Wpis z mikrobloga

W tym roku zamierzam pójść na studia i chciałbym już teraz sam zacząć się uczyć matematyki, choć nie wiem zbytnio, od czego zacząć. Głównie chodzi mi o przedmioty analiza matematyczna i algebra z geometrią analityczną. Poradzi ktoś jak zacząć naukę? Jakie filmy/materiały/książki przeglądać gdzie wszystko będzie od początku wytłumaczone oraz jaki materiał obejmują te przedmioty, co sobie przypomnieć? Mam paroletnią przerwę w nauce, więc chciałbym zacząć od zera
#studia #studbaza #matematyka
  • 6
@ElPicasso: wchodzisz na stronę studiów USOS - sprawdzasz jakich masz nauczycieli - wchodzić w rozpiskę, plany etc. - na końcu planów jest bibliografia - czyli tytuły książek, to jest pi razy drzwi poziom (zwłaszcza z tych trudniejszych zadań - jeśli chodzi o sesję) idziesz do biblioteki studiujesz to w bibliotece - lub kupujesz gdzieś na bazarze - robisz te przykłady - czasem posiłkując się naukami z neta, czasem można poszukać alternatywnych
@Serendipity_: tak mniej więcej jest, ale jest zakres z opisami, dlatego też podałem opcję aby złapać starszy rocznik - ale i tak może to nic ci nie dać. Studia takie są.

Najlepsze jak byłem na studiach, gdzie wiele przedmiotów miało taki przeskok, czyli w książkach masz jakieś wytłumaczenie, wzory, masz narysowane bramki logiczne, na wykładzie to samo, nawet dr babka - tłumaczyła jeszcze coś - czyli już działania logiczne, itp.

A