie mocno powyżej 30 lat, to sama grupa odbiorców jest dużo, dużo szersza. Ruchy korporacji mające na celu docieranie do tych potencjalnych nabywców uważam za coś naturalnego.
  • Odpowiedz
@Nerus20: dawanie #!$%@? o to, kto na jakiej konsoli gra w 2023, serio? #!$%@? mnie to boli, że masz Xboxa, a kto inny ma commodore, masz to co wolisz i się ciesz tym, kto inny woli PS, pc czy Nintendo to niech se ma i gra
  • Odpowiedz